Almanyada Üniversite eğitimi

·Almanya ekonomik üniversite eğitimi ve yüksek akademik standartlara sahip üniversiteleri sayesinde Türk öğrencilerin Avrupa'da en çok tercih ettikleri ülkelerden biridir. Almanya'da üniversite eğitimini en cazip kılan özellik üniversitelerin nerdeyse %80'inde harç ödenmemesidir. Bu da ekonomik anlamda baktığınız zaman oldukça büyük bir avantajdır. Almanca bilmiyorsanız veya üniversiteye girecek kadar seviyeniz yoksa üniversitelerde Almanca hazırlık eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca özel dil okullarında da Almanca hazırlık eğitimi alıp daha sonra üniversiteye devam etmeniz mümkündür. Türkiye'de en azından A1 seviyesini tamamlayacak şekilde Almanca kurslarına giderseniz bu durumda vize alma açısından da avantajınız oluruz.

Almanya'da üniversite başvurusu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şart Türkiye'de üniversite sınavından herhangi bir üniversitede bölüme yerleştirilmiş olmanızdır. Türkiye'de yerleştirildiğiniz bölüm neyse Almanya'da o bölümde veya ona en yakın bölümde eğitim alma şansınız olacaktır. Türkiye'de AÖF'de eğitim alan veya 2 yıllık yüksekokul derecesine sahip olan kişiler sınavsız Almanya için üniversite eğitimine başvuru yapabilirler.

Almanya'daki üniversiteler pek çok farklı bölümde eğitim alabilirsiniz. Alman üniversiteleri özellikle mühendislik alanlarında çok fazla rağbet görmektedir. Yüksek lisans kısmında ise Almanca yüksek lisans yapabileceğiniz bölümler olduğu gibi bazı üniversitelerde İngilizce yüksek lisansta vardır.

Almanya'da lisans eğitimleri 3, yüksek lisans eğitimleri ise 2 yıl sürmektedir. Yılda 2 defa üniversite kabulü yapılmaktadır. Örneğin sonbahar döneminde Almanya'da üniversite eğitimine başlayacaksanız en geç Temmuz ortasına kadar başvuru yapmanız gerekir. İlkbahar döneminde başlayacak olan öğrencilerin ise en geç Ocak ortasına kadar başvuru yapması gerekir. Almanya'da üniversite eğitimi sırasında öğrencilerin part time çalışma izni bulunmaktadır. Bu şekilde öğrenciler yaşam giderlerinin bir kısmını karşılama imkanına sahip olacaklardır.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Jean Monnet Bursu nedir? Jean Monnet Bursunu kimler alabilir? Jean Monnet Bursu 2020 Başvuru tarihleri? ...
Yüksek lisans eğitimi, normal düzeyde üniversite eğitimini tamamlamış kişilerin ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim