Avustralya Yüksek Lisans

Avustralya, eğitimde kalite arayanlar için son derece doğru bir tercihtir. Yüksek lisan eğitimi için Avustralya’yı tercih edenler, son derece başarılı bir tercih yapmış olurlar. Öğrenci anlamında ülkede uyum sağlamak da oldukça kolaydır. Kısa sürede ülkede yer edinilebilir ve ülkenin bir vatandaşı gibi yaşamaya başlanabilir. Avustralya’da yaşayan insanlar cana yakın özellikleri ile dikkat çeker ve öğrencilere karşı oldukça samimi bir üsluba sahiptirler.

Avustralya’da Yüksek Eğitim Süreleri Ne Kadardır?

Avustralya yüksek lisans programlarında büyük oranda belirlenen süre 2 yıldır. Bazı programlar hızlandırılmış eğitim süresi ile 1,5 yıl da ya da 1 yılda tamamlanabilir. Eğer eğitim alınan üniversite, ilgili olan sektör ile özel bir anlaşama sahip ise, mezun olacak öğrencilere iş imkânı da sağlar. Ülkede kalıcı olarak çalışmayı düşünen öğrenciler tavsiye edilen iş seçenekleri ile kalıcı olarak mesleklerini bu ülkede yürütebilirler.

Avustralya yüksek lisans programlarına kayıt olmak isteyen öğrenciler, ülkede Master by Research programlarını tercih ederek, bu ülkede kalıcılıklarını sağlayabilirler. Yüksek lisans eğitimi sırasında edinilen Master by Research programları hem eğitimi hem de kariyer yapmayı aynı anda hedefleyen öğrenciler için büyük bir avantaj sağlar. Master by Couserwork programları ise, kariyer planı kuran öğrencilerin iş dünyasına daha hızlı adapte olmasını ve sektörde söz sahibi olmasını sağlaması amacı ile geliştirilen programlardır.

Avustralya’nın YÖK Denkliğindeki Sıralaması

Yüksek Öğretim Kurumu Denkliği, dünya genelinde alınan her türlü eğitim sertifikasının Türkiye dâhil diğer ülkelerde de birebir uyum sağlayan özelliklere sahip olması demektir. Avustralya yüksek lisans programları eğitimi veren üniversiteler bu kapsamda verdikleri diplomalar ile dünya genelindeki eğitim sıralamalarında ilk 500’de yer alır. Bu sayede ülke genelinde eğitim gören ve diploma sahibi olan öğrenciler, bu diplomaları dünya genelinde birçok kurumda değerlendirme fırsatını yakalar.

Avustralya’daki En İyi Üniversiteler

Avustralya yüksek lisans programları, öğrencilere kaliteli üniversiteler ile başarılı bir eğitim sağlar. Birçok farklı sektöre yönelik olarak düzenlenen Master programları sayesinde ülke başarılı eğitim anlamında ciddi bir paya sahiptir. Avustralya genelinde yüksek öğretim için tercih edilebilecek üniversiteler;

 • University of Melbourne -( Avustralya eğitim kurumları arasında birinci sırada yer alır.)
 • Australian National University – ( Dünya genelinde 32. Sırada, Avustralya’da ise ikinci sırada yer alır.)
 • University of Sdyney ( Dünya genelinde 200. -300. sırada, ülkede ise 10. sırada yer alır.)
 • La Trobe University (Dünyada 300. -400. sırada yer alır, ülkede ise 18. sıradadır.)
 • Western Sdyney University dünyada ilk 400’de, ülkede ise 22.sırada yer alır.

Avustralya’da Yer Alan Devlet Üniversiteleri

 • Griffith University,
 • Monash University,
 • Charles Darwin University
 • Macqyarie University,
 • University of Melbourne,
 • Australian Catholic University,
 • University of Adelaide,
 • Australian National University,
 • Southern Cross University,
 • Western Sdyney University,
 • James Cook University,
 • Central Queensland University’dir.

Avutralya’da Yer Alan Özel Üniversiteler

 • The University of Notre Dame Australia,
 • Torrens University Australia,
 • Bond University’dir.

Avusturalya’da Yer alan Yüksek Lisans Programları

Avustralya yüksek lisans programları oldukça geniş bir alana sahiptir. Ülkede yer alan yüksek öğretim planları arasında; Tesisat Mühendisliği, İnşaat Pratiği, İşletme Hukuku, Veri Bilimi, İnteraktif Teknolojiler ve Oyun Tasarımı, Mütercim ve Tercümanlık, Etik ve Hukuk, İşletme Liderliği, Finans, Uluslararası Hukuk, Bilişim Teknolojileri, Denizcilik Bilimi ve Yönetimi, Proje Yönetimi gibi birçok farklı program bulunmaktadır.

Yazar
8
Mete Akkoyunlu
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
AMERİKA'DA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ Amerika'da Üniversite eğitimi almak kuşkusuz herkesin hayallerini ...
Kanada'da bulunan dil okullarına Türkiye’den oldukça fazla talep görülüyor. ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı ingilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde ulaşabilirsiniz.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki ingilizce, mesleki almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle ingilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz.Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı mba, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında yüksek öğrenim program ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Kanada, İngiltere, Amerika lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm prosedürler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim