Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Yurtdışı Eğitim Sigortası

Yurtdışında eğitim almak günümüzde birçok öğrencinin hayali. Ayrıca günümüzde yurtdışında eğitim alabilmek pek çok lokasyon için çok daha kolaylıkla yapılabilmekte. Globalleşen dünyanın avantajlarından biri olan yurtdışında eğitim alabilmek ve dünyaca geçerli bir diplomaya sahip olabilmek, öğrencilerin kariyer planlamalarında da büyük yer tutmakta ve pek çok işveren başvuruları bu kriterlere dikkat ederek değerlendirmektedir.
Kendi ülkenizde olduğu gibi yurtdışında eğitim alabilmenin de birçok farklı kriteri bulunmaktadır. Öğrencilerin diploma puanlarından, dil sınavlarında gösterdiği başarıya kadar pek çok alanda yeterli olması beklenirken, bunlara ek olarak bir de giden öğrencinin bir “Yurtdışı Eğitim Sigortası”nın olması beklenmektedir. Başka bir ülkede dünya standartlarında eğitim görme hayali olan öğrenciler öncelikle ülkeye gitmeden evvel bir sigorta yaptırmalılardır.
Peki “Yurtdışı Eğitim Sigortası” nedir?

Eğitim dolayısıyla herhangi bir ülkeye giden öğrencinin yaptırması gereken ve yurtdışında kaldığı süre içerisinde başına gelebilecek herhangi bir ekstrem durumu ve/veya hasarı teminat altına alan bir sigorta poliçesidir Yurt Dışı Eğitim Sigortası.
Eğitim almak için Avrupa ülkelerinden birini seçen öğrenciler bu sigortayı yaptırmak zorundadırlar. Bunun sebebi vize alabilmek için bu sigortanın Schengen ülkeleri tarafından zorunlu tutulmasıdır. Eğer öğrenci eğitimi için diğer dünya ülkelerinden birini seçerse yaptıracağı sigorta ise Avrupa ülkeleri de dahil olmak üzere tüm dünya ülkelerini kapsayan bir sigortadır. Bu bağlamda öğrenciler iki türlü Yurtdışı Eğitim Sigortası yaptırabilmektedirler. Bu poliçelerden biri Schengen ülkelerini kapsarken, diğer ise tüm dünya ülkelerini içeren daha kapsamlı bir sigortadır.
Neleri Teminat Altına Alır?

Birçok ekstrem durumu kapsayan poliçe, öğrencinin yurtdışında bulunduğu süre içerisinde başına gelebilecek;

  • Hırsızlık durumlarını,
  • Terör, lokavt veya grev gibi eylemlerden dolayı alabileceği hasarları,
  • Bagaj kaybolması, hasara uğraması veya çalınması durumlarında meydana gelen zararları,
  • Pasaport veya bilet kaybını,
  • Öğrencinin yurtdışında başına gelebilecek kaza, hastalık gibi durumlar sonucu alacağı tanı ve tedavi masraflarını,
  • Sigortalının hastalığı sonucu yanına gelecek refakatçinin giderlerini
  • Aile bireylerinden birinin vefatı durumunda iptal edilen yolculuğun geri dönüş masraflarını,

Ve daha pek çok ekstrem durumu teminat altına almaktadır. Yurtdışında eğitim almayı düşünen öğrencilerin başka bir ülkede başlarına gelebilecek her türlü kaza ve felaketi düşünen bu sigorta, öğrencinin güvenliğini de sağlamak adına atılması gereken bir adımdır.
Yurtdışı eğitim sigortası ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için; https://sigortaexpress.com/yurtdisiegitim-sigortasi/ adresine bakabilirsiniz.

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın