ABD'de Yüksek Lisans

Amerika’da Yüksek Lisans

Amerika’da yüksek lisans programları, yurtdışı eğitim seçeneği arasında en güçlü seçeneklerden birisidir. Tüm dünyada kabul gören, prestijli bir eğitimle hem akademik kariyer planlarına uygun hem de iş dünyasında ki kariyer planlarınıza uygun olacaktır. Amerika, tüm dünya çapında eğitim kalitesi en iyi olan ülkeleri arasındadır. Amerika’nın hemen hemen her eyaletinde yüksek lisans eğitimi alabilmeniz mümkündür. Harvard, Stanford, Yale gibi dünya sıralamalarının en başlarında bulunan üniversiteler dışında her alanda yüksek lisans programları bulabilmek mümkündür. Amerika’da yüksek lisans maliyetleri elbette ki bulunduğunuz şehre, eyalete, okuduğunuz okula, konaklama seçeneklerinize göre değişiklik göstermektedir.

Amerika’da yüksek lisans programları, lisans programlarından farklı olarak belirli bir alanda uzmanlaşmayı hedeflemektedir. Öğrenciler yüksek lisansın zorunlu dersleri dışında da çok sayıda araştırma yapmaktadırlar. Bu araştırmalar öğrencinin, uzmanlaştığı konu üzerinde daha fazla hakim olma adına yapılan araştırmalardır. Bu durum öğrenme süresini hızlandıracaktır. Amerika’da tezsiz yüksek lisans programları da bulabilmek mümkündür. Amerika’da genellikle akademik takvim Eylül ayında başlar. Elbette bazı üniversiteler kendi akademik takvimlerini oluştururlar. Eğitim 2 yarıyıldan oluşmaktadır. Akademik takvim farklılık gösterebileceği için akademik takvimi incelemek önemlidir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek lisans sonrası Optical Practical Traning adı verilen çalışma hakkı bulunmaktadır. Yüksek lisansını tamamlayan öğrenciler için 2 yıla kadar elde edebildikleri yasal çalışma hakkı bulunmaktadır. Eğer çalıştığınız şirkette kalıcı olursanız çalışma izninizi uzatabilme imkanınız bulunmaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Üniversite seçimi kariyeriniz ve çalışma hayatınız için atılacak ilk adımdır. Yurtiçi ve ...
Kanada’da Sertifika Programları Günümüzde yurtdışı eğitim seçenekleri ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim