Amerika ‘da Dil Okulları Her Şey Dâhil Fiyatları

Amerika yabancı dil öğrenmek isteyenlerin tercih ettiği yabancı ülkelerden biridir. Çünkü Amerika ‘da birbirinden kaliteli dil eğitimi veren birçok eğitim kurumları ve dil okulları bulunuyor. Yaklaşık 50 eyaletin bulunduğu bu ülkenin her şehrinde mutlaka dil yabancı eğitimi veren dil okulları bulunmaktadır. Öğrencilerin çalışanların ya da şirket sahibi kişileri yabancı dil öğrenmek için tercih ettikleri ülkelerden birisi olan Amerika, dil okulları ve fiyatları güncel olarak zamana ve eğitimin kalitesine göre değişkenlik göstermektedir. Melekler şehri ve özgürlükler şehri olarak nitelendirilen Amerika ülkesinde de dil eğitimi almak için biraz bütçenin ağzını açık tutmanız ya da uygun fiyatlı yabancı dil fırsatlarını yakalamanız gerekiyor. Amerika de VIP özellikli eğitim programından en pahalı olanlarına kadar her bütçeye hitap eden birden fazla dil okulu ve eğitim programları yer bulunuyor.

Amerika Dil Okulu Fiyat Paketleri

Amerika dil okulu fiyatları paket halinde ve Amerika en iyi dil okulu programları şeklinde uygulanmaktadır. Fiyatlar ise yıllık olarak güncelleniyor. Amerika da en iyi dil okulu programları arasında yer alan Boston’un yarıyıl İngilizce dil okulu 1600 dolar ile 1200 dolar arasında değişiyor.

Amerika Dil Okulu Eğitimleri ne Kadar Sürer?

Amerika dil okulu programları sekiz dokuz aya kadar uzayabiliyor. Amerika da dil okulları İngilizce yoğun programları yoğun program ve gezi- aktivite odaklı programlardan oluşmaktadır. Gezi- aktivite odaklı dil eğitimi veren dil okulları, yılın her ayında Amerika İngilizce kursu olarak ön planda olan birebir SAT ve TOEFL sınav hazırlıklarını da kapsamaktadır.

Amerika Dil Okulu Fiyatları Şehre ve Eyaletlere Göre de Değişiklik Gösteriyor

Amerika dil okulu fiyatları eğitim kurumunu bulunduğu şehir ve eyalete göre de farklılık göstermektedir. En yüksek fiyatlı dil okulları Amerika’nın New York ve Boston bölgesinde yer alıyor. Özellikle Boston’un dil okulu fiyat- performansını oranı Boston’un eğitim bölgesi olması ile dengelenmiştir. Zaten bu gölgede ikamet eden çoğu kişi de öğrencilerden oluşmuştur. Bu durumda Amerika dil okulu fiyatlarını da doğrudan etkili olmuştur. Boston’da bulunan bir dil okulun da 25 saatlik bir yabancı dil kursu 1200 dolardan oluşuyor. Yine başka bir dil okulunda ise 36 haftalık bir programdan oluşan dil okulu fiyatı 8640 dolardır.

Amerika’da Dil Eğitimi Almanın Avantajı Nedir?

Amerika da uzun dönemli dil eğiti almak İngiltere’ye göre daha iyi maliyetlidir. Çünkü Amerika dil okulu fiyatları dolar cinsinden belirlenirken, İngiltere’de ise Sterlin olarak alınıyor. Dolayısı ile dolar sterlinden daha düşük olduğundan dolayı Amerika’da dil eğitim almak daha cazip oluyor. Ayrıca Amerika dil okulları her bütçeye uygun farklı eğitim programları da içermektedir. Amerika’ya dil eğitim için gitmek istiyorsanız; Özellikle öğrenciyseniz Amerika’ya gitmeden öce mutlaka Genel Sağlık Sigortanızı yaptırmalısınız. Sadece dil eğitimi için Amerika’ya gitmek istiyorsanız kesinlikle hiçbir işte çalışmazsınız. Amerika da dil eğiti almak yüksek lisans, üniversite ve sertifika gibi eğitim programlarına katılmaktan çok daha kolaydır. Ancak bunu için Amerika ‘da hangi eğitim kurumundan dil eğitim almak istediğiniz belirleyip, buraya başvuru yapmanız gerekmektedir. Dil okullarının genelinde başlangıç programı ya da ileri seviyeli program gibi farklı programlar bulunmaktadır.

Amerika ‘da Ne Kadar Süre Dil Eğitim Almak Alınmalı?

Amerika ‘da dil eğitim alçağınız süre tamamen sizin alacağınız yabancı dil seviyenize ve hedefinize göre değişmektedir. Bu konuda seviyenizi ölçmek için dil okullarında yapılan ücretsiz seviye testi yaptırabilirsiniz.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Schengen vizesi sahibi olmak schengen bölgesindeki ülkeleri seyehat etmek isteyen veya bu bölgede ...
İngilizce eğitimi ülkemizde verilmekte olup ilk öğretimden üniversite ye kadar devam etmektedir. ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim