Avustralya'da Yurtdışı Eğitim

Avustralya dünyada eğitim alanında önde gelen ülkelerinden biridir. Avustralya üniversiteleri ve kolejleri dünya çapında bilinen ve saygın eğitim kurumlarıdır. Bu okullarda eğitimlerini tamamlamiş öğrenciler iş hayatlarında diğer gakiplerinden bir adım önde olmuşlardır. Avustralya eğitim sistemi öğrencilere bir çok seçenek sunar. Örneğin; Avustralya'da bir çok üniversitenin kolejlerle bağlantısı olup öğrencilerin üniversiteye geçişlerinde kolaylık sağlamaktadır. Buna bir örnek vermek gerekirse Study Group Avustralya'ya bağlı Charles Sturt Üniversitesi ve Charles Darwin Üniversitesi yine Study Group Avustralya'ya bağlı olan Martin College ve Taylor College Diploma Programlarından mezun olan öğrencileri direk kabul etmekte ve kolejde aldığı dersleri üniversitede saymaktadır. Buda öğrencilerin daha kısa sürede yurtdışı eğitimlerini lisans düzeyinde daha kısa sürede tamamlamalarını sağlamaktadır. Bu Avustralya'da neredeyse her üniversite için geçerlidir.

Öğrenciler için diğer bir seçenek ise TAFE seçeneğidir. TAFE öğrenci daha cok bir işin nasıl yapıldığı konusunda eğitim vermekte bir baska değişle kolej ve üniversitelere nazaran daha teknik eğitim vermektedir. TAFE'ler öğrencilere dünyada eşi bulunmayan bir kombinasyonla hem akademik hemde teknik olarak eğitim vermektedir.

Yurtdışında eğitimde Avustralya öğrencilerin rahatlığı için herşeyi düşünmüştür. Yani ögrenciler öğrenimlerini sürdürebilir ve aynı zamanda çalışabilir. Avustralya hükümeti uluslararası öğrencilere 20 saat çalışma hakkı sağlamaktadır. Dönemlik ders seçimlerinde öğrencilereher türlü kolaylık sağlamıştır. Öğrenciler almak istedikleri dersleri kendilerine göre seçebilmekte ve ders saatlerini seçenekler arasında seçebilmektedir. Buda öğrencilerin eğitimlerinin yanında iş deneyimi kazanmalarını sağlamaktır.

Avustralya eyalet sistemiyle yöneltilmektedir. Bu neden dolayi eyaletlere bölünmüstür. Buda üniversite sayısı ve çeşitlilik konusunda Avustralya'yı etkilemiştir. Doğa bilimlerinden, yer bilimlerine, micro biyolojiden uzay bilimlerine bir çok alanda üniversite bölümü mevcuttur. Üniversiteler tam donanımlı en son teknoloji materyallerle donatılmıstır.

Yazar
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
İngilizce dil eğitiminin profesyonelce verilebilmesi için, eğitim veren kişilerin bu dili konuşan ...
Her yıl on binlerce öğrenci yurtdışında eğitim almak için birçok yere başvuruda ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim