Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu
rusya dil okulları

Rusya Dil Okulları


Rusya ya da resmi adıyla Rusya Federasyonu Doğu Avrupa ile Kuzey Asya'ya yayılmış dünyanın yüzölçümü bakımından en geniş ülkesidir. Nüfus olarak ise dünyada sekizinci sıradadır. Yüzölçümü bakımından oldukça geniş bir ülke olduğu için de iklim ve coğrafi özellikleri bakımından oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir.
Kültürel ve kompleks bir yapıya sahip Rusya, her yıl birçok uluslarası öğrenciye ev sahipliği yapar. Etnik açıdan pekçok kültürü içinde barındıran ülke öğrencilerin bir yandan yabancı dil eğitimi almalarına bir yandan da farklı kültürden insanlarla iletişim kurmalarına yardımcı olur.
Rusya'nın en büyük avantajlarından biri diğer dünya ülkelerine oranla daha ekonomik olmasıdır. Rusya eğitim masraflarının düşük olduğu kadar yaşam masraflarının da oldukça uygun olduğu bir ülkedir. Yurtdışında bir üniversitede okumak istiyorsanız ve ekonomik, aynı zamanda da kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız Rusya kesinlikle doğru bir tercih olacaktır sizin için. Rusya'da hem yeni bir dil öğreneceksiniz hem de köklü bir kültüre ev sahipliği yapan bir ülkede kaliteli bir eğitim alacaksınız. Türkiye ve Rusya arasındaki hızla artan ticari ilişkileri göz önünde bulundurursak Rusya eğitim için kesinlikle doğru bir tercih olacaktır.

Rusya Dil Okullarımız


RUSYA'DA EĞİTİM

RUSYA HAKKINDA:
rusya dil okullarıRusya'nın resmi adı Rusya Federasyonu olup dünyanın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesidir. Oldukça geniş bir alana yayılmış olan Rusya'nın başkenti de Moskova'dır ve ülke federal bölgelerden oluşmaktadır.
Çok geniş bir alana yayıldığından şehirleri arasında da coğrafi açıdan olsun, zaman farkı açısından olsun, sosyal kültürel açıdan oldukça farklılık gösterir. Ülke kuzey kutbuna yakın oldugundan kuzey kesimleri oldukça soğuktur, ki zaten dünyanın en soğuk ülkesidir. O sebeple Rusya'da eğitim düşünürken öğrenciler daha çok güneyde Moskova, St. Petersburg gibi şehirlerini tercih etmektedirler.


RUSYA'DA EĞİTİM:
Rusya eğitim anlamında oldukça fazla öğrenci tarafında rağbet gören bir ülkedir. Ülkede oldukça fazla üniversite ve dünyanın pekçok yerinden gelmiş öğrenciler bulunmaktadır. Üniversiteleri de YÖK tarafından tanınan üniversitelerdir. Eğitim dili Rusça'dır.

rusya eğitimAvantajları;
Rusya'da eğitim almanın en güzel avantajlarından biri de ÖSS ye girme zorunluluğu olmadan eğitim alınabilmesidir. Türkiye'de sınav stresi yaşamadan Rusya'da istediğiniz bir üniversiteye kayıt yaptırıp direk eğitiminize başlayabilirsiniz.
Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin gitgide artması Rusça öğrenmenin gerekliliğini de artırmaktadır. Öğrenciler ikinci bir dil olarak Rusçalarını geliştirip geldiklerinde de Türkiye'de çok rahat iş bulma olanağı yakalayacaklardır. Yani hem başka bir dil öğrenecek hem de YÖK tarafından tanınan bir diplomanız olacak.
Başka önemli bir avantajı da oldukça ekonomik şartlarda eğitim alınmasıdır. Ülkemizle karşılaştırıldığında hem yaşam masrafları anlamında hem de eğitim anlamında oldukça ekonomiktir. Ülkedeki üniversiteler devlet üniversiteleri olduğundan yurtdışından gelen öğrenciler de çok ekonomik harçlar ödeyerek eğitim alabilmektedirler.
Üniversiteler de oldukça zengin bölüm seçeneğine sahiptir, mühendislikten havacılık işletmeciliğine pilotluğa kadar pekçok bölüm seçeneği vardır. Yani Türkiye'de ÖSS barajını aşamadım istediğim bölüme yerleşemedim diye üzülmeyin, Rusya'da da Türkiye'de okumayı düşündüğünüz bölümü okuyabilirsiniz.
Dünyanın en büyük ülkesi olduğundan da oldukça fazla kültür çeşitliliği vardır. Yani bir yandan oldukça ekonomik şartlarda eğitim alırken bir yandan da dünyanın pekçok yerinden gelmiş öğrencilerle de kültürel iletişim kurma imkanı yakalayacaksınız.

RUSYA'DAKİ DİL OKULU SEÇENEKLERİ:
Rusya'da direk bir dil okuluna gidip Rusça eğitim alabileceğiniz gibi, üniversite ya da yüksek lisans eğitimi için de gidip 1 yıllık hazırlık okuyabilirsiniz. Bildiğiniz gibi dil yerinde öğrenildiğinde çok daha hızlı bir ilerleme katedilebilir, o sebeple öğrenciler 1 yılda oldukça iyi bir Rusça'ya sahip olabilirler.

rusya dil okuluEUROCENTRES DİL OKULLARI
Eurocentres Okulları oldukça köklü bir okuldur ve dünyanın pekçok yerinde öğrencilere eğitim vermektedir. Rusya'nın da pekçok şehrinde şubesi olan, Rusça'yı en iyi şekilde öğretmeyi planlayan bir okuldur.
Rusya'nın da en büyük şehri olan Moskova'da şubesi vardır ve okul şehrin merkezindedir. Tren istasyonuna, ünlü barlara kafelere, restaurantlara ve alışveriş merkezlerine de yürüme mesafesindedir. Güneyde olduğundan da sıcaklıklar oldukça iyidir.
Ayrıca St. Petersburg'da da şubesi vardır okulun. Moskova'dan sonra Rusya'nın ikinci en büyük şehridir. Gene buradaki şubesi de tam şehrin merkezinde, pekçok yere yakındır. St. Petersburg ülkenin kuzeybatısında bulunur ve tam bir kültür merkezidir. Baltık Denizi kıyısında nehrin kıyısına kurulmuş bir şehirdir. Rusya'nın en Avrupai şehridir ve nehirdeki kanalları, sarayları, tarihi binaları ve kiliseleriyle oldukça turistik bir şehirdir.
Şubelerde 20 ders saatinden oluşan Genel Rusça ve 25 ders saatinden oluşan Yoğun Rusça'dan oluşmaktadır. Genel Rusça, öğleden sonraki derslere katılmak istemeyen sıkılgan bir yapıya sahip öğrenciler için uygun bir programdır. Yoğun Rusça, hedeflerine çok hızlı bir şekilde ulaşmak isteyen, alacağı seçmeli derslerle de programını zenginleştirmek isteyen kişiler için uygundur. Öğrenciler hem öğretmenleriyle daha fazla iletişim içinde olacaklar hem de Rusça'ya maksimum şekilde maruz kalacaklar. Ayrıca az zamanda olabildiğince ilerleme katetmek isteyen kişiler için de oldukça uygundur.

DERZHAVIN INSTITUTE RUSYA DİL OKULLARI
Rusya'nın St. Petersburg şehrinde bulunan bir okuldur. Okul 18 yüzyıldan kalma büyük ve gösterişli bir binada eğitim vermektedir. Aynı şekilde 20 ders saatlik genel Rusça ve 30 desr saatlik yoğun Rusça dan oluşmaktadır. Konaklama olarak da aile yanı konaklaması, paylaşımlı daire ve misafirhanelerden oluşan konaklama imkanları da sunmaktadır
Bu okulda ayrıca TORFL adında Rusya da üniversite eğitim almak için gerekli olan üniversiteye hazırlık Rusçası da vardır okulda.

Rusya'da eğitimin avantajlarını özetlemek gerekirse;

  • ÖSS'ye girme şartı aranmaksızın üniversite okuma imkanına sahip olmak, üniversitenin yanısıra dil eğitimi ve yüksek lisans yapma şansının da olması
  • Oldukça ekonomik koşullarda eğitim alma şansı
  • Yaşam masraflarının oldukça uygun olması
  • Dünyanın pekçok yerinden gelen oldukça çok kültürlü bir ortamda eğitim alabilmek
  • Üniversitelerin oldukça zengin bölümlere sahip olması ve YÖK tarafından tanınması
  • Türkiye ve Rusya arasında hızla gelişen ilişkilerden dolayı orada eğitim almanın avantajlı bir hale gelmesi
  • Geniş bir coğrafyaya sahip olduğundan da oldukça geniş bir kültür ve tarihi bir ağa sahip olması
  • Rusça'nın dünyada oldukça geçerli bir dil olması.

Rusya'da Dil Eğitimi ile ilgili Yazılar
Rusya dil okulları ve yurtdışı eğitim

Cansu Akkaya Cansu Akkaya
Rusya dil okulları Rusca Oğrenmek isteyen Oğrencilerin tercih ettiği lokayondur. St. Petersburg ve Moscow şehirlerinde dil okullarını bulabilirsiniz. Yaşam maaliyeti diğer ülkelere oranla daha yüksek olsa da Rusça Oğrenmek için seçilebilecek tek ülkedir.  Rusyada dil okulları kendi alanlarında en iyiler olup uluslararası Oğrencilere ev sahipliği yapmaktadır. Rusya da üniversite son 2 senedir revaşta olup tercih edilmektedir.  Yurtdışında eğitim fiyatları her ülkeye gOre değişiklik gOstermektedir. Ancak her ülkede her bütçeye uygun fiyatlar ...
Devamını Okumak için Tıklayın


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın