Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

2015 Fiyatları

Cambridge Yaz Okulu İngiltere

Manor College


Şehrin kuzeyinde sessiz bir yerleşim merkezinde bulunan Londra’ya yalnızca 50 dakikalık kısa bir mesafede olan kampüs konaklama ve aktivite imkanlarını da içinde barındırmaktadır.

Yaz okulumuzun yapılacağı kampüs Cambridge’ye gitmenizi sağlayacak ana otobüs hattının üzerinde bulunmaktadır. Çocuğunuzun yazının büyük bir kısmını geçireceği şehir mimarisi muhteşem binaları ve düzgün caddeleriyle dikkat çekmektedir. Şehir yaya olarak keşfedilebileceği gibi tekneyle de gezmek mümkündür.

Kampüs öğrencilere iki farklı konaklama seçeneği sunmaktadır. Bunlardan biri kampüsün içindeki yurtlarda 4 odanın paylaşabileceği ortak banyo ve mutfakların içinde bulunduğu odalarda kalma imkanıdır. Yurt kafeteryasında sabah kahvaltısı ve akşam yemeğini de içeren yurtlarda 24 saat bir bekçi de çalışmaktadır.

Diğer bir seçenek ise aile yanında konaklamadır. Öğrencilerin Cambridge’ye yakın mevkilerde ikamet eden deneyimli ve sürekli denetlenen bir İngiliz ailesiyle kalmaları da mümkündür. Bu şekilde konaklayan öğrencilerin sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri aile tarafından karşılanırken öğlen yemekleri merkezde verilmektedir. Ayrıca aile çamaşır hizmeti de vererek öğrenciye büyük de bir kolaylık sağlamış olur.

Tesis ve İmkanlar

Kampüsteki eğitim alanları olan sınıflar interaktif yazı tahtaları ile donatılarak modernleştirilmiş ve eğitim daha da hızlı bir hale getirilmiştir.

Kampüs içerisinde futbol sahaları, çok amaçlı kullanılabilen bir spor salonu ve tenis kortları mevcut bulunmaktadır.

Bunlardan hariç öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için oluşturulan ortak kullanım alanlarında ise uydu televizyonu, langırt, bilardo ve X-Box gibi oyunlar bulunmaktadır.

Tesisin yemekhanesi modern bir kafeteryadır. Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği sunan kafeteryada aynı zamanda atıştırmalık ara öğünler, meyve ve içecek çeşitleri de satılmaktadır. Aile yanında konaklayan öğrenciler öğle yemeği haricindeki öğünlerini kaldıkları ailelerin yanında yemektedirler.

Kablosuz internetin ücretsiz olduğu kampüste internet erişimi tüm alanlarda mevcuttur. Ortak kullanım alanlarında bilgisayar kullanımı ise serbesttir.

Öğrencilere Sunulan Aktiviteler

Aktiviteler tüm diğer yaz okullarında olduğu gibi gündüz ve akşam aktiviteleri olarak ikiye ayrılmaktadır. Gündüz sportif aktivitelerin yanı sıra oyunculuk ve müzik, eli işi dersleri gibi spor dışı aktiviteler de mevcuttur.

Akşam ise diskolar, film geceleri, yetenek gösterileri ve barbekü partileri düzenlenmektedir.

Geziler ve Keşifler

  • Bir tam günü kapsayan ve her hafta düzenlenen otobüs gezisi.
  • Her hafta iki yarım günü kapsayan Cambridge gezileri.

             Fiyata Dahil Gezi Örnekleri

  • Londra: İngiltere’nin başkentine eşsiz bir gezi yapma fırsatı ile birlikte dünyanın en ünlü müzelerinde tarihe bir yolculuk.
  • Oxford: İngiltere’nin en köklü üniversitelerini barındıran şehrin müzelerinde gezerken çok eğlenecek, kampüslerde gezerken geleceğinizi şekillendirmeye başlayacaksınız.

 

  • Stratford-upon-Avon: İngiliz oyun yazarı ve şair William Shakespear’in de doğduğu bu tarihi şehirde İngiltere tarihine bir yolculuk yapmaya var mısınız?

İsteğe Bağlı Gezi Örnekleri

Yaz okulu ücretinin içine dahil olmayan ve isteğe bağlı yapılan gezileri kapsamakla beraber giriş ve seyahat ücrete tabi tutulmaktadır.

  • Norwich: İngiliz tarihini yakından tanıyabaileceğiniz küçük sevimli bier şehir olan Norwich katedrali ve kalesiyle de sizi cezbedecek.
  • Brighton: İngiltere’nin kıyı şehirlerinin en gözdesi. Muhteşem bir deniz manzarası, dondurma dükkanları, mağazaları ile göz alıcı bir şehri gezme fırsatı.
  • Windsor: dünyanın en eski ve en görkemli hala yaşanışlan kalesini gezmeniz mümkün. Kraliçe’nin gözde hafta sonu evi.


Kampüs Tanıtımı


kampüs

Manor Kampüsü

nehir gezisi

Aktivite: Nehir Gezintisi

cambridge bisiklet

Cambridge, şehirden bir görünüm

öğrenci ortak oda

Öğrenciler için ortak zaman geçirilen oda

 


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın