Amerika’da Yüksek Lisans Nasıl Yapılır?

Amerika’nın 16.000’den fazla üniversite olması nedeniyle birçok öğrencinin yüksek lisans eğitimi için tercihi Amerika olur. Her sene binlerce öğrenci lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak için Amerika’ya gider.

Amerika’da Yüksek Lisans Şartları

Ücretler

Amerika’da yüksek lisans yapmak için fiyatları geniş aralıktadır. Fiyatı çok yüksek ya da düşük olabilir. Aslında yüksek lisans maliyeti veya maliyetleri şu kadar diyemeyiz. İlk önce bütçeniz ne kadar uygun ona karar verin. Sonra göre hareket edin. Başarılı ve İngilizcesi iyi olan öğrencilere Amerika’da yüksek lisans bursu verilmektedir.

İngilizce Bilgisi

Yüksek lisans eğitimi için ilk olarak dil eğitimi gerekir. Dil eğitimini Amerika’da alabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yerde eğitim almak istiyorsanız TOEFL için hazırlık kursları vs gibi de halledebilirsiniz. Eğer İngilizceniz hiç yoksa ilk olarak bir dil okulu ile eğitim almaya başlayabilirsiniz. Kurs işinizden sonra adımlar daha kolay ilerliyor.

İstediğiniz Okulu Seçme

Amerika’da 16 bin üniversite bulunmaktadır. Bazı eyaletleri Türkiye kadar olan Amerika’da seçeceğiniz okul hakkında iyice araştırma yapmalısınız. Danışmanlara sorabilirsiniz.

Okul İçin Başvuru

İstediğiniz üniversiteye için kararınızdan sonra o üniversitenin web sitesini araştırın. Uzun soluklu araştırmadan sonra yapmanız gereken asıl şey başvuru için erken davranmanız. Üniversite başvuru tarihinde ilk siz başvurmalısınız. Başvurmadan öncede üniversite ile iletişim halinde de bulunmanız gerekir.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Pastacılık sektörü; son yıllarda büyük gelişme göstermektedir. Bunun nedeni, yeni açılan ...
İngiltere köklü bir geçmişe sahip okulları ve iyi bir eğitim sistemiyle, yurtdışında ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim