Almanya’da Dil Okulu

Almanya’da Dil Okulu

Almanca, Avrupa’nın en çok konuşulan 2. Dili olma özelliğine sahip olması ve Almanya’nın Avrupa’nın en büyük sanayilerinden, en büyük ekonomilerden biri olmasıyla Almanca oldukça önemli bir konumdadır. Dev şirketlerin Almanya merkezli olması iş fırsatları açısından da insanları en çok cezbeden özelliklerindendir. Almanca öğrenmenin en doğru ve etkili yolu elbette ki Almanya’da, Almanca dil eğitimi almaktır. Almanya’da dil okullarında aldığınız eğitimin yanı sıra Almancayı günlük konuşma dilinde etkili bir şekilde konuşmak sizlere oldukça fazla bir zaman kazandıracaktır. Almanya’da bulunan dil okulları Almanca adına kaliteli eğitim vermektedir. Pek çok şehirde Almanca dil okullarında eğitim alabilmeniz mümkündür. Almanya sanayinin ve ekonominin merkezi olduğu kadar dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında da yer almaktadır. Almanya, Avrupa’nın merkezi konumlarından birisine sahiptir. Almanya eğitim aldığınız süre içerisinde Avrupa’yı keşif edebilir alacağınız schengen vizesi ile Avrupa’da rahatça gezebilirsiniz. Çünkü Avrupa’da oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Avrupa’da olduğu gibi Almanya’nın içerisinde de ulaşım oldukça gelişmiştir.

Almanya’da dil eğitimi alırken günlük yaşamın içerisinde Almanca konuşmanız oldukça önemlidir. Pek çok insan Almanya’da dil eğitimi için gittiği zaman akıllarına orada yaşayan Türk nüfusundan dolayı verimli olmayacağı, Türkçe konuşulmaya devam edileceği gibi bir algı var. Aslında siz istediğiniz ölçüde elbette ki Almancayı günlük konuşma içerisine yerleştirebilirsiniz. Türk nüfusunun çok olması bir handikap gibi gözükse de aslında pek çok açıdan olumlu bir durum. Yurtdışına giden çoğu öğrencimiz yemekler konusunda zorluk yaşama ihtimaline dikkat çekiyor. Almanya için bu durum elbette ki geçerli değil çünkü Almanya’nın hemen hemen her şehrinde Türk yemekleri bulabilmeniz mümkün. Türk nüfusunun fazla olmasının bir diğer artısı da Almanya’ya giden Türk öğrencilerimizin kendilerini daha güvende hissetmeleridir. Kültür şoku yaşamadan ya da en aza indirgeyerek Almanca öğrenebilirler. Üstelik Almanca öğrenmeniz durumda Almanya’da üniversite okuyabilir ya da yüksek lisans yapabilirsiniz. Almanca günümüzde Türkiye’de ki iş sektörleri açısından da oldukça önemli bir hale gelmiştir. Türkiye’de kariyer planlarınızda Almanca sizleri bir adım daha öne çıkaracaktır.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Özellikle eğitim sezonunun başlaması ile birlikte dil eğitim programlarına olan ilgide ...
Şüphesiz dil eğitimi için İngiltere'nin en tercih edilen şehri Londra'dır! Londra hem metropol ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim