Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

HİZMETLERİMİZ

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Malta Konsolosluğu Ankara & İstanbul Yetkili Vize Acentasıyız.

malta konsolosluğu yetkili vize acentası


uc berkeley sertifika programıUC Berkeley Sertifika Programı


INTERNATIONAL DIPLOMA PROGRAMS

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 5 içine girmiş olan University of California BERKELEY ,  California eyaletinin en güzel şehirlerinden biri olan San Francisco şehrinde yer almaktadır.
Uluslararası öğrenciler için sunduğu diploma programları, dünyanın her yerinde kabul gören değerli ve öğrencilerin mesleki yaşamlarını yüksek standartlara taşıyan programlardır. Üniversitenin ana kampüsüne sadece bir kaç metre uzaklıkta olan ayrı binasında hizmet veren UC Berkeley Extension'da öğrenciler genel olarak İşletme, Finans ve Pazarlama alanlarında uzmanlaşmaktadır.

UC Berkeley'de uluslararası öğrenciler için 4 ay , 8 ay ve 12 ay süreli 3 değişik diploma programı bulunmaktadır. Programlar Extension'ın Golden Bear merkezinde sunulmakta olup UC Berkeley ana kampüsü yürüyüş mesafesindedir.

4 ay süreli Diploma Programları :
Business Administration : İşletme alanında 4 yıllık bir üniversiteden mezun, hali hazırda işletme ile ilgili 1-2 yıllık iş geçmişi olan ve kariyerini bu alanda geliştimek isteyen öğrenciler için dizayn edilmiş bu programda temel ders konuları Yönetim Muhasebesi, Organizasyon ve Yönetim , Ekonominin Temel Prensipleri, Pazarlamaya Giriş, İş Görüşmeleri, Yönetim ve Planlama  alanlarındadır.

Finance : Muhasebe, İstatistik veya Ekonomi alanlarından 4 yıllık üniversite mezunu olan öğrencilerin finans alanında ki bilgilerini geliştirmek ve kariyerlerini uluslararası şirketlerin finans  departmanlarında  geliştirmelerini ve uzmanlaşmalarını sağlamak amacıyla dizayn edilmiş bu programda öğrenciler Finansal Muhasebe, Şirket Finansmanı, Yatırım Analizi ve Yönetimi, Uluslararası Finans ve İş Geliştirme   alanlarında dersler almaktadır. 1-2 yıllı iş deneyimi de istenilen özelliklerden biridir.

Global Business Management :  İşletme veya finans alanından mezun ve bu alanlarda iş tecrübesi olan, kariyerini uluslararası şirketlerde geliştirmek isteyen profesyoneller için oluşturulmuş bu programda İşletme alanından farklı olarak öğrenciler Uluslarası piyasalar ve Uluslararası yönetim sistemleri alanlarında uzmanlaşabilirler. Programın temel dersleri , Uluslararası İşletme Yönetimi, Yönetim Muhasebesi , Uluslararası İş Hukuku, Uluslararası Ekonomi, Uluslarası Finans  ve Girişimcilik'tir.  

Marketing : Daha önce pazarlama alanında çalışmamış yada çok az iş tecrübesi olan , genel olarak İşletme eğitimi almış ama kendini Pazarlama alanında geliştirmek isteyen yarı profesyoneller için geliştirilmiş bu diploma programında öğrenciler Pazarlamanın Temel İlkeleri, Pazar Araştırması, Geliştirilmiş Pazarlama İletişimleri, Uluslararsı Pazarlama, Marka Yönetimi ve Stratejik Pazarlama alanlarında eğitim almaktadırlar.

Project Management : Proje Yönetimi alanında tecrübesi olmayan veya az olan , İşletme eğitimi almış öğrenciler için hazırlanmış bu programda temel amaç öğrencilerin proje gelişimi, takım çalışması ve liderlik alanlarında gelişmelerini sağlamaktadır. Programda görülecek temel dersler Proje Yönetimi, Proje Yönetiminde İnsan ve Takım Faktörü, Kalite Yönetimi  ve Risk Yönetimi'dir.

Management and Leadership: (Sadece yaz döneminde):2 aylık bu yoğun program için  katılımcıların işletme veya benzeri alanlarda lisans derecesinin olması gerekmektedir. İş deneyi aranan bir şart değildir ancak olması tercih sebebi olacaktır. 2 aylık yoğun program olduğu için öğrencilerin İngilizce yeterliliklerine dair belge göstermeleri şarttır. Programın toğlam eğitim süresi 150 saattir. Etkili liderlik ve yönetim, yöneticler için stratejik organizasyon iletişimi,Organizasyonda liderlik,güç ve etkileme, İşyerinde değişim yönetimi,iş ahlakı ve sosyal sorumluluk gibi dersler alınmaktadır. Program UC Berkeley Extension Downtown Center'da verilmektedir.

8 ay süreli Diploma Programı :  
Bu program 4 ay süreli diploma programı ve ardından 4 ay süreli stajdan oluşmaktadır. Yukarıda ki diploma programlarından herhangi birini en az 2.5 not ortalaması ile tamamlayan öğrenciler istedikleri takdirde Amerikan şirketlerinde staj yaparak ders bilgilerini pratiğe döndürme şansına sahip olabilirler. Staj yapmak isteyen öğrenciler okula ilk kayıt olduklarında bu isteklerini belirttikleri takdirde diploma programı sırasında derslerinin yanı sıra aynı zamanda staja hazırlık eğitimi de görürler. Yapılan stajlar ücretsiz olup, işe yerleştirme programın eğitim kısmında yapılmaktadır.

12 ay süreli Diploma Programı :
Bu uzun dönem diploma programı 4 ay diploma + 4 ay ikinci diploma ve 4 ay staj şeklinde oluşturulmuştur.
Bu programda öğrenci önce İşletme ve Global Business Management alanındada bir diploma programına katılıp sonrasında ikinci diplomasında Pazarlama, Finans ve Proje yönetimi  gibi bir alanda uzmanlaşarak en sonunda Amerikan şirketlerinde 4 ay süreli staj yaparlar. Staj için öğrencilerin diploma programını 2.5 not ortalaması ile bitirmiş olmaları gerekmektedir. Yapılan stajlar ücretsiz olup, işe yerleştirme programın eğitim kısmında yapılmaktadır. Bu program  sonrasında 1 yıllık OPT için başvuru hakkı vardır.

Program Maliyetleri :

Program Süre İngilizce      Şartı Ücret Staj OPT 
Business Administration 4 Ay TOEFL IBT 79             IELTS 6.5 13.500$ Yok Yok
Finance 4 Ay TOEFL IBT 79             IELTS 6.5 13.500$ Yok Yok
Global Business Management 4 Ay TOEFL IBT 79             IELTS 6.5 13.500$ Yok Yok
Marketing 4 Ay TOEFL IBT 79             IELTS 6.5 13.500$ Yok Yok
Project Management 4 Ay TOEFL IBT 79             IELTS 6.5 13.500$ Yok Yok
Bir Diploma Programı + Staj 8 Ay TOEFL IBT 79             IELTS 6.5 16.400$ Var Yok
Management and Business Track 12 Ay TOEFL IBT 79             IELTS 6.5 29.000$ Var Var
Management and Leadership Diploma 2 ay   6.500$   Yok Yok

Not 1: Program ücretlerine 210 saat  kurs ücret(2 aylık program için 150 saat)kayıt ücreti, materyal ücretleri, kurs sonu sertifikası, sağlık sigortası, 4 ay ve üzeri programlarda seminer ve workshoplar, bilgisayar laboratuar erişimi, akademik oryantasyon, staj içeren programlarda cv ve mülakat workshopları,staj danışmanlığı, şirket fuarlarına katılım dahildir.

Not 2: Program kayıtları için son başvuru tarihleri şu şekildedir:
 -9 Ocak 2012 için 18 Kasım 2011
- 7 Mayıs 2012 için 29 Mart 2012
- 4 Haziran 2012 için 4 Mayıs 2012
- 30 Ağustos 2012 için 16 Temmuz 2012
- 7 Ocak 2013 için 26 Kasım 2012

Konaklama Opsiyonları:Konaklama opsiyonları yıl veya dönem bazında değişiklik gösterdiği için mutlaka okuldan teyit edilmelidir.

  1. Aile yanı konaklama: Kampüsü 10-30 dakika toplu taşım mesafesinde olan aileler bulunmaktadır. Tek kişilik odalarda ortak banyo ve mutfak kullanımı söz konusudur. 1 dönemlik ücretleri yemekli olması halinde ortalama 4275 USD, yemeksiz olması halinde 3750 USD civarındadır.
  2. Yurtlar: International House, Tau House ve Hillside Durant olmak üzere 3 yurt binası kullanılmaktadır. Okula mesafeleri otobüsle yaklaşık  10 dakika, yürüyerek 30 dakikadır. Yurda göre değişmekler beraber tek,çift veya üç kişilik odalar vardır. Baı yurtlarda yemek dahil bazıları ise yemeksizdir. Dönemlik ücretleri 3200-5000 USD aralığında değişmektedir.
  3. Apartman dairesinde oda kiralama: Mobilyalı apartman dairelerinde başka öğrencilerle birlikte kalabileceğiniz tek kişilik oda opsiyonlu konaklama seçeneğidir. Aylık kirası 850-1500 USD aralığında değişmekte olup, okula 15 dakika otobüz veya yürüyüş mesafesinde olan seçenekler mevcuttur.
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın