Amerika Dil Okulu Çalışma İzni

ABD’de eğitim gören öğrenciler, haftalık olarak toplamda yirmi saatlik bir süre boyunca kampus içinde iş imkanına sahiptirler. Yapılan stajları ise bazı okullar, müfredat içi bir ders olarak değerlendirip iş olarak görmezler. Birçok üniversite, öğrencilere sunulan staj sırasında öğrencilerin güvenliğinin sağlanmasını zorunlu görür ve bunun için birimler oluşturur.

Amerika’da dil eğitim alan öğrenciler, çalışma iznine sahip değildir ancak Amerika öğrencilere birçok gerçek iş deneyimi sunan müfredat dışı etkinliklere sahiptir. Bu müfredat dışı etkinlikler içerisinde okul gazetesinde çalışmak, bilim fuarlarına katılım sağlamak ve tartışma ekibinde yer almak sayılabilir. Amerika dil okulu ile birlikte öğrenciler eğitimden edindikleri bilgileri uygulamaya geçebilir. Birçok kurs imkânı bulunan Amerika’da dil kursları ile dil gelişimine katkıda bulunabilirsiniz ve yabancı dil bilgisini çalışma yaşamında kullanabilirsiniz.

Amerika Dil Okulu Ücretleri

Amerika dil okulunda eğitim almak isteyen öğrencilerin ödedikleri kurs fiyatları da sahip oldukları imkânlara oranla çok uygundur. Kurs fiyatı alınacak kurslara ve kursun bulunduğu şehre göre değişir. Ancak maliyetleri dil okulunun olduğu yere göre değişiyor ve maliyeti gayet uygun olan kurslar ile dil gelişimi oldukça iyi bir hal alıyor.

Yurt Dışı Dil Okulunda Başka Ne Tür İmkânlar Vardır?

Kazandıkları dil gelişiminin yanı sıra öğrenciler, bulundukları üniversiteden iş görüşme yöntemlerini de öğreniyor ve eğitim sonunda uzmanlardan oluşan kariyer hizmeti bölümünden faydalanabiliyor.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı Soru Sor
Avustralya’da Dil Okulları Avustralya, İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilerin ...
Dil eğitimini İngiltere’de almak isteyen öğrencilere 3 farklı vize şekli verilmektedir. ...

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim