Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Polonya Vizesi


Polonya Vize Başvurusu


Önemli Uyarılar:

1- LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.

2- YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara 
vize uygulanmamaktadır.

3- Tüm Schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul  etmediğinden Schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

4- Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren  en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

5- Polonya Başkonsolosluğunu tüm vize başvurularında 35mm X 45 mm boyutunda, yeni çekilmiş-rötuşsuz arka fonu beyaz ve Biyometrik özelliklere sahip vesikalık resim  istemektedir.

6- Vize başvuru formları online olarak doldurulmalıdır.

7- Polonya sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak orundadırlar.

8- Polonya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi - Salı - Çarşamba ve  Perşembe ve Cuma günleri 09.00 - 12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve  başvurular 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Adınıza başvuru yapabilmekteyiz.

9- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması  ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların  olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini  dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın  sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin 
doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Polonya Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın