Amerika'da Sertifika Programları

Amerika’da Sertifika Programları Nelerdir?

Amerika’da sertifika programları bir çok alanda eğitim alma fırsatları sunmaktadır. Yüksek lisans programlardın çok daha uygun maliyetli ve daha kısa süreli eğitim programlarıdır. Son yıllarda oldukça popüler olmaya başlayan sertifika programları yurtdışı eğitim için iyi bir alternatif oluşturmaktadır. Çok geniş bir seçenek sunan sertifika programları iş hayatına yönelik olarak hazırlanmaktadır. En uzun sertifika programları 1 yıl sürerken kısa sertifika programları bulabilmek mümkün. İhtiyacınıza ve sürenize göre 2 haftalık programları bulabilmek dahi mümkündür. Amerika’da sertifika programlarının çoğu farklı sürelerden oluşan staj yapma fırsatı sunmaktadır. Kariyer planlamanız için staj oldukça iyi bir avantaj sağlayacaktır. Sizlere iş tecrübesi olarak yansıyacağı için staj yaptıktan sonra çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Sertifika programlarında akşam sertifika programları bulunmaktadır. Bu programlar genellikle 9 ay üzerinde tamamlanmaktadır. Bu programların en önemli özelliği ise 9 ay üzeri eğitim aldıktan sonra sertifika programı sonrasında 12 aylık çalışma izni hakkı kazanılmasıdır. 9 ayın üzerinde herhangi bir sertifika programı tamamlandıktan sonra size verilen 12 aylık çalışma izninde, iş bulma kısmı tamamen size aittir. Bu programlar uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Herhangi bir programa kabul alabilmek için ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmak gerekmektedir. Bunun haricinde üniversite diploması, transcript, TOEFL puanı (Genel olarak 80 puan istenmektedir.) 2 adet referans mektubu istenmektedir. Üniversite mezunu olmayan adaylar içinse en az 5 yıl çalışma deneyimi aranmaktadır.

Amerika’da sertifika programlarının bir de Full time Gündüz programları da mevcuttur. Bu programlar genellikle sadece uluslararası öğrencileri kabul etmektedirler. Daha kısa süreli programlar mevcuttur. Bu programlarda da büyük şirketlerde tam zamanlı staj imkanı sunulabilmektedir. Ancak bu stajın tek şartı programı 2.5 ortalama ile tamamlamaktır. İş hayatına yönelik her alanla ilgili sertifika programlarına kayıt olabilmeniz mümkündür.

Bu programlarının listesi :

UC Irvine Sertifika Programı

Stafford House Sertifika

Boston Üniversitesi – CELOP

University of California Los Angeles

University of California San Diego

University of California Santa Cruz

University of California Berkeley

University of California Santa Barbara

University of California Davis

University of California Riverside

New York Film Academy

Yazar
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Türkiye ve dünya ülkelerinin bir çoğunda en çok rehavet gören bölümlerden ...
Kanada’da Sertifika Programları Günümüzde yurtdışı eğitim seçenekleri ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim