Amerika'da Dil Okulu Fiyatları

Günümüzde dünyanın küreselleşmesiyle artık yabancı dilin önemi çok fazla artmıştır. Dil öğrenebilmenin en kolay yolu ise Amerika içerisinde yer alan 52 eyalette yüzlerce dil okulu vardır. Bu dil okulları arasında eğitim durumuna ve bütçeye göre en uygun olan dil okulu seçilerek dil eğitimi alınabilir. Amerika'da dil eğitim almak artık eskisi kadar maliyeti yüksek bir durum değildir. Gidilen dil okulunda haftada 20 saat çalışma imkanı olacağı için dil okulunun maliyetleri çalışarak karşılanabilir.

Amerika'da Dil Kurslarının Çeşitleri

Amerika'da birçok dil kursu imkanı vardır. Dil kursları daha çok iyi düzeyde İngilizce eğitimi olan ve daha fazla geliştirmek isteyen kişilerin aldığı kurs modelidir. Bu dil kurslarının bazıları şöyledir, Genel İngilizce kursu, iş İngilizcesi kursu, yoğun İngilizce kursu, birebir İngilizce kursu ve mini grup İngilizce kurslarıdır. Bu kursların fiyatı hangi eyalette olduğu, uzunluk süresi ve kapsamına göre farklılık gösterir.

Dil Okullarına Katılabilme Şartları

Herkesin bütçesine ve hedeflerine göre dil okulları mevcuttur. Bu okullara katılabilmek için bazı okullar TOEL yabancı dil sınavına girip belirli bir puanı geçilmesini isterken bazı okullar ise herhangi bir sınava girmeden direk kayıt yaptırabilme imkanı sunar. Yani artık Amerika'da dil eğitimi almak çok zor değil. Bazı dil okullarının fiyatları çok uygun ve bütçeyi hiç zorlamadan rahatça gidilebilecek durumdadır.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Eğitim hayatını yurt dışında yer alan seçkin okullarda yapmak isteyen ancak bütçesi ve zamanı ...
Pek çok kişi son yıllarda İngilizce öğrenmek için kurslara servet ödüyor ve pek çoğu da ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim