Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

2015 Fiyatları

Londra Yaz Okulu İngiltere

University College London


UCL Halls için ise 28 Haziran ile 30 Ağustos tarihleri arası uygundur. İkisi de Londra’nın merkezindeki Bloomsbury yakınlarında UCL bölgesinde yer alan kampüslerde verilecek kurslar için yaş sınırı bireysel başvurular için 16 yaş ve üzeriyken grup başvuruları içinse 14 yaş ve üzeridir. 2013-2014 yıllarında 20’ye yakın ulustan öğrenci kabul eden programda öğrencilere, işinin uzmanı İngiliz öğretmenlerden yoğunlaştırılmış İngilizce dersleri de verilmektedir.

Öğrenciler kursa katıldıkları tarihten itibaren okulun bünyesindeki iki yurtta konaklama imkanına sahiptirler.

 Bunlardan biri Ramsay Hall yurdudur. Geçtiğimiz yıllarda yenilenen yurt hem dersliklere olan 5 dakikalık kısa bir mesafede bulunması hem de tam pansiyon olması sayesinde öğrenciler için oldukça konforlu bir seçenektir. Yurtta lavabosu kendine ait bulunan tek ve çift kişilik odalarda kalan öğrenciler, 5 oda 1 banyoyu paylaşacak şekilde konaklamaktadırlar.

Diğer bir yurt ise UCL Halls’dadır. Bu yurt yarım pansiyon hizmet vermektedir Öğrenciler Ramsay Hall’de olduğu gibi kendine ait lavbosu olan, 5 odanınsa 1 banyoyu paylaşacağı şekilde tasarlanmış tek kişilik standart odalarda kalırlar. Her iki binada da bulunan mutfaklar da öğrencilerin ortak kullanım alanlarıdır.
Ramsay Hall’da bulunan 24 saat güvenlik hizmeti mevcuttur. Öğrencilere ilk geldiklerinde verilen acil durum numaraları da mevcuttur. UCL binasında ise gece boyunca ulaşılabilecek Embassy Summer çalışanları hazır bulunmaktadırlar.

 

Tesis ve İmkanlar

Sınıflar ana kampüs binasında bulunmaktadır ve öğrencilerin kaldıkları yurtlara 5 dakikalık mesafede yer almaktadırlar.

Kampüsün Londra merkezde olması sayesinde öğrenciler özellikle spor aktivitelerinin bir çoğunu merkezdeki parklarda yaparlar.

Ramsay Hall’da bulunan ortak bir televizyon odası, birçok sosyal aktivitenin gerçekleştirilebileceği ortak bir bar ve oyun odası bulunmaktadır.

Yemekleri öğrenciler kaldıkları yurtlarda yemektedirler. Bu bağlamda Ramsay Hall’da kalan öğrenciler hafta içi boyunca kahvaltılarını ve akşam yemeklerini yurtlarında yerken öğle yemeklerini UCL kampüsünde hep birlikte yemektedirler. Hafta sonları içinse kahvaltı ve akşam yemeği aynı şekilde uygulanırken, öğle yemeği için öğrenciler kendilerine verilen yemek fişlerini kullanarak yemeklerini yurtlarında yemektedirler.

UCL Halls’de kalan öğrenciler sabah kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeklerini UCL kampüs yemekhanesinde yerler. Hafta sonları ise bütün öğünler için kendilerine verilen yemek fişlerini kullanırlar. Bu yemek fişleri restoran ve marketlerde de kullanılabilirler.

Eğer ki öğrenciler kendi laptoplarını getirmişlerse odalarında kablosuz internet olanağından kaldıkları odalarda da yararlanabilmektedirler. Bunun dışında kampüs genelinde internet cafeler de bulunmaktadır.

 

Öğrencilere Sunulan Aktiviteler

Merkezde bulunması sayesinde öğrencilere günlük olarak birçok gezi ve mini yürüyüş turları yapma olanağı da tanıyan kampüste spor aktiviteleri de çoğunlukla yerel parklarda yapılır. Futbol, mini olimpiyatlar ve beyzbol gibi sporlar etkinlikler dahilindedir. Spor faaliyetleri haricinde gündüz düzenlenen müze gezileri ve İngiltere’nin önemli yapılarına ziyaretler mevcuttur.

Akşamları ise 14-16 yaş ve üzerini kabul eden programda 18 yaş üzeri öğrenciler için İngiliz barları ve kulüplerinde etkinlikler, 18 yaş altındaki öğrenciler içinse kampüs içinde serbest müzik ve karaoke etkinlikleri, diskolar, uluslararası geceler düzenlenmektedir.

 

Geziler ve Keşifler

Haftada bir kere otobüsle ya da trenle yapılan 1bir tam günlük gezilerin haricinde haftada en az 3 defa metroyla Londra müzelerine ve diğer yerlerine geziler düzenlenmektedir.

 

Fiyata Dahil Gezi Örnekleri

 • Londra turları: Londra’nın en gözde müzelerine ve tarihi yapılarına müthiş bir ziyaret turu sizleri bekliyor. St. Paul Katedrali’nden, Tate Modern’e kadar pek çok yere yapılan küçük gezilerle öğrenciler İngiliz kültürünü yakından tanıma fırsatı bulmaktadırlar.
 • Gidilen müzeler; Bank Müzesi, Ulusal Portre Galerisi, Adalet Sarayı, Bilim Müzesi, Victoria & Albert Müzesi, Doğal Tarih Müzesi, Ulusal Denizcilik Müzesi, Tate Britain, Imperial Savaş Müzesi.
 • Yapılacak yürüyüşlerin içerikleri; Thames Nehri üzerinde tekne turu, Tower Bridge, London Dungeon, Shakespeare’s Globe, St. Paul Katedrali.
 • Londra: İngiltere’nin büyülü başkentinde harika bir yolculuk.
 • Cambridge: Şehrin her yerine yürüyerek ulaşabileceğiniz birbirinden güzel caddeleriyle minik üniversite kentini gezme fırsatı.
 • Brighton: İngiliz sahillerini keşfe çıkmak için doğru adrestesiniz.
 • Oxford: Dünyaca ünlü bir üniversite, tarih kokan sokaklarda muhteşem bir gezinti.
 • Canterbury: Tüm avrupa’nın en güzel katedrallerini keşif imkanı.

 

İsteğe Bağlı Gezi Örnekleri

 • London Eye: Avrupa’nın en büyük, en görkemli dönme dolabından başkente yukarıdan bir bakış.
 • Tower of London: İngiltere kraliyet ailesinin suçlu infazını gerçekleştirdiği bir hapishane.
 • Madame Tussauds ve Marvel 4D Deneyimi: Dünyaca ünlü isimlerin heykellerini görme ve gördüklerinizi hissetme şansı.
 • Thorpe Park: Birden çok eğlence oyuncağıyla size eğlenceli bir gün yaşatacak devasa lunapark.
 • Kew Gardens: Belki de hayatınızda bir defa görebileceğiniz binlerce bitkinin bulunduğu koca bir dünyaya dalın.
 • Hampton Court Sarayı: 16. Yüzyıl içine sürükleneceğiniz muhteşem mimarisi, uçsuz bucaksız bahçeleriyle tipik bir İngiliz sarayı.

 


okul binası

Okuldan Görünüm

Öğrenciler

Üniversiteden Görünüm

öğrenci odası

Londra Metrosu

okuldan görünüm

Londradan Görünüm

okuldan görünüm

Okuldan Görünüm

eğlence salonu

Paylaşımlı Yurt odası

yurt bahçesi

Yurt Bahçesi

gezi

British Museum


Londra Yaz Okulundan Görüntüler

southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları
southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları
southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları
southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları
southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları southbank london ingiltere yaz okulları
canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın