Amerika'da Dil Eğitimi Ve Çalışma İzni

Amerika, eğitim alanında dünyanın sayılı ülkelerinden biridir. Dünyanın her yerinden öğrencilere sahip olan Amerika, birçok kaliteli eğitim kurumuna sahiptir. Aynı zamanda ülkenin yaşam kalitesi ve standartları da yüksektir. İngilizce bilgisinin artırmak ve dilini geliştirmek isteyenler için en iyi ülkelerden biri Amerika'dır. Ülkede kaliteli ve iyi olan kurumsal dil okulları faaliyet gösteriyor. Bu dil okullarında en iyi şekilde İngilizce eğitimi almak ve ikinci bir dile sahip olmak mümkündür. Dil eğitimi alırken aynı zamanda günlük hayatta insanlar ile sohbet ederek pratik yapma fırsatı da vardır. Ancak Amerika'da dil okuluna gidenlere çalışma izni verilmez. Dil eğitimi alırken aynı zamanda çalışmak isteyen kişiler, bu izne sahip olmaz. Çünkü ülke hükümeti öğrencilerin dil okulunda eğitime en iyi şekilde odaklanmasını ister. Bu yüzden de dil okullarında eğitim alan kişilere çalışma izni verilmez. Bunun yanında dil okullarında pek çok etkinlik ve organizasyon düzenlenir. Böylece çalışma izni olmasa dahi çeşitli etkinliklerde bulunmak ve insanlar ile iletişim halinde olmak mümkündür. Amerika'da dil okuluna gidenlere çalışma izni verilmiyor ama lisans ve yüksek lisans eğitimi alanların çalışma izni bulunuyor. Üniversite'de eğitim alan kişilerin maddi sıkıntılar yaşamaması için part time çalışma izinleri bulunuyor.

Amerika'da Üniversite Öğrencileri Ne Kadar Çalışabilir?

Amerika, sadece dil eğitimi için değil, lisans ve yüksek lisans eğitimleri için de tercih edilen bir ülkedir. Kaliteli üniversitelerde eğitim almak istiyorsanız, Amerikan üniversitelerini tercih ederek yurtdışına çıkabilirsiniz. Amerika'da üniversitede lisans veya yüksek lisans eğitimi alırlarken part time bir işe girebilirsiniz. Aynı zamanda tatillerde ise full time çalışma imkânı verilir. Tatil olarak bahsedilen zaman, hafta sonları değildir. Yazın tam zamanlı çalışmak mümkün olur. Bir lisans veya yüksek lisans öğrencisinin haftalık part time çalışma saati 20 olarak belirlenmiştir. Yazın ise haftada maksimum 40 saat çalışma olanağı vardır. Çalışma imkânı bulunan işler genel olarak üniversite kampüsünde olur. Ancak öğrenci, kampüs içinde iş bulamaz ise ve maddi sorunlar yaşıyorsa başvuru yapabilir ve istisnai olarak kampüs dışında işe girebilir. Bunun haricinde bütün işler kampüs içinde olmalıdır.

Amerika'da Eğitim Alırken Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Amerika'da lisans veya yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız yurtdışı danışmanlık firması desteği alabilirsiniz. Bu sayede hem eğitim almanız için gerekli işlemleri sorunsuz bir şekilde yerine getirebilir hem de bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Amerika'da eğitim alırken çalışarak kazandığınız para ile kendinizi geçindirebilirsiniz. Part time çalışırken saatlik ortalama 5 ila 9 dolar arasında bir para kazanabilirsiniz. Çalışabileceğiniz işler ise genellikle garsonluk, kütüphanecilik ve benzeri işler olur. Amerika'da eğitim alırken aynı zamanda bunlar ve benzeri işlerde çalışarak maddi ihtiyaçlarınızı da daha rahat bir şekilde karşılayabilirsiniz. Ancak sadece dil okulu için Amerika’ya gitmek istiyorsanız çalışma izniniz olmadığını bilmelisiniz.

Amerika'da Dil Okuluna Gidenler Neden Çalışamaz?

Amerika'da dil eğitimi alan kişilere çalışma izni verilmemesinin temel sebebi, hükümetin öğrencilerin sadece eğitime odaklanmasını istemesidir. Aynı zamanda dil eğitimleri daha kısa süreli olduğu için de çalışma izni bulunmaz. Lisans veya yüksek lisans eğitimi aldığınız takdirde ise kampüs içindeki işlerde çalışabilirsiniz. Amerika’ya dil eğitimi için veya üniversitede eğitim almak için gitmek istiyorsanız danışman desteği alabilirsiniz. Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti kapsamında hem Amerika'da eğitim almanız için size yardımcı olunur hem de vize ve benzeri işlemleri kolayca halletmeniz sağlanır.

Yazar
7
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Günümüzde dünyanın küreselleşmesiyle artık yabancı dilin önemi çok fazla artmıştır. Dil ...
Yurt dışında dil eğitimi almayı seçmek pek çok açıdan oldukça avantajlı bir tercihtir. Esasen ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim