Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

yeni zelanda dil okulları

Yeni Zelanda Dil Okulları

Yeni Zelanda'da dil eğitimi almayı planlıyorsanız, mükemmel bir doğa ve iklime sahip bir adada hem ingilizce öğrenirken, hem de efsanelerdeki gibi bir tatil yapabilirsiniz. Resmi dilin Ingilizce olduğuYeni Zelanda'da dil kursları oldukça kalitelidir. Yeni Zelanda'nın en popüler dil okulları Auckland, Wellington ve Christchurch şehirlerinde bulunmaktadır. Yurtdışı eğitim pazarında sağlam bir yer edinmeye çalışan Yeni Zelanda'da ekonomik dil eğitimi fiyatları ve diğer İngilizce konuşulan ülkelere kıyasla daha düşük olan konaklama giderleri, Yeni Zelanda'da dil eğitimi almayı cazip hale getirmektedir. 14 hafta ve üzeri eğitime giden tüm öğrencilere 20 saat/hafta çalışma izni verilmektedir.

Yeni Zelanda Dil Eğitimi

Ekonomik eğitim maliyetleri ve part-time çalışma izni Yeni Zelanda ABD ve İngiltere'ye göre çok daha düşük olan yaşam giderleri ve eğitim ücretleri ile nitelikli yurtdışı eğitiminin en ucuza malolduğu ülkelerden biridir.

Nüfusunun azlığına karşın, Yeni Zelanda ingilizce eğitimi konusunda oldukça fazla tercih edilmektedir. Yurtdışı eğitim in yeni popüler mekanlarından biri olma yolunda hızla ilerleyen Yeni Zelanda da İngilizce eğitimi alanlar oldukça memnu dönmektedir.

Yeni Zelanda Dil Okullarımız • Embassy English Yeni Zelanda Dil Okulları

 • LSI Yeni Zelanda Dil Okulları

 • ACG Yeni Zelanda Dil Okulları
 

YENİ ZELANDA'DA EĞİTİM SİSTEMİ

yeni zelanda eğitimGüney Büyük Okyanusun'da bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda, son yıllarda eğitim sisteminde yaptığı büyük değişiklikler ile dünyanın her tarafından öğrencileri ülkesine çekmektedir.Ana dilinin İngilizce olması,öğrencilere çalışma izni verilmesi,yaşam şartları açısından dünyanın en güvenilir ülkelerinin başında gelmesi ve ekonomik bir eğitim ortamına sahip olması , Yeni Zelanda'yı her geçen gün biraz daha cazip kılmaktadır.Ayrıca Yeni Zelanda'dan alınan diploma,sertifika gibi eğitimsel belgeler İngilizce konuşulan İngiltere, Amerika,Kanada,Malta ve Avustralya gibi ülkelerde de kabul görmektedir.
Güney yarım kürede bulunan Yeni Zelanda,akademik takvimini,kendi yıllık takvimine göre düzenlemektedir.Yeni Zelanda'da orta öğretim 5 sınıfa ayrılmıştır.Bu sınıflar,9.sınıf,10.sınıf,11.sınıf,12 ve 13.sınıf olarak belirlenmiştir.Öğrenciler 9.sınıfta standart dersler ( İngilizce,fen bilimleri,matematik,sosyal dersler ve sportif dersler vb.) verilmektedir.10.sınıfta da standart dersler verilmektedir.11.sınıfta öğrenciler Ulusal Akademik Başarı Sertifikası için hazırlanmaktadır.Bu dönemde dersler oldukça ağırdır.12.sınıfta öğrenciler,bu sertifikanın 2.derecesini , 13.sınıfta da öğrenciler aynı sertifikanın 3.derecesini almaktadırlar.
Yeni Zelanda da yüksek öğretim veren 8  tane üniversite bulunmaktadır.Üniversitelere giriş lisedeki başarı durumuna göre gerçekleşmektedir.Üniversitelerde,mühendislik bölümleri,tıp,eczacılık,diş hekimliği,sosyal ve fen bilimlerinin bölümleri bulunmaktadır.
Yeni Zelanda , son yıllarda İngilizce dilini profesyonel bir okulda almak isteyen öğrenciler için oldukça iyi bir seçenektir.Ülkenin çeşitli şehirlerinde bulunan pek çok sayıda dil okulu , en kaliteli İngilizce dil eğitimi vermek için , her geçen gün standartlarını yükseltmektedir.

NEDEN YENİ ZELANDA'DA EĞİTİM ALMALIYIM ?

 1. Eğitim kalitesinin yüksekliği,
 2. Öğrencilere part-time çalışma imkanları sunulması,
 3. Ekonomik eğitim seçenekleri,
 4. Eğitim dili İngilizce olduğundan dolayı aldığınız sertifika ve diplomaların ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya da denkliğinin bulunması,
 5. Vize işlemlerinin kolaylığı,
 6. Yaşam standartlarının ve halkın refah düzeyinin yüksek olması,
 7. Ana dilinin İngilizce olması,
 8. Doğal güzellikler bakımından dünyanın sayılı ülkelerinden olması,
 9. Ilıman bir iklim yapısına sahip olması,
 10. Adrenalin ve Doğa sporları için en uygun ülkelerden biri olması,
 11. Sıcak kanlı ve yardımsever bir halka sahip olması,

YENİ ZELANDA'DA BULUNAN DİL OKULU SEÇENEKLERİyeni zelanda dil okulu

Yeni Zelanda'da farklı ücretler ve farklı şehirlerde birçok dil okulu seçeneği bulunmaktadır; fakat Karya International olarak biz size bunların arasında hem eğitim hem de sosyal olanaklar yönünden en kaliteli olanlarını önermekteyiz.Bu okulların başında Embassy Ces,LSI,Kaplan ve ACG dil okulları gelmektedir.Embassy Ces'in Auckland'da,LSI'ın Christchurch ve Auckland'da,Kaplan'ın Auckland'da ve ACG'nin de Auckland'da dil okulları bulunmaktadır.Bu okullar aynı zamanda dünyanın pek çok ülkesinde ( ABD,İngiltere,Avustralya,Kanada vb.) şubeleri bulunan uluslararası dil okullarıdır.Verdikleri eğitim ve eğitim sonunda alınan sertifikalar çok değerlidir.


YENİ ZELANDA'DA KURS SEÇENEKLERİ

Yeni Zelanda, İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilere pek çok kurs seçeneği sunmaktadır.İngilizcesi yeterli olmayan öğrencilere genel ingilizce,üniversiteye geçiş yapmak isteyen öğrencilere akademik ingilizce ve TOFEL,IELTS vb. sınava hazırlık kursları,dili iş hayatında kullanmak isteyen öğrencilere iş ingilizcesi,alanında kişisel gelişim sağlamak ve daha iyi pozisyonlara gelmek isteyen öğrenciler için sertifika programları,master yapmak isteyenler için pre-master ( master öncesi hazırlık programı) ve lisans okumak isteyen öğrenciler için de foundation ( üniversite hazırlık yılı programı ) programları sunulmaktadır.


GENEL İNGİLİZCE : Genel İngilizce dersleri,4 ana dil becerisi olan okuma,yazma,dinleme ve konuşma becerilerini geliştirme üzerine odaklanmaktadır.Genel İngilizce programı,İngilizce becerinizi daha çok sosyal hayatta kullanma amacına hizmet etmektedir.Bu programda,genellikle haftada 20 ve 24 ders verilmektedir.


YOĞUN İNGİLİZCE : Yoğun İngilizce programı ,ders sürelerinin uzunluğu ve içeriğinin yoğunluğu bakımından İngilizceyi kısa zamanda ve akıcı bir şekilde öğrenmek isteyenler için uygundur.Dersler, genellikle haftada 28,30 veya 35 ders olarak  tasarlanmıştır.


İŞ İNGİLİZCESİ : İş hayatında İngilizcenin yeri çok önemlidir.Çünkü dünya iş hayatında İngilizceyi ortak dil olarak kabul ediyor.Uluslararası yazışmalarda,uluslarası telefon görüşmelerinde,satış pazarlama alanında,toplantılarda,uluslararası pazarda kendinize yer edinmek istediğinizde  ya da kendi alanınız her ne olursa olsun uluslarası terimleri anlamada İngilizce temel bir ihtiyaç haline gelmiştir.İş İngilizcesi kursları bu bakımdan,iş hayatında İngilizceye ihtiyaç duyanların her türlü ihtiyacına paralel dersler vermektedir.


BİREBİR İNGİLİZCE : Bu kurs kısa sürede İngilizcesinde ciddi bir fark edinmek isteyenler için uygundur.Özel hocalar tarafından kişinin bireysel eksiklerine göre hazırlanan ders programlarına göre eğitim verilmektedir.Kişiler bu programla kısa sürede eksiklerini görüp,çözüm bulma yoluna gidebilirler.


SINAVA HAZIRLIK KURSLARI : Bu programda, ABD,Kanada,İngiltere,Malta,Avustralya ve Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan ülkelerde lisans,yüksek lisans,sertifika ve diploma programları almak isteyenler için İngilizce'nin yeterliliğini ölçen TOFEL,IELTS gibi sınavlara hazırlık eğitimleri sağlanmaktadır.


MİNİ GRUP :  Kalabalık sınıflara adapte olmakta güçlük çekenler için uygun bir programdır.Sınıf mevcudu genel olarak 3-5 kişi aralığında olmaktadır.


FOUNDATION-HAZIRLIK YILI PROGRAMI : Üniversite hazırlık yılı programlarının temel amacı,ana dili İngilizce olmayan ülkelerdeki öğrencilerin ,yurtdışındaki üniversitelere yerleşmelerini sağlamaktır.Bildiğiniz gibi eğer yeterli seviyede İngilizceniz yoksa ya da TOFEL,IELTS gibi sınavlardan yeterli skorlarınız yoksa yurtdışındaki üniversitelere yerleşmeniz oldukca zordur.Üniversite hazırlık yılı programlarına katılarak hem İngilizce düzeyinizi istenilen seviyelere getirecek hem de üniversitede istediğiniz alandaki akademik derslerden alarak üniversite hayatına daha kolay adapte olabileceksiniz.
Pilot: Kendine ait literatürü olan Pilotluk,hemşirelik gibi alanlarda kullanılan profesyonel İngilizce'yi öğretmek amaçlı kurulan programlardır.Bu programlara katılabilmek için öncesinde orta düzeyde bir İngilizceye sahip olmak gerekmektedir.


yeni zelanda yaşamKONAKLAMA SEÇENEKLERİ
Yeni Zelanda'da okullar öğrencilerin taleplerine göre pek çok farklı konaklama seçeneği sunmaktadırlar.

 • Aile Yanı Konaklaması : Yeni Zelanda kültürünü daha yakından tanımak ve aile ortamında İngilizcenizi pratik etmek istiyorsanız , aile yanı konaklaması tam size göre.

Ailelerin okullar tarafından seçilmesi ve sürekli olarak denetlenmesi de , aile yanı konaklaması isteyen öğrencilerin güvenlik açısından içini rahatlatmaktadır.Ailelerin okula mesafesi genel olarak araçla 20 dk ya da 40 dk ‘dır.

 • Yurt Konaklaması : Yurt konaklaması,bağımsız olmayı seven ve kendi yaşıtlarıyla aynı ortamda kalmak isteyenler için en uygun konaklama seçeneğidir.Yurtlarda genellikle çift kişilik ve tek kişilik oda seçenekleri bulunmaktadır.Öğrencilerin isteğine göre ortak banyo ya da  odanın içerisinde tuvalet ve banyo kullanımı da söz konusudur.Bazı yurtlarda ortak kullanımlı mutfaklar bulunur.Öğrenciler buralarda yeme-içme alışverişlerini yapıp istedikleri tarzda yemekler yapabilirler.Bu ekonomik olarak öğrenciyi rahatlatan bir sistemdir.Ancak yemeğini hazır isteyen öğrenciler için de bazı yurtlarda sabah kahvaltısı ve akşam yemeği sunulmaktadır.
 • Otel Konaklaması : Daha rahat bir ortamda konaklamak isteyen öğrenciler için de okullar , öğrencilerimizin isteğine bağlı olarak otel konaklaması ayarlayabilmektedirler.

 

YENİ ZELANDA' DA YAŞAM ŞARTLARI

yeni zelanda hayatYeni Zelanda son yıllarda vize işlemlerinde yaptığı değişiklikler ile göçmen alımını arttırmaktadır.Bu nedenle dünyanın pek çok ülkesinden çalışmaya,yaşamaya ve dil okullarına gelen öğrencilerle Yeni Zelanda kozmopolit bir yapıya bürünmüştür.Pekçok milletten insanın bir arada,güven ve huzur içinde yaşadığı Yeni Zelanda dünyanın en güvenilir ülkelerinden biridir.Ayrıca geçen yıllarda Yeni Zelanda halkı dünyanın en mutlu 3.halkı seçilmiştir.Yeni Zelanda halkının mutlu olmasında ekonomik olarak refah bir ülkede yaşamalarının çok büyük bir payı vardır.Sosyal hayatta özgürlükçü bir ortam vardır.Kimse kimseyi dininden,ırkından,renginden ve fikirlerinden dolayı baskı altına alamaz.Bu nedenle Yeni Zelanda'daki sosyal hayat oldukça rahattır.İş hayatında giyim kuşam ile alakalı herhangi bir baskıcı kural yoktur.Başörtüsü ile,geleneksel kıyafetleri ile ve sakal-bıyıkla çok rahat bir şekilde çalışabilirsiniz.Yeni Zelanda'da yeme içme çok pahalı değildir.Özellikle et fiyatları Türkiye'den oldukça ucuzdur.Ancak sebze ve meyve fiyatları Türkiyeden biraz daha yüksektir.Bunun dışında konaklamalar ( ev kiraları vb.) de pahalı değildir.Zaten Yeni Zelanda'ya eğitime giden öğrencilere çalışma izni verildiğinden dolayı , çalışmanız sonucunda kazandığınız ücretler yaşam masraflarınızı ortalama olarak karşılayacaktır.Yeni Zelanda'da ulaşım çok pahalı değildir.Zaten şehirleşme planı çok güzel olan ülkede ulaşım otobüsle,metroyla ve bisikletle çok rahat bir şekilde gerçekleştirilebilir.İklim olarak da Güney yarım kürede bulunan Yeni Zelanda'da ,Kuzey yarım kürenin tam tersi bir iklim yaşanmaktadır.Kuzey yarım kürede yaz iken , Güney yarım kürede kış mevsimi hüküm sürmektedir.Ancak genellikle ılıman bir iklim yapısı mevcuttur.Yeni Zelanda'nın telefon kodu 64'tür.Ayrıca Türkiye ile aralarında 9 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır.Yeni Zelanda daha doğuda yer aldığı için Türkiyeden zaman olarak öndedir.Ülkenin ekonomisi genel olarak hayvancılık ve tarım üzerine kuruludur.En önemli geçim kaynakları koyun yetiştiricilidir.

YENİ ZELANDA'DA ÇALIŞMA HAKKI

Yeni Zelanda'da eğitim almaya giden öğrenciler çalışma hakkına sahip olmak istiyorlarsa en az 6 aylık dil kursuna kayıt olmalı ya da IELTS'den 5.5 skoruna sahip olmak zorundadırlar.Öğrencilere part time çalışma izni verilmektedir.Part time çalışma izni ile öğrenciler haftada 13 saat çalışmaktadırlar.Genellikle ücretler saat başına hesaplanmaktadır.Saat ücreti de ortalama olarak 14 NZD tutarındadır.

YENİ ZELANDA

Dünyanın en yeşil ülkelerinden olan Yeni Zelanda hem İngilizce öğrenmek hem de macera dolu keyifli bir seyahat için harika bir seçenektir.Ülkenin başkenti Wellington'dır.Wellington dışında Auckland ve Christchurch gibi büyük şehirleri de mevcuttur.Bir adalar ülkesi olan Yeni Zelanda; doğa sporları, Maori Yerlileri, koyun yetiştiriciliği ve yün üretimi, başkent Wellington, Waitomo mağaraları ile ünlüdür.Yeni Zelanda siyasi yönetim olarak Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda'ya gönül bağı ile bağlıdır.Devlet başkanı Kraliçe Elizabeth'tir ve ülkeyi kraliçeyi temsilen genel vali yönetir.

YENİ ZELANDA VİZE ŞARTLARI

Yeni Zelanda Konsolosluğu Ankara'da bulunmaktadır.Vize başvuruları için başvuranlar görüşmeye çağrılmamaktadır.Kişiye özel evraklar,mali durum belgeleri,eğitim belgeleri ve sağlık belgeleri konsolosluğa kargo ile gönderilmekte ve konsolosluğun bu belgeler üzerinden inceleme yapması beklenilmektedir.Konsolosluk,net olmadığı konularda kişileri telefonla aramakta ve soru sormaktadır.Yeni Zelanda vizesi çok zor değildir.Ancak kişilerin Türkiye'ye aile,iş,eğitim ve finansal yönden güçlü bağlarının olması gerekmektedir.Vize konusu tamamiyle konsolosluğun takdirindedir.

YENİ ZELANDA'DA SOSYAL AKTİVİTELER

Son yıllarda Yeni Zelanda'nın popüleritesi sürekli artmaktadır.Yüzüklerin Efendisi( Lord of the Rings ) ve Zeyna filmleri bu ülkede çekilmiştir.Doğal güzellikleri ile gerçek bir film platosunu anımsatmaktadır.Kış sporları ( ice-skating,kayak ) bakımından çok popülerdir.Adrenalin sporları tutkunlarının en çok tercih ettiği ülkelerin başında gelir.Bungijumping,rafting,yamaç paraşütü,safari,sörf,rüzgar sörfü,yelken Yeni Zelanda'da en çok yapılan sporlardandır.

Yeni Zelanda'da Dil Eğitimi ile ilgili Yazılar
Yeni Zelanda Dil Okulları

Mihrican Yürükoğlu Mihrican Yürükoğlu
Yeni Zelanda Türkiye ile bulunduğu konum açısından en uzak olan ülke olarak değerlendirilebilir. Dolayısı ile kısa süreli Oğrenciler için çok doğru bir rotasyon olmamakla beraber eğitim ücretinizden daha yüksek maliyetlere uçak bileti çıkarabilmektedir. Ancak Türk Oğrenciler tarafından çok fazla tercih edilmiyor olması, Yeni Zelanda dil okullarında ingilizce eğitimi gOren Oğrencilerin, Türklerden uzak durmasını kolaylaştıracak ve yabancı dil pratiklerini sağlamak konusunda yardımcı olacaktır. Dolayısı ile Uzun süreli 5 ve üzeri aylarda bir dil eğitimi ...
Devamını Okumak için Tıklayın


Mutlu Müşterilerimizden Bazıları

Volkan Civan /Yeni Zelanda Lsi Dil Okulları yeni zelanda bayrağı

Merhaba GOzde Hanım Ben çok iyiyim burada merak etmeyin Kaldığım ev çok rahat ve ayrıca çamaşırlarımı yıkıyo Ev arkadaşlarım çok iyi ikisi brezilyalı biri de japon ayrıca yan villadada okulumdan arkadaşlarım var Okulum ve Oğretmenlerim çok iyi ama biraz yoruluyorum çünkü saat 9.00 da dersim başlıyo 12.45 te Oğle arası oluyor saat 13.45 ten 15.30 kadar da Oğlen dersim oluyor Oğleden sonraki dersim pek ağır değil konuşma oyun ağırlıklı Dersim bitince
Devamını Oku
GOrkem Demirezen /Yeni Zelanda Lsi Dil Okulları yeni zelanda bayrağı

Merhaba ben GOrkem Demirezen. Karya International'ın tavsiyesi üzerine LSI Auckland dil okulunu seçtim. Okulum 48 hafta. Şu an ikinci ayımdayım ve okulumdan çok memnunum. Oğretmenlerim çok iyi. İngilizceyi en iyi şekilde Oğrenebilmem için bana sonsuz destekte bulunuyorlar. Burada her milletten arkadaşım oldu ve farklı kültürleri tanıma imkanım oldu. Okulda çeşitli aktivitelere katılarak hem Yeni Zelandanın eşsiz doğa güzelliklerini tanımış oluyorum hemde ingilizce konuşarak
Devamını Oku
Selma Akçakaya /Yeni Zelanda EC Dil Okulları yeni zelanda bayrağı

Merhaba, Size Yeni Zelandadan yaziyorum. Oncelikle bunu buradan yazabilmeme neden olan Kayra Internationala teşekkür etmek istiyorum. Yıllarca hizmet sektOründe tecrübe edinmiş biri olarak kaliteli insanlarin doğru zamanda, doğru is yaptiklarina her zaman inanmisimdir.   Uzun zamandır yurt dışı hayali olan ve İngilizce oğrenmek isteyen insanlardan biriyim. Amacimin sadece İngilizce Oğrenmek olmadigini, bunun yaninda hayat deneyiminin de onemli oldugunu soylemeliyim.
Devamını Oku


canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın