Avustralyada Dil Okulları

Avustralya, yurtdışı eğitim denildiğinde akla gelen ilk ülkelerden birisidir. Türkiye’den coğrafi anlamda oldukça uzak olan Avustralya; eğitim kalitesi, yaşam standartları, resmi dilin İngilizce olması gibi nedenlerden dolayı yurtdışı eğitimi için tercih edilen ülkeler arasında. Avustralya eğitim kalitesi olarak üniversiteleri ve eğitim kurumları dünya sıralamalarının ilk sıralarındadır. Oldukça geniş bir alana kurulmuş olan şehirleriyle Avustralya ferah yaşam alanları sunmaktadır. Nüfusu 25 milyon civarındadır. Amerika, İngiltere, Kanada gibi ülkelerin yanı sıra bugünlerde yurtdışı dil eğitimi için Avustralya’ da dil okulu talep edilen programlar arasında yer almaktadır. Avustralya’ da okuyan yabancı öğrencilerin sayısı 130.000 ‘in üzerine çıkmıştır. Eğitim seviyesinin kaliteli olmasının yanı sıra öğrenciler İngilizceyi yaşayarak tekrar etme, pratik yapma imkanları bulunmaktadır. Dil okullarının süreleri 24 hafta ile 48 hafta arasındadır. Bu programlar İngilizce seviyenize göre değişmektedir. İngilizce dil seviyeniz, Avustralya’ dil okulu eğiminden sonra yabancı dil ana dil seviyesine yaklaşacağı bir gerçektir.

Avustralya bizim yabancı olduğumuz, doğa olayları, hayvanları, ilkimi ile Türkiye’den oldukça farklı bir ülkedir. Oraya gittiğinizde harika şehirleriyle, ferahlığı, havasıyla dil eğitimi alabilmek için oldukça iyi bir seçenek olduğuna tanıklık edeceksiniz. Avustralya resmi dili İngilizcedir. Avustralya’da yaşam deneyimi sizlere hem kişisel gelişim açısından hem de kariyer hedefleriniz açısından oldukça faydalı olacaktır. Avustralya’da dil eğitimi alanların en fazla memnun olduğu konu yaşam deneyiminin kariyer hedefleri içinde çok katkı sağladığı olmuştur.

Avustralya dil okulu ve çalışma konusu bizlere en çok gelen sorular arasında Avustralya, öğrenci vizesiyle dil eğimi ya da yüksek lisans programlarında eğitim almaya gelen öğrenciler içim yasal çalışma izni verir. Ancak Avustralya’da çalışma fırsatı bulabilmenizin en büyük kriteri İngilizce seviyenizdir. Avustralya’da öğrenciler genel olarak kafelerde, restoranlarda çalışabilmekteler.

Avustralya dil okulu programları, Melbourne, Sydney, Brisbane, Perth gibi markalaşmış şehirlerde de bulabilmeniz mümkün. Avustralya’da dil eğitimi devlet tarafından denetlendiği için oldukça iyi bir seviyede kaliteli okullardır. Bunun haricinde dünya çapında zincirleşmiş marka dil okullarının şubeleri de mevcuttur.

Avustralya dil okulu fiyatları gideceğiniz, bölgeye şehre göre değişiklik gösterebilmektedir. Ancak genel bir fikir olması açısından konuyu ele alacak olursak yaklaşık 3 aylık program için konaklama dahil 5.500- 6.000 AUD’ dan başlayan fiyatlar mevcuttur. Avustralya’da çalışma izni tanınması oldukça büyük bir avantajdır. Ancak hem okul ücretimi hem konaklamamı çalışarak karşılarım düşüncesi Avustralya için yanlış bir düşünce olduğunu söylememiz gerekir. Avustralya’da iş bulabilmek için İngilizce dil seviyeniz oldukça önemlidir. İlk aylarda İngilizcenizi ilerletme noktasında olacağınız için ilk aylarda çalışmak pek mümkün olmayabilir. İlk aylardan sonra iş bulabileceğinizin hesabını işin içine katmak daha doğru olacaktır. Avustralya iş fırsatları, yaşam standartları, şehirleri, insanları, iklimi ile harika bir ülkedir. Avustralya Dünyanın her yerinden öğrenci kabul etmeye devam ediyor.

Daha ayrıntılı bilgi ve Avustralya dil okulları konusunda görüşmek için sizleri Karya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ofislerimize davet ediyoruz.

Yazar
2
Ayça Topal
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Bournemouth İngiltere’nin en sevilen şehirlerinden birisi olan Bournemouth. Bu harika şehir ...
Schengen Vize Harçları Schengen Vizesine başvuranların mutlaka ödemesi gereken vize ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim