Almanya Yüksek Lisans

Almanya yüksek lisans eğitimi almak dünya ülkelerinde rahat bir iş bulmak ve kariyer yapmak açısında her geçen gün biraz daha gerekli hale geldi. Almanya’da aldığınız eğitim size birçok açıdan avantaj sağlayacaktır. Hayatınızın her alanında sizi bir adım daha öteye getiren Almanya yüksek lisans eğitim programları ücretsiz olmakla birlikte Almanca dilini anadiliniz seviyesinde öğrenmenize olanak tanımaktadır. Oldukça maliyetli ve prestijli bir yüksek lisans olanağı sunan Almanya üniversitelerinden mezun olmak çok önemli bir ayrıcalık olacaktır.

Almanya yüksek lisans Başvuru ve Kabul Şartları

Almanya yüksek lisans eğitim programlarına katılmak için öncelikle üniversite mezunu olmanız ya da son üniversite son sınıfta olmanız gerekmektedir. Almanya da yüksek lisans almak isteyenler için istenen başvuru şartlarında en önemli diğer 3 maddesi şu şekildedir; Mezun olduğunuz lisans not ortalamanız minimum 2.70 ve üzerinde olması telem şarttır. Not ortalaması 2.70 altında olanların başvuruların üniversiteler kabul etseler bile öğrenci vizesi başvurularını ilgili Konsolosluklar red etmektedir. Hangi bölümünden mezun olduysanız yine başvurunuzu o bölümün yüksek lisansına yapmanız gerekmektedir. Farklı bölüm üzerinden başvuruyu kabul etmedikleri için kendi alanınızdan master yapmanız gerekiyor. Üniversiteden aldığınız referans mektubu ile motivasyon mektubunuzun ileri seviyeli olması gerekmektedir.

Neden Almanya Yüksek Lisans Yapmalıyım?

Bunun birçok nedeni vardır. En önemlisi ise üniversite eğitim masraflarına devlet karşılamaktadır. Burada yer alan üniversite ücretleri üniversitelerin bulunduğu şehirlere göre farklılık göstermektedir. Üniversiteler master yapmak isteyenlerden farklı fon ya da üyelikler ile yılda yaklaşık 300 ile 650 Euro arasında bir ücret talep etmektedir. Ayrıca Almanya yüksek lisansı önemli hale getiren bir diğer unsur ise burada yer alan üniversite eğitimi kurumlarını Almanya da faaliyet gösteren dünyaca ünlü sanayi ve ticaret kuruluşları ile entegre olarak eğitim sunmasıdır. Bu sayede Almanya da master yapmak isteyen öğrenciler eğitim görürken aynı zamanda bu şirketlerde proje görevi alarak, staj yapma ve iş bulma imkânı bulurlar. Öylece yüksek lisans eğitimlerinizi hem uygulamalı olarak görecek hem de dünyaca ünlü markalarla çalışma imkânı bulacaksınız.

Almanya Yüksek Lisans Eğitiminde Dil Seçenekleri

Aynı zamanda Almanya da eğitim sunan üniversiteler yüksek lisans eğitim programlarını İngilizce veya Almanya yabancı dil seçenekleri ile vermektedir. Almanca ile yüksek lisans eğitim almak isteyenlerin yabancı dili C1 İngilizce dili ile lisans yapmak isteyenlerin ise IELTS 6,5 seviyesinde olması gerekmektedir. Ayrıca Almanya’daki üniversite genellikle sakin ve daha az nüfuslu eyaletlerde bulunuyor. Bu sayede öğrenciler akademik alanda kendilerini daha rahat geliştirme olanağı bulmaktadır.

Almanya Yüksek Lisans Ücretleri

Almanya üniversiteleri devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler olmak üzer ikiye ayrıldığından dolayı ücretlerde farklılık göstermektedir. Birkaç okul dışında devlet üniversitelerinde yüksek lisans ücretsiz iken özel üniversitelerde ise ücretler yıllık 6.00, ile 18.000 Euro arasında farklılık göstermektedir.

Almanya’daki üniversitelerin eğitim kalitesinin ve istikrarını üst düzey olmasının ve ücretsiz olmasının temel nedeni lisans ücretlerini devletin karşılamasıdır. Devlet tarafından eğitim öğren öğrenciler yalnızca üniversitelerin bulunduğu şehir göre yıllık belirli oranlarda üyelik ücreti almaktadır. Öğrencilere sunduğu imkânlar sayesinde Almanya yüksek lisans yapmak için tercih edilebilecek en iyi seçenektir.

İngilizce ve Almanca Eğitim

Almanya yüksek lisans yapmaya karar verme aşamasında öğrencilerin en zorladığı konulardan biri de Almanya dilidir. Eğer Almanca’nız yoksa bile üniversitelerde Almanya hazırlık okuyarak dilinizi geliştirme fırsatı bulacaksınız. Ayrıca bazı üniversitelerde İngilizce ile yüksek lisans imkânı sunmalarını yanı sıra anlaşmalı olduğu şirketler ile öğrencilere staj ve iş imkânı sunmaktadır.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Pasaport harç ücretleri her yıl enflasyona göre yeniden düzenlenir. Pasaport harçları ...
Work And Travel PROGRAMIN SÜRESİ WAT Programına, Üniversitelerin kapanış ve açılış ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim