Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Yurtdışı Yaz Okulları Sömestre Programı


Yorucu bir okul dönemi ardından Şubat ayı ile birlikte öğrenciler 15 gün süren bir dinlenme sürecine başlarlar. Bu süreci hem eğlenceli hem de öğretici hale getirebilmek mümkün. Her yıl yaz tatillerinde olduğu gibi sömestre tatilinde de birçok aile çocuklarını yurt dışına yollamakta ve 15 günlük bu tatili onların dil becerilerini geliştirmek adına değerlendirmektedirler. Öğrenciler İngilizce becerilerini geliştirirken dünyanın farklı yerlerinden gelen yaşıtlarıyla da konuşmalarını pratiğe dökmeye başlar, ayrıca farklı kültürleri çok daha yakından tanıma fırsatı da bulmuş olurlar.


İngilizce dil eğitimi denilince ilk akla gelen, yaz okulu programlarında olduğu gibi, sömestre programlarında da şüphesiz ki İngilizcenin ana vatanı İngiltere olacaktır. Gerek telaffuz, gerekse gramer yönünden birçok ülkeye nazaran çok daha avantaj sağlayacak bir eğitim kalitesine sahip İngiltere, tarihi yapısı ve özellikle de ülkemize yakın olması açısından veliler tarafından en çok tercih edilen lokasyon olarak karşımıza çıkar. Yaz okulu programlarında olduğu gibi 8 ile 18 yaş aralığındaki öğrenci kitlesine hitap eden sömestre programları pek çok okulda hizmet vermektedir. Okullar merkezi konumları sayesinde öğrencilerin İngiltere’nin mihenk taşı sayılabilecek noktaları keşfetmesine de olanak sağlamakta olup, dil eğitimleri haricinde öğrencilerine birçok da aktivite sunmaktadır.  İngiltere ders yönetmeliğine göre haftanın 15 saatini derse ayıran öğrencilere, geri kalan vakitlerini değerlendirmeleri üzere spor faaliyetleri, yerel bölgelere yapılan günlük yürüyüşler ve İngiltere’nin önemli birçok merkezine geziler düzenlenerek hoşça vakit geçirmeleri sağlanır. Elbette bu geziler ve faaliyetler öğrencilerin İngilizce gelişimlerinin yanı sıra öğrencilere, tarihi ve kültürel bir yolculuğun da kapılarını açarak vizyonlarını büyütmelerine de fayda sağlar.


Her yıl dünyanın birçok yerinden öğrencinin sömestre dönemini değerlendirmek için geldiği İngiltere’de öğrenciler birçok farklı kültürü bir arada deneyimlerler. Farklı milletlerden insanlarla arkadaşlık geliştiren öğrenciler, böylece çok daha sosyal ve kendilerine güvenli olarak ülkelerine dönerler.


Okulların bünyesinde yurtlarda konaklayan öğrenciler, 24 saat güvenlikle korunan binalarda kalmaktadırlar. Ayrıca sömestre programlarının gerçekleştiği kampüslerde de 24 saat güvenlik hizmeti verilmekte ve öğrencilerin her türlü probleminde destek sağlanmaktadır.  Gezilere gidilen günler haricinde yemeklerini de hep birlikte kampüste yiyen öğrenciler, akşamları da hep birlikte düzenlenen eğlenceli akşam programlarına, yarışmalara katılarak birbirlerini çok daha yakından tanıyıp, kaynaşma imkanı bulmaktadırlar.


Her yıl binlerce öğrencinin tercih ettiği İngiltere, dünyanın kültürel ve tarihsel olarak en çok ziyaret edilen noktaları arasındadır. Çocuğunuzun sömestre dönemini hem eğlenceli hem de öğretici aktivitelerle geçirmesini istiyorsanız tercih edebileceğiniz en iyi ülkelerden biri tabii ki İngiltere olmalı. Bu sayede çocuğunuza hem unutamayacağı bir karne hediyesi vermiş olur, hem de farklı kültürleri ve dünyanın en tarihi ülkelerinden birini keşfetmenin yanında İngilizcelerini de yaşıtlarının çok daha üst seviyesinde geliştirmelerini sağlamış olursunuz.

 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın