Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


uc berkeley sertifika programıUC Berkeley Sertifika Programı


INTERNATIONAL DIPLOMA PROGRAMS

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 5 içine girmiş olan University of California BERKELEY ,  California eyaletinin en güzel şehirlerinden biri olan San Francisco şehrinde yer almaktadır.
Uluslararası öğrenciler için sunduğu diploma programları, dünyanın her yerinde kabul gören değerli ve öğrencilerin mesleki yaşamlarını yüksek standartlara taşıyan programlardır. Üniversitenin ana kampüsüne sadece bir kaç metre uzaklıkta olan ayrı binasında hizmet veren UC Berkeley Extension'da öğrenciler genel olarak İşletme, Finans ve Pazarlama alanlarında uzmanlaşmaktadır.

UC Berkeley'de uluslararası öğrenciler için 4 ay , 8 ay ve 12 ay süreli 3 değişik diploma programı bulunmaktadır. Programlar Extension'ın Golden Bear merkezinde sunulmakta olup UC Berkeley ana kampüsü yürüyüş mesafesindedir.

4 ay süreli Diploma Programları :

Business Administration : İşletme alanında 4 yıllık bir üniversiteden mezun, hali hazırda işletme ile ilgili 1-2 yıllık iş geçmişi olan ve kariyerini bu alanda geliştimek isteyen öğrenciler için dizayn edilmiş bu programda temel ders konuları Yönetim Muhasebesi, Organizasyon ve Yönetim , Ekonominin Temel Prensipleri, Pazarlamaya Giriş, İş Görüşmeleri, Yönetim ve Planlama  alanlarındadır.

Finance : Muhasebe, İstatistik veya Ekonomi alanlarından 4 yıllık üniversite mezunu olan öğrencilerin finans alanında ki bilgilerini geliştirmek ve kariyerlerini uluslararası şirketlerin finans  departmanlarında  geliştirmelerini ve uzmanlaşmalarını sağlamak amacıyla dizayn edilmiş bu programda öğrenciler Finansal Muhasebe, Şirket Finansmanı, Yatırım Analizi ve Yönetimi, Uluslararası Finans ve İş Geliştirme   alanlarında dersler almaktadır. 1-2 yıllı iş deneyimi de istenilen özelliklerden biridir.

Global Business Management :  İşletme veya finans alanından mezun ve bu alanlarda iş tecrübesi olan, kariyerini uluslararası şirketlerde geliştirmek isteyen profesyoneller için oluşturulmuş bu programda İşletme alanından farklı olarak öğrenciler Uluslarası piyasalar ve Uluslararası yönetim sistemleri alanlarında uzmanlaşabilirler. Programın temel dersleri , Uluslararası İşletme Yönetimi, Yönetim Muhasebesi , Uluslararası İş Hukuku, Uluslararası Ekonomi, Uluslarası Finans  ve Girişimcilik'tir.  

Marketing : Daha önce pazarlama alanında çalışmamış yada çok az iş tecrübesi olan , genel olarak İşletme eğitimi almış ama kendini Pazarlama alanında geliştirmek isteyen yarı profesyoneller için geliştirilmiş bu diploma programında öğrenciler Pazarlamanın Temel İlkeleri, Pazar Araştırması, Geliştirilmiş Pazarlama İletişimleri, Uluslararsı Pazarlama, Marka Yönetimi ve Stratejik Pazarlama alanlarında eğitim almaktadırlar.

Project Management : Proje Yönetimi alanında tecrübesi olmayan veya az olan , İşletme eğitimi almış öğrenciler için hazırlanmış bu programda temel amaç öğrencilerin proje gelişimi, takım çalışması ve liderlik alanlarında gelişmelerini sağlamaktadır. Programda görülecek temel dersler Proje Yönetimi, Proje Yönetiminde İnsan ve Takım Faktörü, Kalite Yönetimi  ve Risk Yönetimi'dir.

Management and Leadership: (Sadece yaz döneminde):2 aylık bu yoğun program için  katılımcıların işletme veya benzeri alanlarda lisans derecesinin olması gerekmektedir. İş deneyi aranan bir şart değildir ancak olması tercih sebebi olacaktır. 2 aylık yoğun program olduğu için öğrencilerin İngilizce yeterliliklerine dair belge göstermeleri şarttır. Programın toğlam eğitim süresi 150 saattir. Etkili liderlik ve yönetim, yöneticler için stratejik organizasyon iletişimi,Organizasyonda liderlik,güç ve etkileme, İşyerinde değişim yönetimi,iş ahlakı ve sosyal sorumluluk gibi dersler alınmaktadır. Program UC Berkeley Extension Downtown Center'da verilmektedir.

8 ay süreli Diploma Programı :  
Bu program 4 ay süreli diploma programı ve ardından 4 ay süreli stajdan oluşmaktadır. Yukarıda ki diploma programlarından herhangi birini en az 2.5 not ortalaması ile tamamlayan öğrenciler istedikleri takdirde Amerikan şirketlerinde staj yaparak ders bilgilerini pratiğe döndürme şansına sahip olabilirler. Staj yapmak isteyen öğrenciler okula ilk kayıt olduklarında bu isteklerini belirttikleri takdirde diploma programı sırasında derslerinin yanı sıra aynı zamanda staja hazırlık eğitimi de görürler. Yapılan stajlar ücretsiz olup, işe yerleştirme programın eğitim kısmında yapılmaktadır.

12 ay süreli Diploma Programı :
Bu uzun dönem diploma programı 4 ay diploma + 4 ay ikinci diploma ve 4 ay staj şeklinde oluşturulmuştur.
Bu programda öğrenci önce İşletme ve Global Business Management alanındada bir diploma programına katılıp sonrasında ikinci diplomasında Pazarlama, Finans ve Proje yönetimi  gibi bir alanda uzmanlaşarak en sonunda Amerikan şirketlerinde 4 ay süreli staj yaparlar. Staj için öğrencilerin diploma programını 2.5 not ortalaması ile bitirmiş olmaları gerekmektedir. Yapılan stajlar ücretsiz olup, işe yerleştirme programın eğitim kısmında yapılmaktadır. Bu program  sonrasında 1 yıllık OPT için başvuru hakkı vardır.

Not 2: Program kayıtları için son başvuru tarihleri şu şekildedir:
 -9 Ocak için 18 Kasım
- 7 Mayıs için 29 Mart
- 4 Haziran için 4 Mayıs
- 30 Ağustos için 16 Temmuz
- 7 Ocak için 26 Kasım

 

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın