Amerika vizesi hakkında bilinmesi gerekenler

Amerika vizesi hala zor alınan vizelerden biri, geçenlerde yine bir tanıdığım kişiye üstelik bankada parası olması ve ailesinin maddi durumunun da gayet iyi olmasına rağmen red vermişler ki anlamak zor. “Kriter ne acaba?” diye hemen herkes biribirine soruyordur. Yani bir Amerikan vizesi almak için nelerin olması lazım. Benim tecrübelerime göre herşeyden evvel sizin Türkiye'de iyi bir altyapınızın olması lazım ve bunu ispat etmelisiniz. Yani bir eviniz var ise bunun tapusu, iyi konumda ve iyi maaşlı bir işiniz var ise oradan alacağınız yazı, hatta anne ve babanızın mal varlığı bile destek bir unsur olabilir. Bunun dışındaki konu ise sizin Amerika'ya ne amaçla gittiğiniz ile ilgili, eğer

·Turistik derseniz o zaman otel rezervasyonu, gidiş geliş biletiniz, orada ziyaret edeceğiniz yerler vb. unsurlar.

·Öğrenci olarak gidecekseniz, gideceğiniz okul ile ilgili evraklar, okulun yeri adresi, telefonu, oradan alacağınız kabul mektubu, okulun süresinin yeterli olması, gideceğiniz programa gerçekten neden ihtiyacınız olduğu gibi konular yani.

·İşadamı olarak gidenler için se durum biraz daha değişik, onların öncelikle uzun süre vize almaları zordur, çünkü işadamı oraya geçici bir süreliğine gider ve sonra gelip işinin başına geçer. O nedenle mesela 2-3 haftalık bir “iş ingilizcesi” programı veya 1 haftalık bir kongre, fuar vb. organizasyon mantıklı gelecek ve vizenizin onaylanmasını sağlayacaktır. Tabii işadamının şirketinin sağlığı da önemli, yani burada gösterdiği vergiler, ticaret odasına kaydı, yaptığı işlerin kanıtları ve en önemlisi şirket hesabındaki aktiviteler tabii.

Netice olarak, özellikle bir Amerika vizesi alınacaksa bu evrakların önemi gayet büyük, ancak yine de bundan da önemlisi oradaki tutum ve davranışlarınız tabii. Yani oraya giderken giyeceğiniz kıyafetten tutun da sizin oradaki tedirgin davranışlarınız bile o anda vizenizin akibetini değiştirebilir. Bir de unutmadan önemli husuların başında da vize dosyanızın tam ve düzenli bir şekilde hazırlanmış olması geliyor. Yani vize memuru dosyanızda herşeyi kolaylıkla ve açık olarak bulabilmeli. Vize görüşmesinde ise tek yapmanız gereken sakin bir şekilde sorulanları cevaplamak ve mümkün olduğunca güleryüzlü davranmak. Bu kadar.

Yurtdışı Eğitim

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Almancalarını ilerletmek, Almanca öğrenmek ya da Almanya’da dil eğitimi alarak eğitim hayatına ...
Dil Okulları Amerika;Dil okulları Amerika'da oldukça yaygındır. Dünyanın birçok yerinden İngilizce ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim