Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Müşteri Referansları


Sanberk Uçar / Ingiltere / 10-2013

    Aslında İngiltereye dil okulu eğitimi ile planladığım yolculuğum çok farklı bitti diyerek başlamak hiçte yanlış olmaz gibi.

   14 Temmuz saat 06:00 da ankaradan ayrıldım ve Munich'e geldim. Orda biraz bekledikten sonra Londra Heatrow uçağıma bindim ve havalandık. 2 saat sonra londraya geldiğimizi sandım fakat bir terslik vardı. Trafik sağ taraftandı. Uçak inene kadar nerde olduğumuzu anlayamadım, kulağımda kulaklık olduğundan anonsları duymamışım. Uçak inince telefonumu açtım ve gOrdüm ki Munich'deyiz. Anlamam çok sürmedi uçak arıza yapmış ve biz tekrar Almanya'ya dOnmüşüz. Orda biraz bekledikten sonra tekrar uçağa bindim ve Londra'ya doğru uçak havalandı. Birkaç saat gecikmelide olsa saat 17:30 da Londra'ya vardık. Transferim yapıldı araç ile beni kalacağım eve bıraktılar.

   Okulun ilk günü herkese olduğu gibi bende Londra da kayboldum. Evden 07:00 da çıkmama rağmen okulu bulmam 14:00 civarı diyebilirim. Bunun sebebi eve iki kez geri dOnmem, çünkü adresimi almadan dışarı çıkmışım. Adresi aldıktan sonra tekrar okulu aramaya koyuldum fakat adresten sorarak bulmak çok zor geldi çünkü heryer birbirine benziyordu. Bende bir telefon bayisi buldum ve kendime bir hat aldım. GPS sayesinde bir daha da londra da kaybolmadım.

    İlk 20 gün okula herzaman olduğu gibi gidip geldim Odevlerimi yaptım derslerime çalıştım fakat sonra sınıf arkadaşım sayesinde Camden Town da bir market sahibi ile tanıştım. O günden sonra londrada ki geri kalan günlerim çok değişti. Artık cuma, cumartesi ve pazar geceleri düzenli bir şekilde markette çalışıyordum. Sabahları okula gidiyordum ama haftanın 2 ya da 3 günü. Çünkü sabahları uyanmak çok zor oluyordu. Bir müddet orda çalıştıktan sonra market sahibi ile bizim aramız çok iyi oldu. Birlikte malzeme almaya Londra'nın dışına toptancılara gidiyorduk sonra gelip o malzemeleri yerleştiriyorduk. Bana nerdeyse bütün Londra'yı gezdirdi diyebilirim. Onun yanında daha bir çok esnaf ile de tanışmış oldum.

  Birinci ayın sonralarına doğru ben kaldığım evden mutsuz olmaya başladım ve kendime yeni bir yer bakmaya başladım ve şanslıyım ki sadece yıllık yer ayırtılan bir Oğrenci evinden kendime 30 Ağustos a kadar yer buldum. Yeni evim çok daha güzeldi kendime ait bir lavabo ve büyük bir çalışma odam vardı.

 Artık Londa da sonra haftalarına gelmiştim ve artık bir araba alıp gezmenin zamanının da geldiğini düşündüm.Market sahibinin bir arkadaşı vardı onunla sohbet arasında konuştuğumuzda bana istediğinde arabamı alabilirsin demişti, bende onu aradım ve onu da ikna edip arabayı kiraladım. Artık arabam vardı ve gezmedik yer kalmamıştı. Londra'nın dışına çıktım çok uzaklaşamasam da Brighton,Bicester North ve Greenwich'e gittim. Son günlerimi de bOyle değerlendirdim.

  30 Ağustostan sonra ufak bir taşınma durumum daha oldu. Son haftam için yeni bir yere taşındım Camden Town ile yan yanaydı evim. Artık hergün gidip geliyordum Camden'a.

Bu haftadan sonra Türkiye'ye dOnüş yaptım ve Karya International'a çok teşekkür ediyorum bana bOyle bir yolculukta yardım, edip benim adıma bütün gOrüşmeleri eksiksiz düzenleyip, ayarlayıp bana sundukları için. Ve bunu okuyan herkese de gerçekten en içten tavsiyem burda anlattığım benim maceramdı, Londra'yı gOrmenizi kesinlikle Oneririm ve Karya International ile irtibata geçmenizi Oneriyorum çünkü yolculuğa çıkmanıza hala aylar olsa bile sizi düzenli bir şekilde arayıp size belgeleriniz ile bilgiler verip her zaman sizin sorularınızı eksiksiz dinleyip yanıtlayan ve sizi her istediğinizde misafir etmekten hiç çekinmeyen bir şirket. Tekrar teşekkür ediyorum...  

Fotoğraflar

*Tüm fotoğraflar öğrencilerimizin izni ile yayınlanmaktadır.


Diğer Referanslarımız


canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın