Amerikada Eğitimle ilgili sık sorulanlar

·Amerika'da ne kadar süre dil eğitimi almalıyım?

Amerika'da dil eğitimi süresine karar verirken mevcut seviyeniz ve ihtiyaçlarınıza yönelik olarak kurs süresi belirlenecektir. Bu konuda yurt dışı eğitim danışmanınız sizi yönlendirecektir.

·Amerika'da hangi seviyeden başlayacağımı nasıl bileceğim?

Amerika'da kursa başladığınız ilk gün size seviye tespit sınavı yapılacak ve buna göre sınıfınız belirlenecektir.

·Amerika'da dil eğitimi alırken ilerleme sürecimi nasıl takip edebilirim?

Amerika'da gittiğiniz dil kursunun izlediğini eğitim yöntemine göre kurs sürecinde belirli zamanlarda seviye tespit sınavlarına tabii tutularak gelişiminiz ve seviyeler arası geçiş yapmanız mümkün olacaktır.

·Amerika'da alacağım eğitim sonrası bir belge alacak mıyım?

Amerika'da kursunuzu tamamladığınız zaman bitirdiğiniz kuru ve mevcut seviyenizi gösteren bir sertifika verilecektir.

·Amerika'da konaklama yerim ne zaman belli olacak?

Kayıt esnasından okuldan konaklama talebinizde bulunduysanız vizeniz onaylandıktan sonra konaklama bilgileriniz size iletilecektir.

·Amerika'da derslere devam zorunluluğu var mı?

Evet %85 devam zorunluluğu bulunmaktadır, aksi halde okulun bu durumu göçmenlik ofisine bildirme ve ilişiğinizi kesme hakkı bulunur.

·Amerika'da eğitim alırken ne tür vize ile başvuru yapmam gerekir?

Amerika ‘da eğitim almak isteyen kişilerin F1 vizesine başvuru yapması gerekir. Eğer eğitim saatiniz haftada 16 saat veya daha az olacaksa turistik vize ile eğitim alınması mümkündür.

·Amerika vizesine şahsi başvuru gerekir mi?

Evet, Amerika vize başvurularında mülakat olduğu için şahsi başvuru yapılması zorunludur

·I-20 belgesi nedir?

Amerika' F1 öğrenci vizesine başvuru yapabilmeniz için önce Amerika'da bir okula kayıt yaptırmanız ve bu okuldan size orijinal I-20 belgesinin gelmesi gerekir. I-20 belgesi sizin Amerika'da alacağınız eğitimle ilgili bilgileri gösteren Amerikan İç İşleri Bakanlığı onaylı resmi belgedir.

·SEVIS nedir?

Student Exchange Visitor Information System olan SEVIS 11 Eylül olayları sonrası getirilen bir güvenlik sistemidir. Amerika'ya F1 vizesi ile gidecek tüm öğrenciler vize randevusu öncesi bu sisteme kayıt olmaları gerekmektedir.

·Amerika'da dil eğitiminden sonra eğitimime devam etmek istersem yeni vize almam gerekir mi?

Amerika öğrenci vizeleri genellikle 5 yıllık verilmektedir. Ancak bu öğrencinin Amerika'da 5 yıl boyunca kalabileceği ya da istediği kadar giriş çıkış yapabileceği anlamına gelmez. Amerika'da dil eğitiminizi tamamladıktan sonra devamında başka bir eğitime I-20 belgesi üzerinden okul transferi yaparak devam edebilirsiniz.

·Amerika'da sağlık sigortası zorunlu mudur?

Evet, Amerika'da sağlık hizmetleri oldukça pahalıdır. Bu yüzden vize onaylandıktan sonra tüm öğrencilerin Amerika'da geçerli eğitim sağlık sigortası yaptırmaları gerekir.

·Amerika'da araba kiralamak kolay mıdır?

Amerika'da araba kiralamanın oldukça basit bir prosedürü vardır. Dikkat etmeniz gereken nokta araba kiralarken ayrıca trafik sigortası yaptırmanızdır.

·Türkiye'de kullandığım kredi kartları Amerika'da geçerli midir?

Türkiye'deki bankaların verdiği pek çok kredi kartı yurt dışı kullanıma açıktır. Bu yüzden Amerika'da kullanımınızda sorun olmayacaktır.

·Neden Yurt dışı Eğitim danışmanlık şirketi ile çalışmalıyım?

Yurt dışı eğitim danışmanlık firması ile çalışmanız size öncelikle doğru program ve okul seçimden rehberlik edecektir. Vize işlemleri çoğu zaman basit görünse de sizlerin bilemeyeceği detaylar vardır ve ancak doğru yönlendirme ile vizenizi almanız mümkün olur. Hiç bilmediğiniz bir ülkeye gideceğiniz için bu ülkede yaşam ve diğer dikkat etmeniz gereken kurallar hakkında önceden bilgi sahibi olacaksınız. Amerika'ya gittikten sonra herhangi bir sorun ile karşılamanız halinde Türkiye'den size bu konularda destek verecek bir danışmanınız olacaktır.

Yazar
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngiltere, dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Ülke pek çok açıdan ...
Amerika, dil okulları bakımından tüm dünyaya adını duyurmuş ülkelerden biridir. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim