Amerika Dil Okulu Ve Çalışma

Dünyanın her yerinde yurtdışında eğitim alman için farklı ülkelere giden kişiler bulunuyor. Yurtdışı eğitimi denince akla ilk gelen ülkeler genellikle Amerika, İngiltere ve Kanada gibi ülkeler oluyor. Amerika, eğitim kalitesi yüksek olan ve dünya çapında geçerliliği olan birçok eğitim kurumuna sahiptir. Dil okulları da bu kurumlar arasında yer alır. İnsanlar, dil eğitimi için Amerika’ya yoğun bir ilgi gösteriyor. Amerika, eğitim için her alanda yoğun talep alan bir ülkedir. Sadece ülkenin eğitim kurumlarının kalitesi değil, yaşam standartları da bu durumda etkilidir. Ülkenin yüksek yaşam standartları ve gezmek, tatil yapmak için uygun olan şehirleri çok fazla ziyaretçi çeker. Amerika'ya dil eğitimi almak için gidecek olanların en fazla merak ettiği konulardan biri de dil eğitimi alırken çalışma hakkı olup olmadığıdır. Dil eğitimi hakkında aradığınız her türlü bilgiyi bu yazıda bulabilir ve aklınızdaki sorun işaretlerinin cevaplarını okuyabilirsiniz.

Amerika'da Profesyonel Dil Eğitimi

Amerika, dil eğitimi almak için tercih edilebilecek en donanımlı ve en iyi ülkelerden biridir. Resmi dili İngilizce olduğu için sadece dil okulunda değil her zaman pratik yapma ve gelişim gösterme imkânı bulunur. Ülkede bulunan dil okullarının birçoğu diğer ülkelerde de faaliyet gösterir ve uluslararası geçerliliği olan kurumlardır. Amerika'da bir dil okulunda alınan eğitim, İngilizce seviyesini ciddi oranda geliştirir. Dil okullarında herkes kendi seviyesine uygun bir eğitim programına katılabilir ve bu sayede etkili bir eğitim süreci geçirilir. Amerika dil okulları hem eğitim kalitesi ile hem de farklı programları ile çok fazla tercih edilen dil okulları arasında yer almaktadır.

Amerika'da Dil Eğitimi Alanların Çalışma Hakkı Bulunuyor Mu?

Dil eğitimi almak için Amerika'ya giden insanlar, eğitimi alırken bir yanda da çalışmak ve masraflarını bu şekilde karşılamak isteyebilir. Ancak Amerikan hükümeti tarafından belirlenen kurallara göre ülkede dil okulunda eğitim alan kişilerin çalışma hakkı bulunmaz. Yani hükümet tarafından dil eğitimi alan kişilere herhangi bir işte çalışması için izin verilmez. Kaçak olarak işe giren ve bu şekilde çalışan kişiler ise yakalandığı takdirde ülkeden çıkarılır. Bu yüzden dil okuluna giden kişilerin, çalışma hakkı bulunmadığını bilmesi gerekir. Amerika'da bulunan dil okullarının da öğrencileri işlere sokma yetkisi yoktur. Ülkede dil eğitimi alan kişiler eğitim haricinde organizasyon ve etkinliklere katılarak insanlar ile sohbet edebilir ve dil pratiği yapabilir. Gönüllü toplum projelerine katılabilir. Ancak yarı ya da tam zamanlı maaşlı bir işe girme izni yoktur.

Hangi Eğitimler Sırasında Amerika’da Çalışma İzni Vardır?

Amerika'da eğitim alırken çalışma imkânı bazı eğitimler için vardır. Ülkede bulunan üniversitelerden birinde lisans eğitimi alan kişilerin yarı zamanlı olarak da işe girme hakkı vardır. Aynı zamanda bu hak, yüksek lisans eğitimi alan kişilere de verilir. Bunun yanı sıra yaz tatillerinde ise tam zamanlı çalışma imkânı vardır. Amerika'da bulunan üniversitelerde eğitim alan kişiler part time işlerde çalışabilir. Tatillerde ise çalışma hakkı tam zamanlı olur. Ancak dil okuluna gidenlere böylece bir imkân verilmez.

Amerika'da Dil Eğitimi Alanlara Çalışma İzni Verilmemesinin Sebepleri Nelerdir?

Amerika'da dil eğitimi alan kişilerin yarı zamanlı ya da tam zamanlı bir işte çalışmasına hükümet tarafından izin verilmiyor. Bunun sebebi ise Amerikan hükümetinin, dil eğitimi alanların sadece eğitime odaklanmasını istemesidir. Hükümet, eğitim sırasında işe girmenin eğitimin verimliliğini düşürmesini istemez. Bu yüzden de dil eğitimi alanlara çalışma imkânı verilmez.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Vancouver Dil Okulları Vancouver, batı yakasının en güzel şehirlerinden birisidir. British ...
Yurtdışında üniversite okumak her gencin ve öğrencinin hayalidir. Oldukça iyi imkanlar ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Müşteri Memnuniyet Hattı: +90 549 899 50 00 • Copyright © 1994 - 2020 Karya Yurtdışı Eğitim