Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Gozde Pekçevik

"Yurtdışı Eğitim Danışmanı"

Türklerin en çok rağbet gOsterdikleri Üniversiteler


ABERYSTWYTH ÜNİVERSİTESİ
Britanya adasının batı Kıyısında bulunan Aberystwyth, Orta ve Batı Galler`in ticaret yollarının kesiştiği, Kara ve demir yolu ile kolayca ulaşılabilen bir konumda.

 

 

 

STİRLİNG ÜNİVERSİTESİ
Stirling Üniversitesi araştırma ve eğitim alanında ün kazanmış bir üniversite. Avrupa'nın en gOz alıcı kampüslerinden birine sahip. Üniversitenin Bellerbys Koleji ile yaptığı anlaşma çerçevesinde sunulan Lisans Sertifikası Programı,lise Oğrenimlerini tamamlamış uluslararası Oğrencilere yoğun ve disiplinli bir ders yüküyle onları 2. sınıf seviyesinde seçecekleri lisans programına hazırlar. İngilizce eğitimi ve temel dersler dışında, seçilmesi planlanan lisans alanına gOre alan dersleri de veriliyor.

 

ANGLİA RUSKİN ÜNİVERSİTESİ
Doğu İngiltere'de bulunuyor. 1858'de kurulan üniversite, Cambridge ve Chelmsford şehirlerinde kampuslere sahip ve uluslararası Oğrenciler için lisans ve yüksek lisans programları var.

 

 

 

BANGOR ÜNİVERSİTESİ
Britanya'nın eski üniversitelerinden olan University of Wales Bangor Galler bOlgesinde daha iyi yüksek Oğretim için başlatılan bir kampanyanın sonucunda 1884 yılında kuruldu. Üniversitenin toplam 8 bin civarında Oğrencisi var.

 

 

 

BOURNEMOUTH ÜNİVERSİTESİ
İngiltere'nin güneyinde Londra'ya 2 saat uzaklıktaki Bournemouth Üniversitesi, 130 değişik ülkeden gelen 1600 uluslararası Oğrenciye eğitim veriyor. Toplam 16.000 Oğrencinin eğitim gOrdüğü iki kampüsten oluşan Bournemouth Üniversitesi'nde 7 temel akademik okul var.

 

 

BRUNEL ÜNİVERSİTESİ
Adını Viktorya DOnemi'nin tanınmış mühendislerinden Isambard Kingdom Brunel' den alan Brunel Üniversitesi, Londra'nın batısında, Uxbridge kentinde yer alıyor. 13 binin üzerinde Oğrenci nüfusuna sahip.

 

 

COVENTRY ÜNİVERSİTESİ
168 yıllık bir tarihi olan Coventry Üniversitesi, 1843'de Coventry Tasarım Okulu olarak Eğitim vermeye başlamış, 1992'de adını Coventry Politeknik'ten Coventry Üniversitesi'ne çevirmiş.

 

 

 

EINDHOVEN TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ
Mühendislik, Bilim ve Teknoloji alanında Oncü ve yüksek sıralarda bulunan üniversite. Brainport Eindhoven adına "dünyanın en akıllı topluluğu" bulunuyor. Burs olanakları mevcut. Potansiyel işverenlerle iyi ilişkileri var. Üniversitenin ayrıca Onde gelen üniversitelerle uluslararası temasları var.

 

 

 


FLORENCE GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
Yurtdışı eğitim ya da yurtdışında sanat eğitimi dendiğinde Onemli okullardan biri Florence University of Arts. Ders dili İngilizce olan okul, Floransada. Sosyal bilimlerden, edebiyatın tüm alanlarına kadar pek çok farklı bOlümün olduğu üniversite, İtalya'da yabancı Oğrencilerin en kendilerine uygun bOlümler bulabileceği bir kurum.

 


KEELE ÜNİVERSİTESİ

Keele Üniversitesi Avrupa'daki en büyük kampüslerden biri olup çok güçlü bir lisans ve yüksek lisans programı profiline sahip. Londra'ya mesafesi 2 saatten az. Oğrenci sayısı bakımından küçük fakat akademik kadrosu uluslararası alanda tanınan uzmanlardan oluşmaktadır.

 

 

 

LONDON METROPOLİTAN ÜNİVERSİTESİ
London Metropolitan University, akademik ve diğer çalışanlarıyla beraber toplam 2400 kişiye yakın kadrosu var. 155 farklı ülkeden 8000'e yakın uluslararası Oğrenci olmak kaydıyla toplamda yaklaşık 34000 Oğrenciye hizmet verenÜniversite Londra'nın en büyük üniversitesi sıfatına sahip.Üniversitede verilen bazı eğitimler: İngilizce, Foundation (üniversite lisans hazırlık programı), Art and Design,Architecture, Business, Marketing and Management, Media, Computing, Tourism Mgmt, Law,International Releation, Human Resourse Management, Politics, Sport Science vb.

 

LONDON SOUTHBANK ÜNİVERSİTESİ
SBU 'de 22,000 Oğrenci eğitim yapıyor. Mevcudu 3,000 civarı 120 farklı ülkeden gelen yabancı Oğrencilerden oluşuyor. Üniversite yaklaşık 100 yıldır yüksek kalitede eğitim veriyor ve eğitimin temel amacını iş ve kariyere yOnlendirme üzerine kurulu. Londra iş çevrelerine nitelikli eleman yetiştirmek en temel misyonu.

 

 

LİVERPOOL HOPE ÜNİVERSİTESİ
Liverpool Hope Üniversitesi, Oğrencileri için eşsiz bir akademik çevre sağlıyor.19. Yüzyılın başlarında kurulan okul, daha sonraki süreçte Üniversite ünvanına kavuştu.

 

 


MACQUARIE ÜNİVERSİTESİ
Macquarie Üniversitesi ve SIBT tarafından onaylanan Ozel Direk Giriş İngilizce programları sunuyor, bOylece Oğrenciler eğitim planlarına en uygun İngilizce programını seçebiliyor. Akademik İngilizce ve Genel İngilizce kursları ile Eğitim Turları CME'deki popüler programlardan.

 
NEWCASTLE ÜNİVERSİTESİ
Newcastle Üniversitesi, 1834 yılında "School of Medicine and Surgery" adı altında kuruldu. Aynı zamanda bir "Russel Group (Araştırma Temelli Lider Üniversiteler Birliği)" üyesi olup bugün 200'ün üzerinde lisans programı ile 19,000'den fazla Oğrenciye eğitim veriyor. Newcastle Üniversitesi 'Times İyi Üniversite Rehberi' 2011 sonuçlarına gOre Britanya genelinde en iyi ilk 20 üniversiteden biri.

 NHTV BREDA ÜNİVERSİTESİ
NHTV 60 ülkeden 7000'den fazla Oğrencisi bulunan uluslararası bir yüksek Oğretim kuruluş. Hollanda'nın güneyinde bulunan, Amsterdam ve Brüksel'e 100 km mesafedeki şehir, Breda'da bulunur. Breda 174,000 nüfuslu tarihi bir şehir. 14,000 genç birey Breda'da çalışır.

 

 


NOTTİNGHAM TRENT ÜNİVERSİTESİ
Nottingham Trent Üniversitesi (Nottingham Trent University), 1843 yılında Nottingham Govermnet School of Design kurulmuş olup 1992 yılında üniversite Statüsünü kazandı. HESA tarafından yapılan bir araştırmaya gOre Mezunlarının %97.7'si mezun oldukları yıl içinde iş buluyor.OXFORD BROOKES ÜNİVERSİTESİ
Oxford Brookes Üniversitesi, 1865 yılında bir sanat okulu (School of Art) Olarak kuruldu. School of Art 1891 yılında Oxford City Technical School, 1963 yılındaOxford College of Technology ve 1970 yılında da Oxford Polytechnic oldu. Okulun 9 ayrı yurdu olmakla kampusler ile yurtlar arasında Oğrencilerin ulaşımını sağlayan "shuttle bus"lar var. Oğrenciler kampüs içi ve dışı otobüslerle kolaylıkla seyahat edebiliyor.

 

QUEEN'S ÜNİVERSİTESİ/ BELFAST
İngiltere'nin Onde gelen 20 araştırma-üniversitelerinden oluşan Russell Group'a üye olan okul, kanser çalışmaları ve ilaçlardan kablosuz teknoloji, şiir ve ses sanatlarına kadar küresel bir araştırma alanına sahip.

 

RADBOUD NIJMEGEN ÜNİVERSİTESİ
Radboud Üniversitesi Nijmegen Hollanda Onde gelen akademik çevrelerin olan 1923 yılında kurulan ve Hollanda eski şehir bulunuyor. Devlet Sanat Tesisleri, üniversitenin spor merkezleri, kütüphane, yeşil kampus, üniversite kafe ve restoranları üniversitenin gOze çarpan Ozellikleri arasında.

 

SOUTHAMPTON SOLENT ÜNİVERSİTESİ
Southampton Solent Üniversitesi, işletme, teknoloji, deniz, medya, sanat ve toplum için lisans ve yüksek lisans dersleri geniş bir seçenek ile sizlere sunan canlı ve Modern bir üniversite. Oğrencilerine kariyerleriyle ilgili her türlü akademik imkanı sunan, titizlik ve modern bir eğitim anlayışıyla,onlara geniş bir yelpaze sunuyor.

 

 

SWANSEA ÜNİVERSİTESİ
Ülkenin sayılı okullarından olan University of Swansea, 1920 yılında kurulmuş olup, University of Walessistemine bağlı 6 okuldan birisi. 2005 yılında Britanya genelinde Oğrenci memnuniyeti en yüksekokul seçilen University of Swansea'de 10 ana fakültede, 44 ayrı departmanda 500 civarında lisans ve 130 kadar da yüksek lisans programı sunuluyor. Londra'ya 192 mil uzaklıkta olan üniversite(trenle yaklaşık 3 saat), Galler'in başkenti Cardiff'e de bir saatten az bir mesafededir. Okul şehir ile deniz arasında çok güzel bir bOlgede bulunuyor.

 

TOLEDO ÜNİVERSİTESİ
Küçük bir şehir atmosferinde 250'den fazla programıyla Araştırma Şehir Üniversitesi. Toledo Üniversitesi'nin misyonu Oğrenimde mükemmelliği yakalayarak Bilgiyi geliştirme ve keşfetme, Oğrenci merkezli bir araştırma üniversitesi olarak hizmet ediyor.

 

 

 

LONDRA GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ
Sanat eğitimi konusunda en tanınmış üniversitelerden olan University of the Arts London, güzel Sanatlar ve tasarım konularında dünyanın her yerindeki Oğrenciler için ilk tercih edilen okul olmasının yanı sıra hem genel hem de sanat tasarım alanlarına yOnelik mesleki dil eğitimiyle de lider konumda.

 

 

ESSEX ÜNİVERSİTESİ
University of Essex 60'lı yılların başlarında kurulan dokuz yeni üniversiteden biri ve 1964 yılında 122 Oğrenci, 28 Oğretim üyesi ve 7 bOlüm ile açıldı. Essex, İngiltere'nin hem lisans hem de lisansüstü eğitimde Onde gelen üniversitelerinden biri.

 

TWENTE ÜNİVERSİTESİ
9,900'den fazla Oğrenci için 3,300 bilim adamı ve diğer profesyonellerin gerçekleştirdiği ileri düzeyde araştırma ve dünya çapındaki Onemli yeniliklerle bezenmiş ilham verici bir eğitim ortamında çalışır. Girişimci bir üniversite olarak Oğrencilerin girişimci ruhlarını geliştirmede katkıda bulunur.

 

 

 LANCASHİRE ÜNİVERSİTESİ

University of Central Lancashire, İngiltere'nin kuzeybatısında yer alır.Lancashire'ın bulunduğu bOlge olan Preston, yaşam giderleri anlamında,İngiltere'nin en uygun yerlerinden birisi. UCLAN, eğitim kalitesi bakımından,İngiltere'de 7.sırada.

 


CHESTER ÜNİVERSİTESİ
Chester Üniversitesi (University of Chester) Birleşik Krallık'ta Chester (İngiltere)'de yer alıyor. Üniversitenin ana kampüsü Chester kentinde, küçük kampüsü Warrington Yakınların da kurulu. Üniversitede lisans, yüksek lisans, doktora eğitimi Verilmekte, ayrıca akademik araştırmalar yapılıyor. Chester Üniversitesi Ülkenin en eski yüksekOğretim kurumlarından biri. 1839 yılında William Gladstone ve Lord Derby tarafından Anglikan Chester Piskoposloğuna Bağlı Chester Oğretmen Okulu olarak kuruldu. Daha sonraları üniversite statüsü kazandı.

DUNDEE ÜNİVERSİTESİ
'City of Discovery' olarak bilinen Dundee şehrinin kalbinde kurulu University of Dundee,Geniş bir yelpazede program seçeneklerini sunuyor. Gerek hacim gerekse Popülarite olarak hızla büyüyen Dundee Üniversitesi, Yaşam Bilimleri ve tıp Konusunda dünya standartlarında eğitim veriyor. Kanser ve şeker hastalığı araştırmalarında ünlü bir okul olan Dundee Üniversitesi'nin yurtlarından iki tanesi ana kampüs içinde yer alıyor.

 


EAST LONDON ÜNİVERSİTESİ
University of East London enerjik ve ayrıcalıklı bir eğitim toplumu. UEL 120 farklı ülkeden yaklaşık 20.000 Oğrencisi ile farklı bir Oğrenme ortamı sunar.Araştırma konularında en üst on çağdaş üniversite içinde olarak gOrülmektedirVe akademik personeli birçok bilim dalında uluslararası Oneme sahip araştırmalarla ilgileniyor.

 

 

GREENWICH ÜNİVERSİTESİ
University of Greenwich, adından da anlaşılabileceği gibi, başlangıç meridyeninin üzerinden geçtiği Greenwich GOzlem evinin bulunduğu kasabada yer alır. İlk 1890`da Woolwich Polytechnic adıyla kurulan, 1991 yılında ise University of Greenwich adıyla üniversite statüsüne kavuşan bu saygın okul, mühendislik, matematik, bilgi işlem ve doğa bilimleri alanlarında uzmanlaşmıştır.

 


SURREY ÜNİVERSİTESİ
The University of Surrey, İngiltere'nin Onde gelen "araştırma" üniversitelerinden birisidir. 100 yıllık bir tarihe sahip olan üniversite, global bir üne sahiptir. Londra'ya trenle 40 dakika uzaklıktadır. Kurulduğu günden bu yana " kişisel gelişim, akademik Oğrenim, gerçek dünyaya yOnelik eğitim, en yetenekli Oğrencileri bünyesine alma, bilgi ve profesyonel deneyimi harmanlama" üzerine sistemini kurmuştur. Surrey mezunları en kısa sürede en fazla oranda iş bulan Oğrenciler olmuşlardır.

WISCONSIN - STOUT ÜNİVERSİTESİ
Kısaca (UW-Stout veya Stout) olarak da anılan devlet üniversitesidir. Okulun yıllık Oğrenci sayısı 9,000 civarındadır. "Endüstri, teknoloji, ev ekonomisi, uygulamalı sanatlar' alanında Yoğunlaşmış programlar sunmaktadır. UW-Stout'un programları Oğrencilere Teknoloji, uygulamalı matematik ve bilimler, sanat ve tasarım, endüstriyel yOnetim diğer popüler programlarıdır.34 farklı alanda lisans,19 farklı alanda yüksek lisans ve iki tane de postgraduate yüksek lisans derecesi sunmaktadır

HERTFORDSHİRE ÜNİVERSİTESİ
University of Hertfordshire 20.000 toplam Oğrencisiyle Londra'nın kuzeyinde Hertfordshire şehrinde yer alıyor. Hatfield, St Albans ve Haviland olmak üzere, Londra'ya ortalama 30 dakikalık uzaklıkta bulunan 3 ayrı kampüste eğitim veriyor. Okulda 90 farklı ülkeden uluslar arası Oğrenci eğitim alıyor. Ayrıca kampüsteki spor kasabası ülkedeki en iyi üniversite spor ve fitness merkezi.

 

 

 

HUDDERSFİELD ÜNİVERSİTESİ
University of Huddersfield 1825 yılında Huddersfield Scientific and Mechanic Institute Adı altında kuruldu. Eğitim ve araştırma alanlarında uzun ve gururlu bir tarihe Sahip modern, başarılı ve gelişmiş bir üniversite. Aslen Bilim ve Makine Kurumu Olarak kurulan üniversite, bilim ve makine alanındaki kOklerini korudu ve son 180 Yılda sanat, insani bilimler, eğitim, sağlık bilimleri ve işletme alanında genişledi.

 

PLYMOUTH ÜNİVERSİTESİ
Yenilikçi yapısıyla benzerleri arasından kısa sürede sivrilen Plymouth Üniversitesi Britanya'nın en iyi üç modern üniversitesi arasında. 27 binden fazla Oğrencisi ve 3 bin çalışanıyla Britanya'nın en büyük üniversitelerinden Olan Plymouth lisanstan doktoraya kadar geniş bir akademik program yelpazesine sahip. 120'den fazla ülkeden binlerce yabancı Oğrenciye ev sahipliği yapan Plymouth Üniversitesi'nin 'Uluslararası Oğrenciler Ofisi' yabancı Oğrencilerin Ülkeye varışlarından ortama uyum sağlamalarına kadar tüm aşamalarda uzmanlık sahibi.

 

PORTSMOUTH ÜNİVERSİTESİ
Portsmouth üniversitesi Oğrencilerine kariyer yaşamlarında ve hedefleri doğrultusun da ne yapmak istediklerini ve hayallerindeki işi bulmaları ve bu iş hakkın da doğru eğitilmelerine yardım eden bir üniversite ve sosyal olanaklar açısından çok geniş bir yelpazeye sahip.

 

 

 

SALFORD ÜNİVERSİTESİ
Manchester şehir merkezine sadece 2,5 kilometre mesafede kurulu olan Salford Üniversitesi'nin kOkleri 1896 yılında kurulan Salford Royal Institute of Advanced Technology'ye kadar gider.1967 yılında üniversite statüsü kazanan okul 2500'ü yabancı olmak üzere toplam 19,000 Oğrenciye ev sahipliği yapıyor. Nehir kıyısına kurulu şirin kampüsüyle Oğrencilerin ilgi odağı olan Salfod Üniversitesi'nin işletme okulu 30 yıllık bir geçmişe sahip ve foundation'dan doktoraya Kadar her seviyede eğitim veriyor.

 


STRATHCLYDE ÜNİVERSİTESİ
Strathclyde Üniveritesi 1796yılında kuruldu çok eski ve kOklü bir üniversite, aynı zamanda İskoçya'nın üçüncü en büyük üniversitesi. Başarı düzeyi yüksek ve yine İskoçya'nın en büyük mühendislik fakültesine sahip. Sosyal aktiviteler açısından zengindir ve modern binalara sahip.

 

 

WESTMİNSTER ÜNİVERSİTESİ
Dünyanın ilk politeknik üniversitesi olarak 1838 yılında kurulmuş olan Westminster Universitesi teknoloji ile modern pratiğini gerçekleştirmeyi başarmıştır. 150 yıldır Dünya'nın heryerinden gelen Oğrencilere eğitim veren Westminster Üniversitesi 22,000'den fazla Oğrenci sayısı ile İngiltere'de en büyük Oğrenci nüfusuna sahip üniversitelerden biridir ve  Londra'nın kalbinde yer almaktadır. Üniversite'de 150 farklı ülkeden 5000'in üzerinde yabancı Oğrenci bulunmaktadır.

 

 

Diğer Makaleler


Aslı ErenEls Dil Okulu Milwaukee Şubesini Açtı
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatÖzel Amaçlar için İspanya'da İspanyolca Kursları
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenYurtdışında Eğitimde Ülke Seçimi
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenAmerikada Üniversite Eğitimi
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Yaprak HüsnüoğluAmerika'da Yarı zamanlı Staj
Yaprak Hüsnüoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur Bulatİngiltere Yaz Okulu 2017
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatDon Quijote İspanya Dil Okulları
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Songül CarusTatil Yaparken İspanyolca Oğrenin
Songül Carus
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gözde PekcevikAlmanyada Üniversite eğitimi
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gözde PekcevikMalta İzlenimlerim
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur Bulatİngiltere Eğitim Programları Nelerdir?
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Selin BozMalta'da İngilizce Oğrenmek Çok Kolay!
Selin Boz
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Mihrican YürükoğluYeni Zelanda Dil Okulları
Mihrican Yürükoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Ayça Topalİngiltere Eğitim Seçenekleri
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Yaprak HüsnüoğluSevimli bir Akdeniz adası, Malta
Yaprak Hüsnüoğlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaFransada Konaklama Seçenekleri
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatAmerikada Dil Kursu Fiyatları
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Gozde PekçevikTürklerin en çok rağbet gOsterdikleri Üniversiteler
Gozde Pekçevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenFransa Dil Okulları
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Damla Değirmenciİngiltere En İyi Dil Kursları
Damla Değirmenci
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenBristol Dil Okulları hakkında uzman gözünden
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Aslı ErenBrighton Dil Kursları ve İzlenimlerim
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaNew York İzlenimlerim
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu AkkayaEC Boston, Amerika Dil Okulu İzlenimlerim
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatEC Kanada Montreal Dil Okulu Hakkında
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Songül CarusAvustralya'da Eğitim ve yeni bir hayat
Songül Carus
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
İlknur BulatYurtdışı Eğitim Finansmanı
İlknur Bulat
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Cansu Akkayaİngiltere'de İngilizcenizi Geliştirin
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın