Amerika'da Dil Okulu Ve Çalışma

Dünyanın her yerinde yurtdışında eğitim alman için farklı ülkelere giden kişiler bulunuyor. Yurtdışı eğitimi denince akla ilk gelen ülkeler genellikle Amerika, İngiltere ve Kanada gibi ülkeler oluyor. Amerika, eğitim kalitesi yüksek olan ve dünya çapında geçerliliği olan birçok eğitim kurumuna sahiptir. Dil okulları da bu kurumlar arasında yer alır. İnsanlar, dil eğitimi için Amerika’ya yoğun bir ilgi gösteriyor. Amerika, eğitim için her alanda yoğun talep alan bir ülkedir. Sadece ülkenin eğitim kurumlarının kalitesi değil, yaşam standartları da bu durumda etkilidir. Ülkenin yüksek yaşam standartları ve gezmek, tatil yapmak için uygun olan şehirleri çok fazla ziyaretçi çeker. Amerika'ya dil eğitimi almak için gidecek olanların en fazla merak ettiği konulardan biri de dil eğitimi alırken çalışma hakkı olup olmadığıdır. Dil eğitimi hakkında aradığınız her türlü bilgiyi bu yazıda bulabilir ve aklınızdaki sorun işaretlerinin cevaplarını okuyabilirsiniz.

Amerika'da Profesyonel Dil Eğitimi

Amerika, dil eğitimi almak için tercih edilebilecek en donanımlı ve en iyi ülkelerden biridir. Resmi dili İngilizce olduğu için sadece dil okulunda değil her zaman pratik yapma ve gelişim gösterme imkânı bulunur. Ülkede bulunan dil okullarının birçoğu diğer ülkelerde de faaliyet gösterir ve uluslararası geçerliliği olan kurumlardır. Amerika'da bir dil okulunda alınan eğitim, İngilizce seviyesini ciddi oranda geliştirir. Dil okullarında herkes kendi seviyesine uygun bir eğitim programına katılabilir ve bu sayede etkili bir eğitim süreci geçirilir. Amerika dil okulları hem eğitim kalitesi ile hem de farklı programları ile çok fazla tercih edilen dil okulları arasında yer almaktadır.

Amerika'da Dil Eğitimi Alanların Çalışma Hakkı Bulunuyor Mu?

Dil eğitimi almak için Amerika'ya giden insanlar, eğitimi alırken bir yanda da çalışmak ve masraflarını bu şekilde karşılamak isteyebilir. Ancak Amerikan hükümeti tarafından belirlenen kurallara göre ülkede dil okulunda eğitim alan kişilerin çalışma hakkı bulunmaz. Yani hükümet tarafından dil eğitimi alan kişilere herhangi bir işte çalışması için izin verilmez. Kaçak olarak işe giren ve bu şekilde çalışan kişiler ise yakalandığı takdirde ülkeden çıkarılır. Bu yüzden dil okuluna giden kişilerin, çalışma hakkı bulunmadığını bilmesi gerekir. Amerika'da bulunan dil okullarının da öğrencileri işlere sokma yetkisi yoktur. Ülkede dil eğitimi alan kişiler eğitim haricinde organizasyon ve etkinliklere katılarak insanlar ile sohbet edebilir ve dil pratiği yapabilir. Gönüllü toplum projelerine katılabilir. Ancak yarı ya da tam zamanlı maaşlı bir işe girme izni yoktur.

Hangi Eğitimler Sırasında Amerika’da Çalışma İzni Vardır?

Amerika'da eğitim alırken çalışma imkânı bazı eğitimler için vardır. Ülkede bulunan üniversitelerden birinde lisans eğitimi alan kişilerin yarı zamanlı olarak da işe girme hakkı vardır. Aynı zamanda bu hak, yüksek lisans eğitimi alan kişilere de verilir. Bunun yanı sıra yaz tatillerinde ise tam zamanlı çalışma imkânı vardır. Amerika'da bulunan üniversitelerde eğitim alan kişiler part time işlerde çalışabilir. Tatillerde ise çalışma hakkı tam zamanlı olur. Ancak dil okuluna gidenlere böylece bir imkân verilmez.

Amerika'da Dil Eğitimi Alanlara Çalışma İzni Verilmemesinin Sebepleri Nelerdir?

Amerika'da dil eğitimi alan kişilerin yarı zamanlı ya da tam zamanlı bir işte çalışmasına hükümet tarafından izin verilmiyor. Bunun sebebi ise Amerikan hükümetinin, dil eğitimi alanların sadece eğitime odaklanmasını istemesidir. Hükümet, eğitim sırasında işe girmenin eğitimin verimliliğini düşürmesini istemez. Bu yüzden de dil eğitimi alanlara çalışma imkânı verilmez.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
2019 Pasaport Harçları ve Defter Bedeli - 31.07.2019 Pasaport başvuruları ve yenileme ...
Yurt dışında eğitim almak isteyen kişiler için ülke, şehir, program türleri ve ...
Amerika'da Dil Okulu Ve Çalışma

Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim