ABD'de Yüksek Lisans

Amerika’da Yüksek Lisans

Amerika’da yüksek lisans programları, yurtdışı eğitim seçeneği arasında en güçlü seçeneklerden birisidir. Tüm dünyada kabul gören, prestijli bir eğitimle hem akademik kariyer planlarına uygun hem de iş dünyasında ki kariyer planlarınıza uygun olacaktır. Amerika, tüm dünya çapında eğitim kalitesi en iyi olan ülkeleri arasındadır. Amerika’nın hemen hemen her eyaletinde yüksek lisans eğitimi alabilmeniz mümkündür. Harvard, Stanford, Yale gibi dünya sıralamalarının en başlarında bulunan üniversiteler dışında her alanda yüksek lisans programları bulabilmek mümkündür. Amerika’da yüksek lisans maliyetleri elbette ki bulunduğunuz şehre, eyalete, okuduğunuz okula, konaklama seçeneklerinize göre değişiklik göstermektedir.

Amerika’da yüksek lisans programları, lisans programlarından farklı olarak belirli bir alanda uzmanlaşmayı hedeflemektedir. Öğrenciler yüksek lisansın zorunlu dersleri dışında da çok sayıda araştırma yapmaktadırlar. Bu araştırmalar öğrencinin, uzmanlaştığı konu üzerinde daha fazla hakim olma adına yapılan araştırmalardır. Bu durum öğrenme süresini hızlandıracaktır. Amerika’da tezsiz yüksek lisans programları da bulabilmek mümkündür. Amerika’da genellikle akademik takvim Eylül ayında başlar. Elbette bazı üniversiteler kendi akademik takvimlerini oluştururlar. Eğitim 2 yarıyıldan oluşmaktadır. Akademik takvim farklılık gösterebileceği için akademik takvimi incelemek önemlidir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek lisans sonrası Optical Practical Traning adı verilen çalışma hakkı bulunmaktadır. Yüksek lisansını tamamlayan öğrenciler için 2 yıla kadar elde edebildikleri yasal çalışma hakkı bulunmaktadır. Eğer çalıştığınız şirkette kalıcı olursanız çalışma izninizi uzatabilme imkanınız bulunmaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Amerika’da Üniversite Okumak Yurtdışı eğitim konusunda, öğrencilerin en çok ...
Avustralya’da Üniversite Avustralya, güney yarımkürede bulunan bir ada ülkesidir. ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim