Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Müşteri Referansları


Merve Solmaz / Irlanda / 12-2014

           İrlanda maceramın mimarisi İlknur Bulat'a sonsuz sevgilerimi sunarak başlıyorum yazıma. Eğer aklınızda sadece 'dil eğitimi' almak varsa, neresi olacağına karar veremediyseniz İlknur, kişinin ilgi alanlarına yOnelik yerler tavsiye etmekte ve doğru sonuca ulaşmanızda yardımcı olacaktır.

           Aklımın bir kOşesinde dil eğitimi almak, yeni kültürleri tanımak ve kısa da olsa başka bir 'hayat' yaşamak hep vardı. Üniversiteden mezun olduktan dOrt sene sonra yaşadım bu güzel tecrübeyi ve iyi ki de yaşadım diyorum!

           İrlanda aksanı farklı mıdır, gittiğimde ya memnun kalmazsam, İngiltere'yi mi tercih etseydim gibi sorular beynimde dOnüp duruyordu. Gittiğimde de yaşayarak tecrübe ettim; iyi ki Dublin'i seçmişim. Dil Oğrenmek için giden biri orda Türkçe konuşmamalı. Dublin'de yaz dOnemi boyunca Oğrenim gOren Türkler vardı elbet ama Londra'ya kıyasla yüzdesi düşüktü. Aslında bu kişinin Türkçe konuşma isteğiyle de alakalı. Okulumda çok tatlı Türk arkadaşlarım oldu fakat ingilizce konuşmaya gayret ediyorduk onlarla da.

           İnternational House Dublin'de haziranda başlayan maceram beş ay sürdü. Okuldaki sosyal aktivitelerden sıkılıp bugün de kütüphanede kalayım bari dediğim günler oldu :) Oğretmenler ve genelde İrlandalılar çok arkadaşçıl ve kibar insanlar. İrlanda'yı gezmek, seyahat etmek çok kolay. Benim gibi doğa ve yeşil düşkünü iseniz çok doğru bir tercih. İskandinav ülkeleri çok yakın. Eğer vize probleminiz yoksa şehirler arası yolculuk ücreti kadar parayla Britanya'ya gidebiliyorsunuz.

           İngilizce veya başka bir dil eğitimi kişinin çabasıyla gelişen şekillenen bir eğitim. Okul ne kadar iyi olursa olsun; pratik yapmadan, üzerinde durmadan, uğraşmadan kendi kendine gelişmez. Tavsiyem; az da olsa çaba gOstermek. Zaten eğer türk arkadaş edinmediyseniz mecburen Oğreniyorsunuz birşeyler. Son olarak aile yanı konaklama da iletişimin devamlılığı açısından çok faydalı.

           Sláinte!*

            

(* it means good health in Irish and cheers)

Fotoğraflar
*Tüm fotoğraflar öğrencilerimizin izni ile yayınlanmaktadır.


Diğer Referanslarımız


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın