Avustralya'da Eğitim ve yeni bir hayat

İngiliz dili eğitimini hangi ülke de almak istediğine karar veremeyen öğrenciler için alternatiflerin başlıcası Avusturalya olacaktır. İngiliz dilinin ana dil olmasının yanı sıra kulağa son derece hoş gelen bir aksana sahip olan Avusturalya 6 ay ve üzeri eğitim düşünen tüm öğrencilere yasal olarak çalışma hakkı tanımakta.

Tercih edilebilirlik açısından mesafe konusunda yaşanılan sıkıntı ve yurtdışı eğitimi kısa süreli düşünen öğrenciler için çok uzak bir destinasyon olarak görülen Avusturalya, uzun vadeli yurtdışı eğitim düşünen öğrenciler için çalışma hakkıyla bana göre çok tercih edilebilecek ülkeler arasında.

Yaşam standartlarının son derece yüksek olduğu Avusturalya'da yasal olarak yaşama imkanı da tahmin edilenin aksine son derece kolaylaştırılmaya başlandı. Avusturalya'da Üniversite, Yüksek Lisans yada Diploma – Sertifika gibi programlara katılım sağlamak isteyen öğrencilere öğrenci vizesi alınması yolunda son derece büyük kolaylıklar sağlanıyor.

Kısaca şöyle izah etmeye çalışayım: Bir öğrenci Avusturalya'da dil eğitimi almayı hedefliyor ise bu öğrencinin vize alımı noktası assesment level 3 üzerinden değerlendiriliyor ( daha olası potansiyel göçmen) ve dolayısı ile bu öğrencilerin dosyası çok daha detaylı, çok daha fazla regülasyonun olduğu bir incelemeye tabii tutuluyor. Ancak aynı öğrenci herhangi bir dil eğiimi sonrasında Üniversite –Yüksek Lisans – Diploma ya da sertifika Programına gitmeyi hedefliyor ise (dil okulu bu durumda esas hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak bir basamak olarak değerlendiriliyor) ve bu öğrenci daha az riskli göçmen değerlendirmesine giriyor ve vizesi neredeyse 95% olumlu sonuçlanma şansına sahip oluyor.

Az önce de belirttiğim gibi kısa vadeli öğrenciler için dezavantaja sahip bir ülke olarak nitelendirilse de uzun süreli yurtdışı eğitim düşünen öğrenciler için son derece avantajlı bir ülke Avusturalya.

Çalışma olanakları arasına gelindiğinde öğrencilerin eğitim gördükleri kurumların ve okulların iş yerleştirme ve resüme hazırlama ofisleri mevcut bu bağlamda öğrencilere son derece büyük destekler de verilmekte. Çok metropolit kentlerde çalışma olanakları saatlik 8- 12 AUD iken daha turistik bölgelerde fazla iş gücüne ihtiyaçtan kaynakla saatlik 20 AUD' a kadar varabiliryor.

Düşünsenize, yaşam masraflarınızı çıkarmanın yanı sıra eğitim sürecinizden Türkiye'ye dönerken para biriktirip dönebilme imkanınız bile doğabilecek.

Sektörde öncü olan Karya International sizlere son derece uygun fırsatlarla Avusturalya' da eğitim görebilmeniz adına en profesonel destek ve hizmeti hiçbir ekstra ücret talep etmeden vermektedir. Farklı bir tecrübe istiyorsanız daha fazla beklemeyin hemen iletişim formlarımızı doldurun ve danışmanlarımızdan birisinin sizinle kontağa geçmesi ile yeni hayat tecrübenize merhaba deyin.

Yazar
9
Ezgi Erdoğan
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Kanada'nın en büyük 2. Şehri olan Montreal , İngiliz ve Fransız kültürünü aynı anda içinde ...
Amerika’da dil eğitimi almak isteyen her kişinin bütçesine göre programlar mevcuttur. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2020 Karya International Yurtdışı Eğitim