Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Malta Ankara & İstanbul Yetkili Başvuru Acentesiyiz


Malta Vize Başvurusu İçin Yetkili Acenteniz : Karya International

 

Malta Vize Başvurusu

Önemli Uyarılar:

TÜM VİZE BAŞVURULARI KONSOLOSLUĞA ŞAHSEN YAPILMAKTA 7 ila 10 günde sonuçlanmaktadır!! Malta' ya herhangi bir Schengen vizesi ile de giriş yapılabilmektedir.

1- LACİVERT (Normal) pasaportlara vize uygulanmaktadır.
2- YEŞİL (Hususi) ve GRİ (Hizmet) ve - KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlardan vize  istenmemektedir

3- Tüm Schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul  etmediğinden Schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

4- Malta Eğitim amaçlı olarak tüm pasaportlardan vize istemektedir

5- Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

6- Malta Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir. 

7- Vize başvuru formları İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak  okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından  imzalanmalıdır.

8- Konsolosluk 18 yaşından küçük çocuklar için her durumda Hem Anne ve Hem Babadan Noter onaylı MUVAFAKATNAME istemekte--yada çocuk için ayrıca doldurulacak  olan vize başvuru formunu hem Annenin hemde babanın imzalaması gerekmektedir

9- Malta / Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık  sigortası yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)

10- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların  olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin 
doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Malta Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

 

Malta Konsolosluğu

Konsolosluk 

İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : Aydede cad. Koray Apt. No:16/12 K:6 Taksim/Beyoğlu/ İSTANBUL
Tel : 0(212) 311 12 12 
Fax : 0(212) 311 12 02 

 

 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın