Amerika’da Yüksek Lisans Nasıl Yapılır?

Amerika’nın 16.000’den fazla üniversite olması nedeniyle birçok öğrencinin yüksek lisans eğitimi için tercihi Amerika olur. Her sene binlerce öğrenci lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak için Amerika’ya gider.

Amerika’da Yüksek Lisans Şartları

Ücretler

Amerika’da yüksek lisans yapmak için fiyatları geniş aralıktadır. Fiyatı çok yüksek ya da düşük olabilir. Aslında yüksek lisans maliyeti veya maliyetleri şu kadar diyemeyiz. İlk önce bütçeniz ne kadar uygun ona karar verin. Sonra göre hareket edin. Başarılı ve İngilizcesi iyi olan öğrencilere Amerika’da yüksek lisans bursu verilmektedir.

İngilizce Bilgisi

Yüksek lisans eğitimi için ilk olarak dil eğitimi gerekir. Dil eğitimini Amerika’da alabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz yerde eğitim almak istiyorsanız TOEFL için hazırlık kursları vs gibi de halledebilirsiniz. Eğer İngilizceniz hiç yoksa ilk olarak bir dil okulu ile eğitim almaya başlayabilirsiniz. Kurs işinizden sonra adımlar daha kolay ilerliyor.

İstediğiniz Okulu Seçme

Amerika’da 16 bin üniversite bulunmaktadır. Bazı eyaletleri Türkiye kadar olan Amerika’da seçeceğiniz okul hakkında iyice araştırma yapmalısınız. Danışmanlara sorabilirsiniz.

Okul İçin Başvuru

İstediğiniz üniversiteye için kararınızdan sonra o üniversitenin web sitesini araştırın. Uzun soluklu araştırmadan sonra yapmanız gereken asıl şey başvuru için erken davranmanız. Üniversite başvuru tarihinde ilk siz başvurmalısınız. Başvurmadan öncede üniversite ile iletişim halinde de bulunmanız gerekir.

Detaylı bilgi için bize ulaşın
Yazar
7
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında, üniversite eğitimi için mutlaka liseden mezun olmanız gerekir. Yurtdışında ...
Yurt dışı dil okulları, uzun zamandır popülerliğini arttırmaya devam etmektedir. Her ülke ...

Copyright © 1994 - 2021 Karya Yurtdışı Eğitim