Ankara / Merkez
0 (312) 466 61 00 İstanbul / Taksim
0 (212) 293 72 00 İstanbul / Kadıköy
0 (216) 405 27 00

HİZMETLERİMİZ

Amerika Üniversiteler Rehberi

amerika üniversiteleri

Online Katalog

Karya International katalog

Öneri, İstek & Şikayetleriniz için lütfen bize yazın.

Karya International öneri, istek, şikayet

İyi derecede ingilizce bilen çalışma arkadaşları arıyoruz.

Karya International iş başvurusu

Malta Konsolosluğu Ankara & İstanbul Yetkili Vize Acentasıyız.

malta konsolosluğu yetkili vize acentası


Yurtdışında Üniversite


Yurtdışı Üniversite Eğitimi Programlarımızın Bulunduğu Ülkeler


almanyada üniversite Eğitimi amerikada üniversite italyada ünveriste ingilterede üniversite    
Almanya'da Üniversite Eğitimi Amerika'da Üniversite Eğitimi Avustralya'da Üniversite Eğitimi İtalya'da Üniversite Eğitimi İngiltere'de Üniversite Eğitimi  
           
kanadada üniversite rusya ve ukrayna universite rusya ve ukrayna universite estonyada üniversite italyada üniversite  
Kanada'da Üniversite Eğitimi Rusya'da Üniversite Eğitimi Ukrayna'da Üniversite Eğitimi Estonya'da Üniversite Eğitimi Fransa'da Üniversite Eğitimi  
 


 

Yurtdışında üniversite  imkanlarının artması ile birlikte, her sene daha fazla sayıda öğrenci üniversiteyi yurtdışında okumayı hedeflemektedir. Yurtdışında üniversite okuyan öğrenciler hem kaliteli bir eğitim almış hem de güzel bir yurtdışı deneyimi elde etmiş olurlar; Türkiye'de yaptıkları iş başvurularında da Yurtdışı Üniversite Diplomaları, Türkiye'deki üniversitelerden mezun olan öğrencilere göre fark yaratmaktadır. Eskiden yurtdışında üniversite okumak çok maliyetli gibi görünürken, şu anda bakıldığında neredeyse Türkiye'deki okullar ile aynı fiyatlara denk gelen üniversiteler olduğunu ve hatta bazılarının Türkiye'dekilere oranla çok daha ekonomik olduğunu görebiliriz. Bu çerçevede üniversite fiyatları konusunda bir fikir edinebilmeniz için ufak bir karşılaştırma tablosu hazırladık;

Aşağıdaki fiyatlar kaliteli üniversiteler baz alınarak, ortalama olarak hesaplanmıştır.

 

 

Yurtdışında ortalama yıllık yüksek öğrenim eğitim masrafları
Description: http://karyainternational.com/images/yurtdisinda-uni.jpg Description: http://karyainternational.com/images/flagico/ingilter.png
İngiltere
Description: http://karyainternational.com/images/flagico/abd00000.png
Amerika
Description: http://karyainternational.com/images/flagico/kanada.gif
Kanada
Description: http://karyainternational.com/images/flagico/avustura.png
Avustralya
Description: http://karyainternational.com/images/flagico/almanya0.png
Almanya

Rusya & Ukrayna
Description: http://karyainternational.com/images/flagico/bulgaris.png
Bulgaristan (TIP)
Yıllık Eğitim Masrafı
(9 Aylık)
10,000 GBP 10,000
USD
10,000CDN 20,000 AUD 400 € 2,000 € 5,500 €
Yıllık Konaklama 
(9 Aylık)
3,000 GBP 6,000 USD 6,000 CDN 6,000 AUD 2,500 € 500 € 1,500 €
Yıllık Yaşam masrafları 
(Konaklama Hariç)
4,000 GBP 5,000 USD 5,000 CDN 8,000 AUD 3,500 € 1,500 € 3000 €
Yıllık Sigorta 0 GBP 500 USD 450 CDN 500 AUD 200 € 150 € 100 €
Yıllık Ulaşım 400 GBP 1,000 USD 750 CDN 1,000 AUD 500 € 150 € 150 €
Yıllık Toplam  17,400 GBP 22,500 USD 22,200 CDN 35,500 AUD 7,100 € 4,300 € 10,250 €
Yıllık Genel Toplam (TL) 48,700 TL 40,400 TL 40,000 TL 63,800 TL 17,750 TL 10,750 TL 25,090 TL
 

 

Türkiye'de ortalama yıllık yüksek öğrenim eğitim masrafları

  Devlet  Üniversiteleri
(İstanbul, Ankara, İzmir)
Özel Üniversiteler
(İstanbul, Ankara, İzmir)
Kıbrıs  Üniversiteleri
Yıllık Eğitim Masrafı
 (9 Aylık)
1,000 TL 15,000 TL 15,000 TL
Yıllık Konaklama 
(9 Aylık)
4,000 TL 6,000 TL 7000 TL
Yıllık Yaşam Masrafları
(Konaklama Hariç)
5,000 TL 7,000 TL 7,500 TL
Yıllık Sigorta 0 TL 0 TL 0 TL
Yıllık Ulaşım 1,000 TL 1,000 TL 1,500 TL
Yıllık Genel Toplam (TL) 11,000 TL 29,000 TL 31,000 TL
 


karşılaştırmalı tablolarda da göreceğiniz gibi İngiltere ve Avustralya dışında ülkelerde, ülkemizdekine yakın ve hatta daha ekonomik fiyatlarda da eğitim alınabilmektedir. Tabii ki yurtdışında üniversite okumanın ayrıcalıkları da öğrencilere eğitimlerinin sonunda olumlu olarak yansıyacaktır. Yurtdışındaki üniversiteler ile ilgili eğitim danışmanlarımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Size en uygun ülke, üniversite ve bölüm seçiminde en iyi şekilde yardımcı olmaktayız.
Üniversite başvurularınız profesyonel bir şekilde yapılmakta ve vize dosyalarınız en iyi şekilde hazırlanmaktadır.
Üniversite danışmanlık hizmetimiz siz vizenizi Alana kadar değil, konaklamanıza yerleşip eğitiminize başlayana ve de ülkenize geri dönene kadar devam etmektedir!


Yurtdışında Üniversite


yurtdışında üniversiteLisans eğitimi insan hayatının en önemli dönüm noktalarından biridir. Gelecekteki hayatı, işi ve yaşam tarzını tamamen etkileyen üniversite eğitimi, bir nevi insan hayatındaki mihenk taşlarındandır. Bu nedenledir ki öğrencilerin çok dikkatli seçimler yapması tüm hayatlarını etkileyecek bir yola girmelerinde atacakları ilk adımdır.
Günümüz dünyasının bir getirisi olarak yaygınlaşan yurtdışında lisans eğitimi, öğrencilerin önünde yepyeni kapılar açarken, bambaşka dünyalara bir pencere aralar. Kendi ülkesinde alacağı eğitimi, yurtdışına, dünya standartlarında eğitim veren bir üniversiteye taşıyan öğrenci, hem yeni yerler keşfetme imkanı bulmakta hem de aldığı eğitimle yaşıtlarından bir adım önde ilerlemektedir.
Yurtdışında alınacak bir üniversite eğitiminin şüphesiz en büyük avantajı iş dünyasına adım atarken rakipler ile arada oluşan tercih farkıdır. İşverenler her zaman için önceliği dünya standartlarında eğitim görmüş, dil bilgisi oldukça gelişkin ve tercihen 2 veya 3 dil bilen kişilere vermekte ve bu şekilde kalifiye olan bir eleman çok daha gözde olmaktadır. Aynı zamanda yurtdışında bir lisans programından mezun olan öğrenci, yine yurtdışında iş bulma olanağını çok daha kolay elde edebileceğinden yurtdışında yaşaması da oldukça kolay olmaktadır.
Yurtdışındaki eğitim sistemi Türkiye’de uygulanandan daha farklı ve daha pratiğe yönelik olduğundan daha mezun olmadan okudukları bölümün sektörünü de yakından görme imkanı bulan öğrenciler, iş dünyasına çok daha rahat adapte olabilmekte ve birçok zor durumu hafif sıyrıklarla atlatarak yolunda emin bir şekilde yürümeye devam eder.
Yurtdışında alınacak bir eğitimin bir diğer avantajı da okurken karşılaşılan farklı kültürlerden uluslararası öğrencilerdir. Bu sayede hem farklı kültürlere aşina olma fırsatı bulan öğrenciler hem de günlük dil pratiklerini de çok daha rahat geliştirirler. Bu sayede bir başka dili ana dili gibi konuşabilen öğrenciler, bunun avantajlarından da sonuna kadar yararlanırlar.


Yurtdışındaki Üniversitelerin Kabul Koşulları


yurtdışında üniversiteYurtdışında eğitim almak isteyen bir öğrenci öncelikli olarak lisans veya yükseklisans eğitimi alacağı ülkenin dilini çok iyi derecede bilmelidir. Yurtdışında eğitim almak için genellikle tercih edilen dil İngilizce’dir. Bu sebeple okullar öğrenciyi kabul ederken İngilizce yeterlilik sınavlarının en az birinden geçerli bir puan talep etmektedir. Bu sınavlar çoğunlukla TOEFL ve IELTS olarak belirlenmiştir. Dünyaca geçerli olan bu dil sınavlarından geçerli not alan öğrenci gideceği ülkedeki eğitimine direkt olarak başlayabilmektedir.
Dil sınavlarından yeterli puanı alamayan öğrenciler, bu sınavlara kendi ülkelerinde hazırlanabilecekleri gibi gitmek istedikleri ülkede de hazırlanabilirler. Pek çok üniversite lisans eğitiminin haricinde hazırlık eğitimi de sunmaktadır. Ayrıca öğrenciler gittikleri ülkede bir dil okulunda da bu sınavlara veya üniversiteye hazırlık programlarına katılabilmektedirler. Öğrenciler hazırlık kurslarını tamamladıktan sonra çoğunlukla okula kayıt yaptırabilmektedirler.
Kendi ülkenizdeki not ortalamanızın yüksek olması da yurtdışındaki bir üniversiteye kabul aşamanızda geçerliliği bulunan bir unsurdur. Nor ortalaması yüksek öğrencilerin dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim görmeleri olanağı daha yüksektir. Ancak not ortalaması düşük olan öğrenciler de foundation veya pre-master programlarına katılarak bu açığı kapatabilirler.

 

Üniversite Eğitimi Alınabilecek Ülkeler ve Eğitim Sistemleri

http://questier.com/Photos/200907_USA/20090731-094215_USA_Massachusetts_Cambridge_Harvard_University.jpgYurtdışındaki dil eğitimleri gibi üniversite eğitimlerinde de öncelikli ülkeler İngiltere ve Amerika’dır. Öğrencilere sağladıkları dünya çapındaki kaliteli eğitim seçenekleri ve en köklü üniversitelerin bulunması iki ülkeyi de tercih sıralamasında ilk sıralara yükseltmektedir. Bu iki ülkenin yanı sıra Kanada, Avustralya, İrlanda gibi ülkeler öğrencilerin en çok tercih ettikleri diğer ülkelerdir. Aynı zamanda Avrupa Birliği’ne üye ülkeler de öğrencilerin lisans ve yükseklisans eğitimleri için tercih ettikleri ülkelerdir.
Amerika ve Kanada’da lisans eğitimlerinin süreleri 4 yıl, yükseklisans eğitimleri ise 2 yıldır. Ülkemize eğitim süresi olarak benzeyen ülkeler, eğitim standartları olaraksa oldukça kaliteli eğitimler sunmaktadırlar. İngiltere ve Avustralya’da ise lisans eğitimi 3yıl ile sınırlıyken, yükseklisans eğitimleri ise 1 ile 1,5 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Bu açıdan ülkedeki yaşıtlarına nazaran bir sene erken iş dünyasına atılan öğrenciler daha avantajlı olmaktadırlar.
Diğer Avrupa ülkelerinde ise öğretim süreci ülkemizdeki sürecin aynısıdır. Eğitim standartları benzerlik taşıyan ülkeler öğrencilerin uzmanlık alanlarına göre tercih edebilecekleri yerlerdir.

 

Yurtdışı Üniversite Hizmetimizde Size Sunduklarımız
1994’ten beri süre gelen kaliteli eğitim danışmanlığımız ile öğrencilerimize yurtdışında üniversite tercihleri konusunda da destek olmaktayız.

 • Öncelikli olarak akademik geçmişinize ve kariyer hedeflerinize olduğu kadar bütçenize de uygun üniversiteyi ve eğitim alacağınız ülkeyi seçerken yanınızda olarak, en iyiyi birlikte arıyoruz.
 • Seçim aşamasının ardından gitmek istediğiniz üniversiteye başvurunuzu yapıyoruz.
 • Başvuruda gerekli belgelerle ilgili detaylı vereceğimiz bilgiyle, en doğru şekilde başvurunuzun yapıulmasını sağlıyoruz.
 • Üniversitelerin istediği özgeçmiş ve niyet mektubu konusunda danışmanlığınızı üstleniyoruz.
 • Başvuru formunuzu en doğru şekilde doldurup, başvuru için talep edilen evrakların üniversiteye eksiksiz bir şekilde ulaşmasını sağlıyoruz.
 • Başvuru sürecinizin takibi yapıyoruz.
 • Kabul aldığınızda üniversite ile irtibata geçerek konaklamanızın sağlanması konusunda yardımcı oluyoruz.
 • Vize başvuru sürecinizde ücretsiz danışmanlık hizmetinizi gerçekleştiriyoruz.
 • Eğitim süreciniz ve sonrasına dair seyahat planınızı gerçekleştiriyor ve düzenliyoruz.
canlı destek
 • Canlı Destek
 • beni arayın