Amerika'da En İyi Dil Okulu

17-05-2018

Yurt dışında dil eğitimi almak isteyenlerin çoğunun tercihi Amerika olmaktadır. İngilizce eğitimseviyesini sürekli olarak bu dilin konuşulduğu yerde almak daha verimli oluyor. Özellikle yurt dışı dil okulu kapsamında en iyi eğitimin Amerika'da olduğu kabul edilmektedir. Bu okullarda verilen kurs programları tamamen modern ve yüksek teknoloji kullanılarak gerçekleşmektedir. Dil kursları çoğunlukla birebir yöntemi ve az sayıda öğrencilerin katılımı ile verilmektedir.

Amerika'da eğitim fiyatları ise düşünüldüğü kadar yüksek olmayıp, ödenen rakamlar karşılığında alınan hizmet bakımından ucuz bile sayılır. Eğitim maliyetlerihesaplanırken konaklama ücretleri ve eğitim alırken sunulan iş imkanları da hesap edilmelidir. Özellikle Avrupa ülkelerindeki eğitim maliyeti hesaplarında en çok fiyat konaklama ve yemek masraflarından kaynaklanmaktadır. ABD'de verilen dil eğitimlerinin fiyatı ise eyalet ve bölgelerin özelliklerine ve sunduğu hizmetlere göre değişmektedir.

Amerika'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nelerdir?

Amerika dil eğitimi almak birçok Avrupa ülkesinden daha avantajlıdır. Amerika'da yüzlerle ifade edilen dil eğitimi veren kurum olduğundan, seçim yapma imkanı da fazladır ve istenilen nitelikler daha kolay bulunabilir. Ayrıca dünyada en çok kullanılan Amerikan aksanı öğrenilir ve ileride daha kolay iş bulma veya kariyer geliştirme işlemleri yapılabilir. Dil okullarının bitimini müteakip sınavsız olarak üniversitelere girilebilir veya lisansüstü eğitim yapılabilir. Bunların yanı sıra kampüslerde haftada 20 saat çalışma imkanı da bulunmaktadır.

Diğer Hususlar

Yurt dışında eğitim alırken en önemli konu olan konaklama, çeşitliliği nedeni ile bu ülkede problem olmamaktadır (stüdyo, aile yanı ve yurt gibi). Amerika'daki sosyal yaşam, ulaşım kolaylığı ve ucuzluğu ile sosyal ve spor aktivitelerinin çokluğu eğitim alanlara, eğitim yanında bir çok olumlu katkı sağlamaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Yurtdışında, üniversite eğitimi için mutlaka liseden mezun olmanız gerekir. Yurtdışında lisans ...
İngilizce dil eğitiminin profesyonelce verilebilmesi için, eğitim veren kişilerin bu dili konuşan ...

Copyright © 1994 - 2018 Karya International Yurtdışı Eğitim