Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Yurtdışı Yaz Okulları

Uzun ve yorucu geçen bir eğitim döneminin ardından çocuğunuza verebileceğiniz en iyi karne hediyesi onu yaşıtlarıyla birlikte eğlenebileceği aynı zamanda da eğlenirken öğrenebileceği iyi bir yaz okuluna yazdırmak olacaktır. Neden bu program yurtdışında en iyi yaz okullarından biri olmasın? Özellikle günümüz dünyasında akıllı cihazların içine sıkışan çocuklarınızı bir nebze olsun yalnız dünyalarından, oyunlarından kurtarıp yaşıtlarıyla birlikte sosyal hayata adapte olmalarını sağlayabilir ve bunu yaparken yabancı dillerini geliştirmelerine, yeni şeyler öğrenmelerine olanak sağlayabilirsiniz.

Her yıl birçok ailenin tercih ettiği bu yaz okulları yurtiçinde olduğu gibi yurtdışında da farklı ülke seçenekleriyle faaliyet göstermektedir. Ağırlıklı olarak 7 ile 17 yaş arası öğrencilere hitap eden bu programlar sayesinde çocuğunuz özgüvenini tazelerken yeni dünyalar da keşfetmeye başlayacaktır.

Uluslararası çapta oldukça fazla tercih edilen yaz okulu programları öğrencilerimizin farklı milletlerden, farklı kültürlerden arkadaş edinmelerine ve kalıcı dostluklar kurmalarına olanak tanırken aynı zamanda İngilizce başta olmak üzere farklı dilleri öğrenmelerini, geliştirmelerini ve dünyaya bakışlarını değiştirirken, vizyonlarını genişletmelerini sağlayacaktır. İçinde İngiltere, Amerika, Almanya, İtalya, Malta, Kanada gibi pek çok ülkenin bulunduğu bu yaz okulları yalnızca sosyalleşme ve dil üzerine değil çocuğunuzun yeteneklerine paralel birden fazla eğitime de imkan sağlamaları açısından yurtdışında seçebileceğiniz en iyi yaz okullarıdır. Özellikle Amerika gibi pek çok kültürü, milleti içinde barındıran ülkeler çocuğunuzu güvenle yollayabileceğiniz en iyi yurtdışı yaz okullarına sahip olmaları açısından tercih oranı daha yüksektir.

Kimler Katılabilir?


Yaz okulları genel itibariyle 7-17 yaş aralığı için düşünülmüş ve faaliyete geçirilmiş programlardır. Bu programlar belli yaş grupları için ayrı ayrı düzenlenir. Bu yaş gruplarının aralığı çoğunlukla 14-17, 10-16, 8-15 olarak belirlenir.


Yurtdışı Yaz Okullarının Faaliyetleri ve Süresi


Yurtdışı yaz okullarında öğrenciler sabah erken saatte güne başlarlar. Sabahtan öğlene kadar dil eğitimi alırken öğleden sonraları çeşitli faaliyetlerle bu eğitimi pratiğe dökmelerini sağlar ve aynı zamanda da eğlenceli aktivitelerle sosyal yönlerini geliştirir.

Yurtdışı yaz okullarındaki tek amaç çocukların dil becerilerini geliştirmek ve katkıda bulunmak değil aynı zamanda öğretirken eğlendirmektir. Öğrencilerine farklı birçok aktiviteyle farklı düşünmeyi, arkadaş edinmeyi de aşılayan yaz okulları özellikle çağımız bilgisayar gençliğinin hayata karışması için birer biçilmiş kaftan olarak da görülebilir.
Sabah başlayan dil eğitiminin ardından öğrenciler okulun düzenlediği kültürel, sportif diğer aktivitelerle güne devam ederler. Kimi zamanlarsa öğrenciler yine okulların düzenlediği kültürel geziler sayesinde gittikleri ülkenin farklı şehirlerini de görme imkanı bulabilmektedirler. Bütün bu faaliyetler sayesinde hem ufku genişleyen öğrenciler, yeni yerler keşfettikleri gibi sene içinde okulda öğrendikleri dersleri de tekrar ederek yaz tatilini bir eğitim dönemine dönüştürmüş olmaktadırlar. Yurtdışındaki bir yaz okuluna gitmenin bir öğrenci için en büyük avantajı iste derslerde gördüğü İngilizce’yi yaşayarak, pratik yaparak öğrenme imkanı bulabilmiş olmasıdır.

Çoğunlukla bu tip programlar okulların kapandığı Haziran ayı ile yaz döneminin sonlarına denk düşen Ağustos ayları arasında yapılmaktadır. En az 1 hafta ile sınırlı olan bu kurs dönemleri, en çok 6 haftalık programlardan oluşur.


Nerelerde Var?

Çocuğunuzu yurtdışında bir yaz okuluna göndermeyi düşünüyorsanız eğer bunun için birden fazla seçeneğe sahipsiniz. Öncelikle yaz okulu programlarının birçok ülkede yaygın olduğunu bilmelisiniz. İngiltere ve Amerika başta olmak üzere Kanada, Malta, Almanya, İtalya, Yeni Zelanda gibi daha birçok ülkede yaz okulu programları mevcuttur.
Bu programlara ve nerelerde yapıldığına bir göz atalım.


Yurtdışı Yaz Okulu Programlarımızın Bulunduğu Ülkeler
ÇOCUĞUNUZUN MACERA DOLU BİR YAZ GEÇİRMESİNİ SAĞLAYAN YAZ KAMPLARI  HEM EĞLENDİRİYOR HEM DE ÖĞRETİYOR !
9 ay boyunca ağır bir eğitim döneminden geçmiş olan çocukların ihtiyaçları olan tek şey,  hem eğitici hem dinlendirici hem de eğlenceli bir yaz geçirmektir. Yeni eğitim döneminde daha verimli olabilmeleri ve biraz daha büyümüş şekilde başlayabilmeleri için yurtdışı yaz okulları tam aradığınız fırsat!
Erken yaşta dil eğitimi almanın önemi oldukça açıktır. Özellikle çocukların algılama seviyelerinin daha açık olmasından dolayı dil öğrenmeleri daha kolaydır. İngilizce’yi ana dil olarak konuşulduğu ülkede yaşayarak öğrenmek gençlerin gelişimleri için önemli rol oynayacaktır. Erken yaşlarda başlanan dil eğitimi sayesinde bireyin dil öğrenme yetisi geliştiği için ilerleyen zamanlar da başka bir dili öğrenmesine kolaylık sağlar. Erken yaşta dil eğitimi geleceğe yapılmış en sağlam yatırımdır. Yurtdışı yaz okulların da dil eğitimi almak, gençlerin kendi yaş gruplarıyla eğlenceli bir yaz geçirmesi için harika bir fırsattır. Öğrenciler, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilerle kalıcı dostluklar kurabilir ve vizyonlarını geliştirebilirler.
Çocuğunuzun güvenliği konusunda aklınızda hiçbir soru işaretinin bulunmaması için yaz okulu programlarının tamamında güvenlik en üst düzeyde tutulur ve öğrenci grupları eğitim danışmanları tarafından bire bir takip edilirek oluşabilecek herhangi bir sorunun meydana gelmesini engeller.
Çocuklarınızın gelişimine yardımcı olcak ve öğrencilerin sosyalleşebilmesi için;  yüzme, tenis, at binme, basketbol, voleybol gibi çeşitli spor etkinlikleri, karaoke, tiyatro, quiz gecesi, balo, tombala sahilde barbekü gibi akşam eğlenceleri ve tarihi bölgelere günü birlik gezilerden oluşan geniş yelpazeli aktivite programları düzenlenmektedir.Tüm aktiviteler öğrencinin içinde bulunduğu yaş grubuna uygun ve diğer öğrencilerle rahatlıkla kaynaşmasını sağlayacak şekilde hazırlanır. İngilizce dil eğitimi hem eğlenceli hem de özlenecek bir anıya dönüşür ve öğrencinin dil konusunda kazanacağı özgüven bu anının bir hatırasıdır.
Yurtdışı yaz okulu programları sayesinde çocuklarınız erken yaşta sorumluluk almanın ne anlama geldiğini öğrenir ve onlara verilen sorumlulukları yerine getirdikçe  kendilerine olan güvenleri artar. Çocuğunuzun yurtdışı yaz okulu eğitimi sonrası yanınıza döndüğünde değişimini gözle görülür şekilde fark edeceksiniz. Konuşması duruşu bakışları bile farklı olcaktır ve kendine olan güveni hayata karşı duruşuna yansıyacağından aldığı her kararda daha emin adımlar atacaktır.

Çocuklarınızın  ilerleyen zamanlarda anlatacakları ve  unutamayacakları anılar, deneyimler elde etmeleri yurtdışı yaz okulları sayesinde mümkün!  21 yıllık tecrübesiyle çocuklarınız Karya International ile güvence altında...
Siz de çocuklarınızın güvenli bir şekilde yurtdışı eğitimi almasını istiyorsanız Karya International’ın uzman eğitim danışmanlarından bilgi alabilirsiniz.

canlı destek
  • Canlı Destek
  • beni arayın