Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


uc berkeley sertifika programıUC San Diego Sertifika Programı


University of California San Diego , Amerika’nın California eyaletinde plajları, sosyal hayatı, yaşam standartlarının yüksekliği, yıl boyunca devam eden güzel iklimi ve turistik çekiciliği ile ünlü San Diego şehrinde yer almaktadır.  San Diego’nun La Jolla bölgesinde yer alan kampüs öğrencilere hem sosyal hem kültürel hem de sportif bütün imkanları sunmaktadır.
UC San Diego üniversitesinin Extension bünyesinde uluslararası öğrenciler için sunduğu 3 temel sertifika programı vardır.

Business Essentials : Temel İşletme Bilgileri, Pazarlama, Satış ve Müşteri Hizmetleri, İnsan Kaynakları gibi alanlarda dersler içeren bu program iki yıllık üniversite mezunları ve az iş tecrübesi olanlar için idealdir. Program 2-3 çeyrek halinde  sunulmaktadır. 1 çeyrekteki eğitim süresi 10-12 hafta şeklindedir. 3 çeyreğe katılan katılan öğrencilerin 9 aylık süre sonunda  Amerika’da 1.5 yıl süreli full time çalışma izni olan Optional Practical Training (OPT)’e başvurma hakkı vardır. İngilizce yeterlilik anlamında TOEFL IBT 71 veya IELTS 6.0 istenmektedir. Program başlangıç tarihinden en az 4 ay önce başvuru yapılması tavsiye edilir. Programa katılan öğrenciler UC San Diego içinde ücretsiz staja yerleştirilebilirler. Staj 2. Veya 3. Çeyrekte yapılabilir.

Business Management:  Pre-MBA,Pazarlama , İnsan Kaynakları yada Finans alanında uzmanlaşmak imkanı sunan bu program 4 yıllık üniversite mezunları ve 1 ila 2 yıllık iş tecrübesi olan öğrenciler için idealdir. Program 2-3 çeyrek halinde  sunulmaktadır. 1 çeyrekteki eğitim süresi 10-12 hafta şeklindedir. 3 çeyreğe katılan katılan öğrencilerin 9 aylık süre sonunda  Amerika’da 1.5 yıl süreli full time çalışma izni olan Optional Practical Training (OPT)’e başvurma hakkı vardır. Ayrıca kurs süresi içinde San Diego’daki  orta ölçekli şirketlerde ücretsiz staj yapabilirler. İngilizce yeterlilik anlamında TOEFL IBT 80 veya IELTS 6.5 istenmektedir. Program başlangıç tarihinden en az 4 ay önce başvuru yapılması tavsiye edilir. Staj 2. Veya 3. Çeyrekte yapılabilir.

Business Management programının Essential’dan farkı ise, Management daha çok iş geçmişi olan ve bir alanda uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için uygunken Essential programı iş hayatına yeni atılacak ve genel olarak iş hayatı ile ilgili pratik kazanmak isteyen öğrenciler için uygundur.

TEFL Proficiency Program: Ana dili İngilizce olmayan İngilizce öğretmenleri için sunulan 3 aylık bir hazırlık programıdır. Daha çok lisans eğitim sürecinde olan kişiler için uygundur. Aldıkları eğitime dair son 2 yıllık transkriptleri değerlendirmeye alınır. Buna ek olarak İngilizce seviyelerinin TOEFL IBT 69 veya IELTS 6.0 seviyesinde olması gerekir. Yaklaşık 3 ay süren 110 saatlik bir programdır.

TEFL Proficiency Certificate: Ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretebilmek için modern öğretim teknikleri ve sınıf için etkin öğretim becerilerini kazandırmak için dizayn edilmiş bir programdır. TOEFL IBT 78 veya IELTS 6.5 srviyesinde İngilizce seviyesi gerektirmektedir. Yaklaşık 6 aylık bir pogram olup, 190 saatlik bir eğitim içermektedir. Ders programı değişiklik gösterdiği için okula başlandığı zaman belli olacaktır.

 

SERTIFIKA PROGRAM ÜCRETLERİ

Program Başlangıç Tarihleri Süre İngilizce Şartı Staj   OPT
Business Essential
1 Quarter
10 Ocak, 4 Nisan,  28 Haziran, 26 Eylül 3 Ay TOEFL IBT 71  IELTS 6.0 Yok Yok
Business Essential
2 Quarters
10 Ocak, 4 Nisan,  28 Haziran, 26 Eylül 6 Ay TOEFL IBT 71  IELTS 6.0 Kampüs içi
Var
Yok
Business Essential
3 Quarters
10 Ocak, 4 Nisan,  28 Haziran, 26 Eylül 9 Ay TOEFL IBT 71  IELTS 6.0 Kampüs içi
Var
Var
Busines Management 2 Quarters 3 Ocak, 27 Mart,  19 Haziran , 18 Eylül 6 Ay TOEFL IBT 80  IELTS 6.5 Var Yok
Business Management
3 Quarters
3 Ocak, 27 Mart,  19 Haziran , 18 Eylül 9 Ay TOEFL IBT 80  IELTS 6.5 Var Var
TEFL Proficiency Program 3 Ocak, 26 Mart,25 Haziran, 24 Eylül 3 Ay TOEFL IBT 69  IELTS 6.0 Yok Yok
TEFL Proficiency Certificate 3 Ocak, 26 Mart,25 Haziran, 24 Eylül 6 Ay TOEFL IBT 78  IELTS 6.5 Var Yok

 

İNGİLİZCE PROGRAMLARI:

Communication and Culture: Haftada 20 saatlik tüm seviyelere yönelik Genel İngilizce programıdır. Eğitim süresi 10 hafta, program süresi 11 haftadır. Birinci hafta oryantasyon,kayıt  ve seviye belirleme işlemleri yapılmaktadır. Dersler Pazartesi-Cuma günleri arasında yapılmaktadır.

Yoğun İş İngilizcesi Programı: Haftada 25 saatlik Upper Intermediate ve Advanced seviyelerine yönelik genel ve iş ingilizcesinden oluşan bir programdır. İş İngilizcesi kursları pazarlama,finans gibi kişinin uzmanlaşmak istediği alanları kapsamaktadır.

Tıp İngilizcesi: Bu program 4 haftalık yoğunlaştırılmış bir eğitim olup İngilizce seviyesi en az orta üzeri düzey veya advanced seviyede olan daha önce anatomi veya fizyoloji eğitimi almış kişiler için uygundur. Haftada 20 saat eğitim verilmekte, kişinin İngilizce seviyesi okulun ilk günü belirlenmektedir. Yazılı ve sözlü tıp diline yönelik ihtiyaçları karşılayacak şekilde tıp kelimeleri ve tabirlerini geliştirme şansı sunan Tıp İngilizcesine yöneliktir.

Yoğun Hukuk İngilizcesi:  Hukuk İngilizce’si UC San Diego Extension’da en çok tercih edilen programlardan biridir. Bu programı tercih edecek  öğrencilerin en az advanced yani ileri seviyede İngilizce bilmesi, minimum 4-6 aylık hukuk eğitimi veya hukukla ilgili iş deneyiminin olması gerekmektedir. Katılımcıların Genel İngilizce  ve Hukuk İngilizcesi alabilecekleri bir programdır. Program süresi 1 hafta oryantasyon ve 10 hafta eğitim şeklinde toplamda 11 haftadır. Haftada 25 saat eğitim alınmakta, dersler Pazartesi-Cuma günleri  seçilen derslere göre 8:30-16:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Haftada 4 saat Gramer, 3 saat Legal Vocabulary, 6 saat zorunlu Hukuk  dersleri ( Amerikan Hukuk sistemi, dava süreci,hukuk fakültelerinden misafir öğretim üyeleri veya avukat sunumları,katılımcı öğrenci sunumları...),12 saat seçmeli dersler( Advanced Vocabulary, Advanced Listening,Idioms for Business,Academic Writing,TOEFL Prep,TOEIC Prep,American Culture...)

Yoğun TOEFL Hazırlık Programı:  Internet based TOEFL sınavına yönelik hazırlık kursudur. Upper Intermediate-Advance seviyeleri için uygundur. Haftada 25 saat eğitim alınmaktadır. eğitim süresi 10 hafta program süresi 11 haftadır. Birinci hafta oryantasyon,kayıt  ve seviye belirleme işlemleri yapılmaktadır. Dersler Pazartesi-Cuma günleri arasında yapılmaktadır.

Yoğun Akademik İngilizce: Amerika’da kolej veya üniversite eğitimi almayı düşünen öğrenciler ile, iş hayatında olan kendini ifade etme ve yazma anlamında geliştirmek isteyen kişilere yönelik bir programdır. Pre-Intermediate ile Advance arasındaki tüm seviyelere uygundur.  Bazı seviyeler için seçmeli bölümde TOEFL hazırlık dersleri de içerir. Haftada 25 saat eğitim alınmakta olup, eğitim süresi 10 hafta program süresi 11 haftadır. Birinci hafta oryantasyon,kayıt  ve seviye belirleme işlemleri yapılmaktadır. Dersler Pazartesi-Cuma günleri arasında yapılmaktadır.

10 HAFTALIK İNGİLİZCE PROGRAMLARI ÜCRETLERİ

Program Başlangıç Tarihleri Süre Dil Seviyesi
Yoğun Hukuk İngilizcesi 7 Ocak,1 Nisan,24 Haziran,23 Eylül 10 Hafta Advanced
Communication&Culture 7 Ocak,1 Nisan,24 Haziran,23 Eylül 10 Hafta Tüm seviyeler
Yoğun İş İngilizcesi 7 Ocak,1 Nisan,24 Haziran,23 Eylül 10 hafta Higher Intermediate
Yoğun TOEFL Hazırlık 7 Ocak,1 Nisan,24 Haziran,23 Eylül 10 Hafta Intermediate
Yoğun Akademik İngilizce 7 Ocak,1 Nisan,24 Haziran,23 Eylül 10 hafta Tüm Seviyeler
Yoğun İş Esasları 7 Ocak,1 Nisan,24 Haziran,23 Eylül 10 hafta Intermediate

 

4 HAFTALIK İNGİLİZCE PROGRAM ÜCRETLERİ

Program Başlangıç Tarihleri Süre Dil Seviyesi
Conversation 7 Ocak, 4 Şubat, 4 Mart, 8 Nisan, 6 Mayıs, 3 Haziran,1 Temmuz, 5 Ağustos, 3 Eylül, 30 Eylül, 28 Ekim, 25 Kasım 4 Hafta Tüm seviyeler
Conversation Plus 4 Hafta Tüm seviyeler
2 Haftalık Conversation Plus 17 Haziran, 9 Haziran 2 Hafta Tüm seviyeler
Akademik İngilizce 7 Ocak,1 Temmuz, 5 Ağustos 4 Hafta Intermediate
İş İngilizcesi 1 Temmuz, 5 Ağustos 4 Hafta Higher Intermediate
Tıp İngilizcesi 7 Ocak, 8 Temmuz, 4 Hafta Higher Intermediate
canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın