Almanya Dil Okulları Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dünyanın en çok kullandığı ve özellikle bilim alanında yoğun şekilde tercih edilen dillerden biri olan Almanca dil eğitimi için öğrencilerin ülkeye gidebilmek ve eğitim alabilmek için vizeye ihtiyaçları bulunmaktadır. 3 aya kadar olan vizelerde yeşil pasaportlu öğrencilerin vize ihtiyaçları bulunmaması kursun en kısa süredeki başlangıç tarihine gidebilmelerine olanak sağlar. Bordo pasaport mensubu öğrenciler ise 3 aya kadar olan eğitimleri için Schengen vizesi başvurusu yaparken; 3 aydan uzun süreli eğitimleri için ülkenin ulusal öğrenci vizesine başvurmalı ve evraklarını eksiksiz olarak konsolosluğa sunabilmelidir. Öğrencilerin kısa süreli vize başvuruları 15 iş gününde sonuçlanırken uzun süreli vizeler yaklaşık 1 ile 4 ay arasında sonuç verebilmektedirler.

Almanya Dil Okullarına Gitmek İçin Ne Vizesi Alınır?

Almanya’da dil okuluna gidebilmek için öğrencilerin 3 aya kadar olan eğitimlerinde almaları gereken vize tipi klasik Schengen vizesidir. Bu vize ile eğitimleri süresince geçerliliğini koruyacak bir vize alınabilmektedir. Eğer öğrenciler uzun süreli bir eğitime gidiyorsa dil eğitimleri süresini kapsayacak bir ulusal öğrenci vizesi almalıdır. Bu vizeyi alabilmek için öğrencinin okul ödemesini yapmış olmasının yanı sıra Alman bankasında da yaşam masraflarını bloke etmesi gerekmektedir.

Almanya Dil Okulları Vizesi Almak İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

Almanya dil okulu için alınacak Schengen vizesinde öğrenciler turistik vize kategorisindeki bir vizeye başvurdukları için turistik vize başvurusunda sunmaları gereken evrakları sunmaları yeterlidir. Ancak özellikle uzun dönem vizelerde öğrencilerden ekstra kanıtlamaları gereken belgeler beklenmektedir. Bu evrak listesi öğrenci vize randevusunu alırken başvuru merkezi tarafından kendisine mail olarak atılmaktadır. Aşağıda her başvuruda mutlaka olması gereken bazı evrakları görebilirsiniz.

Almanya dil okulu vizesi için gerekli evraklar;

  • Pasaport
  • Fotoğraf
  • Seyahat Sağlık Sigortası:
  • Almanya’da kalınacak süredeki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair belgeler,
  • Mali durum belgeleri
  • Öğrencilik devam ediyorsa öğrenci belgesi, eğer etmiyorsa mezuniyet belgesi.
  • Niyet mektubu

Almanya'da Dil Okulu Vizesi Kaç Günlük Olur?

Almanya dil okulu vizesi eğer kısa süreli ise öğrencinin eğitimi süresince geçerli olacak şekilde tarihler belirtilerek 15 gün ile 12 hafta arasında olmaktadır. Uzun süreli öğrenci vizeleri ise yine aynı şekilde öğrencinin eğitim süresini kapsayacak şekile 12 hafta ile 36 hafta arasında olmaktadır.

Almanya Dil Okulları Kaç Haftalık Eğitimler Verir?

Almanca dil eğitimi almak isteyen öğrenciler 2 haftalık programlar ile 36 haftalık programlar arasında eğitimlerini alabilmektedirler. Öğrenci vize şartlarını yerine getirdiği müddetçe eğitim için direkt eğitim sürecini kapsayan bir vize almaktadır.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
1
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
TOEFL Ücreti TOEFL sınavı için belirlenen sınav ücreti 185 dolardır. Dolar kuru ...
Yurtdışı Yüksek Lisans Seçenekleri Yüksek lisans günümüzde akademik ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim