Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu
malta yaz okulları

Malta Yaz Okulları


Orta Akdeniz’de 3 adadan oluşan ülke, ismini en büyük ada olan Malta Ada’sından almaktadır. Ilıman Akdeniz iklimi, sıcakkanlı insanları ve benzersiz manzarasıyla Güney Avrupa’nın cennet ülkelerinden biri olan bu küçük ada ülkesi, hem uygun fiyatları hem de muhteşem sahilleriyle her yıl binlerce turiste ev sahipliği yaparken, dil eğitimi adına da yurt dışını tercih eden öğrenciler için de ideal bir ortam sağlamaktadır. Birçok farklı lokasyona olan yakınlığı, Orta Akdeniz’in ılıman iklimi ve renkli hayatıyla birçok kültürü sentezleyen ülke dönem içinde verdiği dil eğitimi hizmetinin yanı sıra, yaz aylarında da uyguladığı yaz okulu programlarıyla en çok tercih edilen ülkelerden biridir.
Genellikle 8 ile 17 yaş aralığındaki öğrencilerin kabul edildiği yaz okulu programları, bir senelik yorucu bir maratonun ardından, dil eğitiminin yanı sıra eğlenceli bir yaz kampı deneyimini öğrencilere yaşatmak adına düzenlenen ve çeşitli aktiviteler ve gezilerle renklendirilen eğitim programlarıdır. Öğrencilere kazandırdığı özgüvenin haricinde farklı kültürleri tanımalarını sağlamasıyla da vizyonunu genişleten yaz okulu programları, yaklaşık 4 haftadan oluşan programlardır.

Malta Yaz Okulu Programlarımız ve Yaş Grupları


Neden Malta

malta yaz okulu

Güney Avrupa’nın en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biri olan Malta, ada ülkesi olmasının yanı sıra misafirlerine tanıdığı uygun yaşam koşullarıyla da ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda öğrenciler için de ideal bir eğitim ve tatil merkezi olan ada yaz okulu programlarıyla da en çok tercih edilen bir ülkedir.
Malta’nın yaz okulu programlarının bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi, sunduğu tüm imkanların yanı sıra ülkedeki suç oranının yok denecek kadar az olmasıdır. Veliler her zaman için çocuklarını güvenebilecekleri bir yere göndermeyi tercih etmektedirler. Aynı zamanda Avrupa’nın pek çok noktasına oldukça yakın olan ülkenin saat farkının da az olması ayrı bir tercih sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca yeşil pasaport sahibi olan öğrencilere 90 güne kadar vize veren ülke, velilere büyük kolaylıklar sağlaması itibariyle de yaz okulu programları adına ilk akla gelen ülkelerdendir.
Ilıman iklimi, tertemiz Akdeniz sahilleriyle öğrencilere muhteşem bir doğanın da kapılarını aralayan Malta, EC, ESE, LAL Chamber College gibi dünyanın ileri gelen dil okullarının uyguladığı yaz okulu programlarıyla gözde lokasyonlar arasında yer almaktadır. Kaliteli dil okullarının sunduğu yaz okulu programları, hem eğitim hem aktivite açsından zengin içerikleriyle de dikkat çeken programlardır. Öğrencilerine yalnızca dil eğitimi imkanı değil oldukça eğlenceli ve verimli bir kamp deneyimi yaşatan okullar, Malta’nın sağladığı imkanlarla da birleşince veliler tarafından en çok tercih edilen yaz okulları olmuştur.

 

MALTA'DAKİ YAZ OKULU SEÇENEKLERİ

Malta’da bulunan dil okullarının farklı yaz okulu seçenekleri mevcuttur.

 

EC MALTA YAZ KAMPI:
malta yaz kampı• Yaş aralığı olarak 8 ile 13 yaş grubundaki öğrencileri kabul eden EC Malta Yaz Kampı hafta başında başlayan programlardan oluşur. Programlar her hafta Pazartesi günleri başlamakla birlikte yine Pazartesi günleri bitmektedir. Öğrencilere klimalı, azami 12 kişiden oluşan sınıflarda yaklaşık 20 saat ders veren okul, bunun dışında kalan zamanları ise aktivite ve gezi programlarıyla donatmıştır.Birçok farklı ulustan öğrenciyi kabul eden EC Yaz Kampı’nın öğrencilerine sunduğu farklı aktivite seçenekleri içerisinde, hayvanat bahçesine ziyaret, deniz ve havuz saatleri, tekne turları, alışveriş ve serbest zamanı da içeren Malta şehir turu, plaj aktiviteleri, film gösterileri, disco akşamları, karaoke ve dans yarışmaları gibi çeşitli aktiviteler yer almaktadır. Malta Üniversitesi’ne ait öğrenci yurtlarında konaklayan öğrenciler, 3 veya 4 kişilik odalarda kalmaktadırlar. Odalara farklı milletlere mensup öğrencilerin birlikte yerleştirilmesi de aralarındaki iletişimi artırmaya yönelik bir atılımdır. EC Yaz Kampları tam pansiyon olarak faaliyet gösterdiğinden öğrencilerin sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri de programa dahildir. Öğle yemeği vaktinde gezi programında olunacaksa, öğrencilerin yemekleri paket şeklinde servis edilmektedir.Yaz Kampı süresince tüm ulaşım EC Dil Okulları’nın servisleri tarafından sağlanır. Öğrencileri hem konakladıkları yurttan, hem de gidilen gezi organizasyonlarından getirmek ve bu lokasyonlara geri bırakmak servislerin görevidir. Güvenlik açısından da oldukça dikkatli olan okul 24 saat boyunca öğrencilerle birliktedir. EC liderlerinin sağladığı güvenlik, özellikle küçük yaş gruplarındaki öğrenciler için çok daha dikkatli bir şekilde yürütülmekte ve öğrenciler yalnız bırakılmamaktadır.Kamplar en az 1 hafta sürdüğünden aynı tarihte Malta’ya tatile gelen aileler de rahatlıkla tatillerini yapabilmektedirler.

 

 

EC MALTA YAZ OKULU:

  • Yıl içerisinde Malta’da eğitim alan öğrencilere hizmet veren St. Martins College’ın kampüsünde eğitim veren EC Malta Yaz Okulu, 13 yaş ile 17 yaş aralığındaki öğrencileri kabul eden bir okuldur. Okul klimalı sınıflarda öğrencilerine ders vermekte olup tam donanımlı bir kampüstür.

Haftanın 20 saatini İngilizce eğitimine ayıran okul, geri kalan zamanlarda ise öğrencilerine çeşitli aktivite ve gezi seçenekleri sunmaktadır.
Daha büyük yaştaki öğrencileri kapsayan okul, öğrencilerine yurt konaklamasının yanı sıra aile yanında konaklama ve otelde konaklama opsiyonlarını da sunmaktadır. EC bünyesindeki yurtlarda ve otellerde konaklayan öğrenciler bu şekilde farklı kültürlerden birçok öğrenciyle de sürekli olarak bir arada bulunma şansını elde etmiş olurlar. Öğrenciler kahvaltılarını ve akşam yemeklerini konakladıkları yerde yemektedirler. Öğle yemekleri ise aktivite dahilinde paket olarak servis edilirken, aktivite olmadığı zamanlar yine konaklama mekanlarında servis edilmektedir.
Öğrencileri tüm aktivitelere ve okulun bulunduğu lokasyona ücretsiz servisler getirip götürmektedirler.

24 saat boyunca güvenlik sağlanması açısından öğrenciler EC Yaz Kampı’nda olduğu gibi EC tarafından görevlendirilen liderlere bağlı hareket etmektedirler.


EC MALTA FREESTYLE YAZ OKULU:
malta yaz kampı16 yaşından 20 yaşına kadar olan öğrencileri kabul eden program, yaş itibariyle büyük öğrencilere hitap ettiğinden diğer EC yaz okulu programlarına nazaran daha rahat bir program sunmaktadır.Haftalık 20 saatlik İngilizce eğitiminin dışında daha çok serbest zamana sahip olan öğrenciler, bazı günler de okulun kendileri için düzenlediği aktivitelere katılmaktadırlar. Konaklama konusunda da daha rahat olan yaz okulu, daha özgür olmak isteyen öğrencilere hitap eden ve onlara daha fazla serbest zaman tanıyan bir yaz okulu programıdır.

ESE YAZ KAMPI:
8 ile 12 yaş aralığındaki öğrencileri kabul eden yaz kampı programı, haftalık 20 saat İngilizce eğitiminin dışında çeşitli aktivite seçeneklerini de öğrencilerine sunmaktadır.

San Gwan bölgesinde yer alan özel bir okulda faaliyet gösteren ESE Yaz Kampı 24 saat güvenliği sağlamak adına yekili liderlerle çalışmaktadırlar. ESE bünyesindeki öğretmenlerden oluşan bu lider kadrosu öğrencilerle sürekli bir arada olmakta ve tüm etkinliklerde de öğrencilerine rehberlik etmektedirler.
Malta şehir turu, plaj ve havuz etkinlikleri, şarkı ve dans yarışmaları, disco akşamları ve film gösterimleri de yapılan etkinlikler arasında gezi programları da mevcuttur.
Öğrenciler ESE bünyesindeki yaz kampı programlarını tercih ettikleri takdirde eğitim gördükleri okulda 6 ve 10 kişilik yurtlarda konaklamaktadırlar. Yurt okul içerisinde olduğundan sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemekleri okulda verilmektedir. Herhangi bir gezi veya aktivite olduğu saate gelen öğle yemekleri ise paket olarak servis edilmektedir.


ESE JUNIOR KLUP:
Mayıs ayı sonu itibariyle faaliyete başlayıp, eylül ayı sonlarına kadar faaliyette kalan ESE Junior Club, 13 yaştan 18 yaşa kadar olan öğrencileri programına dahil etmektedir.

Geniş bir aktivite seçeneğine sahip olan programda öğrencilere futbol eğitimi de verilmektedir. Minimum 2 haftalık programlardan oluşan  Junior Club yaz programları 20 saatlik İngilizce eğitimini de kapsamakta ve yapılan gezilerde öğrenciler özel servislerle gidecekleri yerlere götürülmektedirler.
Tam pansiyon olarak yapılan konaklama Malta’nın 4 yıldızı bulunan otellerinden birinde, Coastline Otel’de gerçekleştirilir. Öğrenciler sabah kahvaltı öğle ve akşam yemeklerini otelde yemektedirler. Ancak öğlen vakitlerinde aktiviteler düzenlendiğinden bu saatlerdeki öğün çoğunlukla paket olarak verilir.


CHAMBER COLLEGE YAZ OKULU:
Yıl içerisinde Malta Üniversitesi Kampüsü’nde faaliyet gösteren Chamber College Dil Okulu, yaz aylarında sunduğu yaz okulu programlarıyla da velilerin en çok tercih ettikleri yaz okullarından biridir.

Kampüs içindeki eğitimi ve konaklama imkanlarıyla oldukça güvenilir bir ortam sunan okul, 12 yaş ve 18 yaş aralığındaki öğrencileri programına kabul etmektedir. Haftalık 20 saatlik dil eğitiminin dışında geniş bir aktivite seçeneğine sahip olan Chamber College Yaz Okulu programları kapsamında şehir turları, plaj ve havuz etkinlikleri, spor faaliyetleri, karaoke ve disco akşamları, çeşitli yarışmalar düzenlenmekte ve öğrencilerin hoşça vakit geçirmeleri sağlanmaktadır.
Tam pansiyon olarak gerçekleştirilen konaklama okuldaki yurtlarda olmaktadır. Ve bu şekilde farklı milletlerden gelen öğrencilerin hep birlikte kalmaları aralarındaki iletişimi de artırmaktadır.


CLUB CLASS YAZ OKULU:
Malta’nın en sakin bölgelerinden biri olarak da bilinen Swieqi bölgesinde faaliyet gösteren okul, yaz okulu aktiviteleriyle de öğrencilere hizmet vermektedir. Merkezde bulunmamasına rağmen Paceville adındaki bölgeye 10 dakikalık bir yürüyüş mesafesinde bulunan kampüs, öğrenciler için sessiz ve huzurlu bir eğitim ortamı sunmaktadır.

Haftalık 20 saati aşmayacak şekilde yapılan İngilizce eğitimi ile birlikte çeşitli aktiviteleri de öğrencilerine sunan okul, 10-13 yaş, 14-16 yaş ve 8-16 yaş grubunu kapsayacak şekilde düzenlediği yaz okulu opsiyonlarıyla velilere seçme şansı sunmaktadır.
Öğrenciler tam pansiyon olarak konaklamaktadırlar ve 24 saat güvenliğin sağlanması adına liderleri bulunmaktadır. Liderler hem öğrencilere aktivitelerde rehberlik etmekte hem de her an yanlarında olarak acil bir durumla karşılaşılırsa direkt müdahalede bulunmaktadırlar.


LAL YAZ OKULU:
malta az okulu seçenekleri13 ile 17 yaş aralığında bulunan öğrencileri kabul eden LAL Yaz Okulu programları, yetişkinlerin eğitim aldıkları okul merkezine de 10 dakikalık bir uzaklıkta yer almaktadır.English Vocation adındaki bu yaz okulu programı 20 saatlik İngilizce eğitiminin dışında Malta turlarını, dans ve şarkı yarışmalarını, film gösterilerini ve birçok etkinliği kapsamaktadır. Öğrencilerine aile yanında ya da öğrenci yurdunda konaklama seçenekleri sunan okul, tam pansiyon bir konaklama hizmeti sunmaktadır. Öğrenciler 24 saat liderleriyle birlikte hareket etmektedirler. Aynı zamanda liderler aktiviteler esnasında da öğrencilere rehberlik etmektedirler. 8 ile 12 yaş aralığındaki öğrenciler için farklı bir yaz kampı seçeneği de sunan LAL, bu programı seçen öğrencilerine de 3 yıldızlı bir otelde 3 veya 4 kişinin kalabileceği odalarda konaklama imkanı sunmaktadır.

MALTA'YA ULAŞIM:
Her Pazartesi ve her Perşembe sağlanan ulaşım için, Türk Hava Yolları veya Malta Airlines tercih edilebilmektedir.

Sezona bağlı olarak değişen uçak bileti fiyatları 200 € ile 300 € arasında değişiklik göstermektedir

GÜVENLİK:
Dünyada suç oranı en düşük ülkelerden biri gösterilen Malta’da gerçekleştirilen yaz okulu ve yaz kampı programları liderler eşliğinde yürütülen programlardır. Öğrencileri takımlara ayıran okullar her takımın başına en az 1 lider atamaktadır, ki bu çoğunlukla 2 lider şeklinde gerçekleşir. Öğrenciler sürekli liderlerinin rehberliği eşliğinde hareket ettikleri için, 24 saat acil durum esnasında da liderleriyle irtibata geçmektedirler.
Çocuklarına karne hediyesi olarak eğlenceli bir yaz kampı hediye etmek düşüncesinde olan veliler, içleri rahat bir şekilde Malta’yı ve Malta Yaz Okulu programlarını tercih edebilmektedirler.

Yaz Okulu Fotoğrafları


Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı
Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı
Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı
Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı
Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı
Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı
Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı
Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı
Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı
Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı
Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı
Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı Yaz Kampı
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın