Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Rusya Vizesi


Rusya Vize Başvurusu


2010 yılında Rusya Federasyonu ve Türkiye arasında yapılan, her iki ülke vatandaşlarının da karşılıklı olarak 6 ayda 90 günlük kalışlarında vize muafiyetini öngören anlaşma, yaşanan siyasi gerginliklerden dolayı 1 Ocak 2016 itibariyle sona ermiştir. Bu tarihinden itibaren Rusya Federasyonu’na 1 günlük bile olsa gidecek olsanız mutlaka rusya vizesi almak zorundasınız.


İlk olarak Umuma mahsus (Bordo) pasaportlara uygulanan vize şartı, sonrasında, hizmet pasaportu (Gri), hususi pasaport (Yeşil) hamillerine de uygulanmaya başlamıştır.
Rusya Federasyonu ile yaşanan ilişkilerin iyileştirilmesi süreci devam etmekte olup, hali hazırda vize muafiyeti anlaşması yapılmamıştır.
Rusya Federasyonuna iş veya turistik amaçlı ziyarette bulunmayı planlayan başvuru sahipleri ilgili temsilciliklerden vize başvurusu yapmak zorunda olup, kapıda vize gibi bir uygulama bulunmamaktadır.
Karya International danışmanları, Türkiye’nin hangi ilinde ikamet ettiğiniz farketmeksizin pasaportlarınıza Rusya  vizesi alabilmektedir.


Vize başvurusu için Rusya Federasyonu başkonsolosluğu ya da Türkiye büyükelçiliğinin vize bölümlerine şahsen başvuru yapma zorunluluğu yoktur. Rusya vizesi için yapmanız gereken Karya International danışmanlarına ulaşarak gerekli evrakları şirketimize ulaştırmanız olacaktır. Vizeniz verildikten sonra pasaportunuz, danışmanlık aldığınız Karya International vize danışmanı tarafından adresinize kargo yapılabilmektedir.


Turistik ya da iş amaçlı ziyaret vize başvurusu için seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerli son 10 yıl içerisinde çıkartılmış ve en az 2 adet boş sayfası olan bir pasaport ibraz etmek en temel şartlardan biridir.
Rusya Federasyonu için 1-3 aylık, 1 yıllık, tek girişli-çift girişli-çok girişli vize çeşitleri bulunmakta olup vize harçları başvurulan vize türüne göre değişiklik göstermektedir.
Turistik vizelerin kaç gün olacağı yapılan Otel Rezervasyonu belirler .Turistik vizeler 30 günü geçemez. Mümkün Olduğunca ülkede kalınacak gerçek gün sayısına göre otel rezervasyonu yapması gerekmektedir. 30 Gün yapılacak otel rezervasyonlarında Konsolosluğun görüşme talep etmesi yüksek ihtimal dahilindedir.


Vize işlemlerinin sonuçlanması 5 ile 10  gün arasında farklılık gösterirken, 3 iş günü içerisinde sonuçlanan express vize seçeneği de bulunmaktadır.
Belirtilen vize işlem süreleri ortama süreler olup konsolosluk, ek evrak talebinde ya da görüşme talebinde bulunarak işlem süresini uzatabilme yetkisine sahiptir.
Rusya vize başvurusu sırasında evrakların eksiksiz ve konsolosluğun istediği formatta sunulması vize verileceğinin garanti etmemektedir. Konsolosluk gerekçe göstermeden vize başvurunuzu reddedebilme hakkına sahiptir.

Rusya Vizesi Evrak Listesi


Vize danışmanlığı hizmetimiz dahilinde mesleğinize ve vize türünüze göre hazırlamanız gereken vize evrakları tarafınıza e-mail olarak ulaştırılmaktadır.

Rusya Vize Formu


Vize Danışmanlığı hizmetimiz dahilinde Rusya Formunuz tarafımızdan doldurulmaktadır, gerekli tüm çevirileriniz yapılmaktadır. Rusya Vize Formu Indirmek için sitemizde herhangi bir link yer almamaktadır.

Rusya Konsolosluğu

Büyükelçilik 

Ankara Büyükelçiliği
Adres : Karyağdı sokak No:5 Çankaya / Ankara
Tel : 0(312) 439 21 22 
Fax : 0(312) 439 38 52 


Konsolosluk 
İstanbul Başkonsolosluğu
Adres : İstiklal Cad. No:443 Tünel- Beyoğlu /İstanbul
Tel : 0(212) 292 51 01 
Fax : 0(212) 249 05 07

 

 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın