Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00
İzmir / Alsancak
0 (232) 465 16 00

YURTDIŞI EĞİTİM

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu


Yurtdışında Üniversite


Yurtdışı Üniversite Eğitimi Programlarımızın Bulunduğu Ülkeler


 

Yurtdışında üniversite  imkanlarının artması ile birlikte, her sene daha fazla sayıda öğrenci üniversiteyi yurtdışında okumayı hedeflemektedir. Yurtdışında üniversite okuyan öğrenciler hem kaliteli bir eğitim almış hem de güzel bir yurtdışı deneyimi elde etmiş olurlar; Türkiye'de yaptıkları iş başvurularında da Yurtdışı Üniversite Diplomaları, Türkiye'deki üniversitelerden mezun olan öğrencilere göre fark yaratmaktadır. Eskiden yurtdışında üniversite okumak çok maliyetli gibi görünürken, şu anda bakıldığında neredeyse Türkiye'deki okullar ile aynı fiyatlara denk gelen üniversiteler olduğunu ve hatta bazılarının Türkiye'dekilere oranla çok daha ekonomik olduğunu görebiliriz. Bu çerçevede üniversite fiyatları konusunda bir fikir edinebilmeniz için ufak bir karşılaştırma tablosu hazırladık;

Aşağıdaki fiyatlar kaliteli üniversiteler baz alınarak, ortalama olarak hesaplanmıştır.


Tabii ki yurtdışında üniversite okumanın ayrıcalıkları da öğrencilere eğitimlerinin sonunda olumlu olarak yansıyacaktır. Yurtdışındaki üniversiteler ile ilgili eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Size en uygun ülke, üniversite ve bölüm seçiminde en iyi şekilde yardımcı olmaktayız.
Üniversite başvurularınız profesyonel bir şekilde yapılmakta ve vize dosyalarınız en iyi şekilde hazırlanmaktadır.
Üniversite danışmanlık hizmetimiz siz vizenizi Alana kadar değil, konaklamanıza yerleşip eğitiminize başlayana ve de ülkenize geri dönene kadar devam etmektedir!


Yurtdışında Üniversite


yurtdışında üniversiteLisans eğitimi insan hayatının en önemli dönüm noktalarından biridir. Gelecekteki hayatı, işi ve yaşam tarzını tamamen etkileyen üniversite eğitimi, bir nevi insan hayatındaki mihenk taşlarındandır. Bu nedenledir ki öğrencilerin çok dikkatli seçimler yapması tüm hayatlarını etkileyecek bir yola girmelerinde atacakları ilk adımdır.
Günümüz dünyasının bir getirisi olarak yaygınlaşan yurtdışında lisans eğitimi, öğrencilerin önünde yepyeni kapılar açarken, bambaşka dünyalara bir pencere aralar. Kendi ülkesinde alacağı eğitimi, yurtdışına, dünya standartlarında eğitim veren bir üniversiteye taşıyan öğrenci, hem yeni yerler keşfetme imkanı bulmakta hem de aldığı eğitimle yaşıtlarından bir adım önde ilerlemektedir.
Yurtdışında alınacak bir üniversite eğitiminin şüphesiz en büyük avantajı iş dünyasına adım atarken rakipler ile arada oluşan tercih farkıdır. İşverenler her zaman için önceliği dünya standartlarında eğitim görmüş, dil bilgisi oldukça gelişkin ve tercihen 2 veya 3 dil bilen kişilere vermekte ve bu şekilde kalifiye olan bir eleman çok daha gözde olmaktadır. Aynı zamanda yurtdışında bir lisans programından mezun olan öğrenci, yine yurtdışında iş bulma olanağını çok daha kolay elde edebileceğinden yurtdışında yaşaması da oldukça kolay olmaktadır.
Yurtdışındaki eğitim sistemi Türkiye’de uygulanandan daha farklı ve daha pratiğe yönelik olduğundan daha mezun olmadan okudukları bölümün sektörünü de yakından görme imkanı bulan öğrenciler, iş dünyasına çok daha rahat adapte olabilmekte ve birçok zor durumu hafif sıyrıklarla atlatarak yolunda emin bir şekilde yürümeye devam eder.
Yurtdışında alınacak bir eğitimin bir diğer avantajı da okurken karşılaşılan farklı kültürlerden uluslararası öğrencilerdir. Bu sayede hem farklı kültürlere aşina olma fırsatı bulan öğrenciler hem de günlük dil pratiklerini de çok daha rahat geliştirirler. Bu sayede bir başka dili ana dili gibi konuşabilen öğrenciler, bunun avantajlarından da sonuna kadar yararlanırlar.


Yurtdışındaki Üniversitelerin Kabul Koşulları


yurtdışında üniversiteYurtdışında eğitim almak isteyen bir öğrenci öncelikli olarak lisans veya yükseklisans eğitimi alacağı ülkenin dilini çok iyi derecede bilmelidir. Yurtdışında eğitim almak için genellikle tercih edilen dil İngilizce’dir. Bu sebeple okullar öğrenciyi kabul ederken İngilizce yeterlilik sınavlarının en az birinden geçerli bir puan talep etmektedir. Bu sınavlar çoğunlukla TOEFL ve IELTS olarak belirlenmiştir. Dünyaca geçerli olan bu dil sınavlarından geçerli not alan öğrenci gideceği ülkedeki eğitimine direkt olarak başlayabilmektedir.
Dil sınavlarından yeterli puanı alamayan öğrenciler, bu sınavlara kendi ülkelerinde hazırlanabilecekleri gibi gitmek istedikleri ülkede de hazırlanabilirler. Pek çok üniversite lisans eğitiminin haricinde hazırlık eğitimi de sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler gittikleri ülkede bir dil okulunda da bu sınavlara veya üniversiteye hazırlık programlarına katılabilmektedirler. Öğrenciler hazırlık kurslarını tamamladıktan sonra çoğunlukla okula kayıt yaptırabilmektedirler.
Kendi ülkenizdeki not ortalamanızın yüksek olması da yurtdışındaki bir üniversiteye kabul aşamanızda geçerliliği bulunan bir unsurdur. Nor ortalaması yüksek öğrencilerin dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim görmeleri olanağı daha yüksektir. Ancak not ortalaması düşük olan öğrenciler de foundation veya pre-master programlarına katılarak bu açığı kapatabilirler.

 

Üniversite Eğitimi Alınabilecek Ülkeler ve Eğitim Sistemleri

http://questier.com/Photos/200907_USA/20090731-094215_USA_Massachusetts_Cambridge_Harvard_University.jpgYurtdışındaki dil eğitimleri gibi üniversite eğitimlerinde de öncelikli ülkeler İngiltere ve Amerika’dır. Öğrencilere sağladıkları dünya çapındaki kaliteli eğitim seçenekleri ve en köklü üniversitelerin bulunması iki ülkeyi de tercih sıralamasında ilk sıralara yükseltmektedir. Bu iki ülkenin yanı sıra Kanada, Avustralya, İrlanda gibi ülkeler öğrencilerin en çok tercih ettikleri diğer ülkelerdir. Aynı zamanda Avrupa Birliği’ne üye ülkeler de öğrencilerin lisans ve yükseklisans eğitimleri için tercih ettikleri ülkelerdir.
Amerika ve Kanada’da lisans eğitimlerinin süreleri 4 yıl, yükseklisans eğitimleri ise 2 yıldır. Ülkemize eğitim süresi olarak benzeyen ülkeler, eğitim standartları olaraksa oldukça kaliteli eğitimler sunmaktadırlar. İngiltere ve Avustralya’da ise lisans eğitimi 3yıl ile sınırlıyken, yükseklisans eğitimleri ise 1 ile 1,5 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Bu açıdan ülkedeki yaşıtlarına nazaran bir sene erken iş dünyasına atılan öğrenciler daha avantajlı olmaktadırlar.
Diğer Avrupa ülkelerinde ise öğretim süreci ülkemizdeki sürecin aynısıdır. Eğitim standartları benzerlik taşıyan ülkeler öğrencilerin uzmanlık alanlarına göre tercih edebilecekleri yerlerdir.

 

Yurtdışı Üniversite Hizmetimizde Size Sunduklarımız
1994’ten beri süre gelen kaliteli eğitim danışmanlığımız ile öğrencilerimize yurtdışında üniversite tercihleri konusunda da destek olmaktayız.

 • Öncelikli olarak akademik geçmişinize ve kariyer hedeflerinize olduğu kadar bütçenize de uygun üniversiteyi ve eğitim alacağınız ülkeyi seçerken yanınızda olarak, en iyiyi birlikte arıyoruz.
 • Seçim aşamasının ardından gitmek istediğiniz üniversiteye başvurunuzu yapıyoruz.
 • Başvuruda gerekli belgelerle ilgili detaylı vereceğimiz bilgiyle, en doğru şekilde başvurunuzun yapıulmasını sağlıyoruz.
 • Üniversitelerin istediği özgeçmiş ve niyet mektubu konusunda danışmanlığınızı üstleniyoruz.
 • Başvuru formunuzu en doğru şekilde doldurup, başvuru için talep edilen evrakların üniversiteye eksiksiz bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.
 • Başvuru sürecinizin takibi yapıyoruz.
 • Kabul aldığınızda üniversite ile irtibata geçerek konaklamanızın sağlanması konusunda yardımcı oluyoruz.
 • Vize başvuru sürecinizde ücretsiz danışmanlık hizmetinizi gerçekleştiriyoruz.
 • Eğitim süreciniz ve sonrasına dair seyahat planınızı gerçekleştiriyor ve düzenliyoruz.
canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın