Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Portekiz Vizesi


Portekiz Vize Başvurusu


Önemli Uyarılar:

Portekiz Büyükelçiliği tüm vize başvurularında Acente'leri aracı olarak kabul etmemekte dolayısıyla tüm vize başvuruları şahsen yapılmaktadır.

1- LACİVERT (Normal) ve GRİ (Hizmet) pasaportlardan vize istenmektedir. 

2- KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.

3- Tüm Schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden Schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızınpasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.

4- Büyükelçilik Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 

5- Anne ve Baba dan ayrı ya da herhangi birisi ile seyehat edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için Noter onaylı MUVAFAKATNAME istenmektedir.

6- Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı vebüyük harflerle doldurulmalı ; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

7- Portekiz/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlıksigortası yaptırmak zorundadırlar.

8- Portekiz Büyükelçiliği tüm vize başvurularını Pazartesi-Salı-Çarşamba- Perşembeve Cuma günleri 09.30 - 12.00 saatleri arasında kabul etmektedir.Daha öncedenpasaportunda Schengen vizesi bulunan vize başvuruları 3- 4 iş gününde sonuçlanmakta,Schengen vizesi olmayan boş pasaportların başvuruları da 7 gün sürmektedir.Expres vize uygulaması bulunmamaktadır.

9- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışmasıve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvurularınolduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğinidikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızınsonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerindoğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Portekiz Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

Portekiz Vize Formu


Vize Danışmanlığı hizmetimiz dahilinde Portekiz Formunuz tarafımızdan doldurulmaktadır, gerekli tüm çevirileriniz yapılmaktadır. Portekiz Vize Formu Indirmek için sitemizde herhangi bir link yer almamaktadır.

 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın