2019 YILI PASAPORT HARÇ VE CÜZDAN BEDELLERİ

Pasaport Türleri ve Vize

Umuma mahsus (Bordo) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport, Hizmet Pasaportu ve Diplomatik Pasaportlar, pasaport türleri arasındadır. Yurtdışı eğitimine gitmek isteyen öğrenciler genellikle Bordo ve Yeşil pasaport ile başvurmaktadırlar. Almanya,İtalya, İspanya ve diğer Schengen ülkeleri ile İngiltere,İrlanda, Amerika, Kanada gibi ülkelerde bordo pasaport ve 90 günü aşan kalma süreleri için yeşil pasaport da dahil olmak üzere vize istenmektedir. Vizenizin türü gidiş amacınıza göre belirlenmektedir ve her ülkenin vize verme süreleri, istenen evrak listesi ve verilen vize süresinin uzunluğu değişkenlik göstermektedir. Vize almanızın gerekmediği bir seyahat planlasanız da pasaportunuz mutlaka elinizde olmalıdır.

2019Pasaport Harç ve Cüzdan Bedelleri

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre 2019yılı pasaport harçları ve cüzdan bedelleri aşağıdaki gibidir:

Süre Harç Bedeli

1 Yıllık : 284,4 TL

2 Yıllık : 327,80 TL

3 Yıllık : 575 TL

4-10 Yıllık : 811 TL

Cüzdan bedeli ise tüm süreler için aynıdır ve 133,00 TL’dir.

Not: 25 yaş altındaki öğrenciler pasaport harç bedeli ödemezler ancak pasaport defter bedeli ödemeleri gerekmektedir. Bunun için öğrenci belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir. Yeşil pasaport alacak kişiler, sadece defter bedeli ödemekle yükümlüdürler. Yeşil pasaportlar maksimum 5 yıllık verilmektedir.

Pasaport Harç ve Cüzdan Bedelleri Hangi Bankalardan Ödenebilir?

Aşağıda listelenen birkaç örnek banka isimlerinden ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Akbank

-Albaraka Türk

-Denizbank

-Garanti Bankası

-ING Bank

-TEB

-Türkiye İş Bankası

-Vakıfbank

-YapıKredi

-Ziraat Bankası

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Yabancı dil öğrenmek için ya da halihazırda bilinen bir yabancı dile dair yetkinliği ...
Güney Afrika'ya taşınan birisi Güney Afrika toplumuna entegre olmak ister. Bunun için bir dil ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim