Avusturya Yüksek Lisans

Yüksek lisans eğitimi, normal düzeyde üniversite eğitimini tamamlamış kişilerin eğitimde daha da yüksek diplomalara erişmek için isteğe bağlı olarak aldıkları eğitimdir. Yüksek lisans genel anlamda iki kolay ayrılır. Tezli yüksek lisans ve tezsiz yüksek lisans olarak yapılan bölümlendirmeler en genel anlamda ‘Master’ olarak da bilinir.

Tezli ve Tezsiz yüksek Lisans Eğitimleri

Tezli yüksek lisans tercihlerinde okula giriş yaptırabilmek için ALES sınavlarına giriş yapmak ve bölüm için gereken taban puanı geçmek gerekir. İlgili programda istenen diğer belgelerde de yeterlilik sahibi olan üniversite mezunları tezli yüksek lisans eğitimi için uygun görülür.

Tezsiz yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için ALES sınav puanı şartı aranmaz. İlgili programlaştın gerekli şartlarına ve belgelerine sahip olan öğrenciler bu bölüm için başvuruda bulunabilir. Yüksek lisans eğitimleri için gerekli olan belgeler ilgili bölümlerin kayıt aşamalarında ilan ile adaylara sunulur.

Yüksek Lisans İçin Tercih Edilebilecek Ülkeler

Türkiye her yıl yüksek lisans için dünyanın birçok farklı ülkesine öğrenci gönderir. Bölümler ile alakalı olarak yapılan tercihlerde ülke tercihini öğrenci kendisi yapar. Dünya genelinde yüksek lisans eğitimi veren birçok fakülte bulunmaktadır. Alanında en iyi eğitimi almak ve branşında başarı yakalamak isteyen öğrencilerin tercihleri büyük oranda Avusturya yüksek lisans eğitimlerinden yana olur. Viyana’da yer alan birçok üniversite, yüksek lisans için tercih edilebilecek en kaliteli eğitim özelliklerine sahiptir.

Viyana Üniversiteleri Dünya Genelinde İlk Sıralardadır

Avrupa’da yer alan üniversiteler, eğitim anlamında her zaman ilk sıralarda yer alır. Ülkeler anlamında da Viyana, yaşanılabilir ülkeler sırasında üst sıralardadır. Eğitim anlamında da Avusturya yüksek lisans tercihi yüksek eğitim kalitesi açısından öğrencilere büyük avantajlar sunar. Hem prestijli bir eğitim almak hem de ilgili branşta ciddi bir bilgi birikimine sahip olmak için birçok yüksek lisans öğrencisi Viyana’da yer alan yüksek eğitim kurumlarını tercih eder.

Viyana’da Yer Alan Üniversiteler Akademik Yönden Güçlüdür

Genel anlamda oldukça yüksek bir destinasyona sahip olan Viyana Üniversiteleri, iki yıl içerisinde entelektüel bilgi birikimine sahip olmak isteyenler öğrenciler için en doğru tercihtir. Dünya genelinde de birçok önemli iş insanı eğitiminde Avusturya yüksek lisans programlarını tercih ederek, iş hayatında hayal ettiği başarıyı yakalamıştır. Yüksek bilgi birikimine sahip eğitmenler eşliğinde tamamlanan yüksek lisans eğitimi, öğrencilerin iş hayatında ihtiyacı olarak tüm bilgileri eksiksiz olarak öğrencilere verir.

Avusturya’da Eğitime Sağlanan Destekler

Avusturya yüksek lisans programları, öğrenciler açısından birçok farklı kolaylık sağlar. Her şeyden önemlisi Avusturya genelinde verilen hizmet eğitiminin masrafları devlet tarafından karşılanır. Hükümet, bu ülkede öğrencilere ciddi anlamda önem verir ve eğitim masraflarını kendi bütçesinden karşılar. Ülke genelinde diğer eğitim masrafları da oldukça uygundur. Birçok ülkeye göre dip fiyatlara sahip olan Avusturya, bu bakımdan da birçok yüksek lisans öğrencisinin ilk tercihidir.

Avusturya’da yüksek lisans yapan öğrenciler, aynı zamanda birçok farklı iş kolunda da part-time olarak çalışma imkânına sahiptir. Yarı zamanlı olarak verilen çalışma fırsatı sayesinde öğrenciler hem kazançlarını finanse etme şansı bulur hem de kusursuz bir eğitim alma fırsatını yakalar.

Avusturya’da Yüksek Lisans İçin İstenen Belgeler

Avusturya yüksek lisans programlarını tercih edecek öğrenciler için her bölümde birkaç farklı istek olmasının yanı sıra genelde istenen evraklar aynıdır. Üniversiteler genelinde istenen genel evraklar;

  • ALES sınav sonucu ( Tez seçeneğine göre),
  • Lisansa ait diploma,
  • Özgeçmiş raporu,
  • Vesikalık fotoğraf,
  • Yabancı dil yeterlilik belgesi, Kimlik fotokopisi,
  • Referans mektubu

Olarak sıralanabilir.

Yazar
6
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı
Soru Sor
Yurtdışında eğitim almak isteyen kişiler en çok dil öğrenmek ya da öğrendikleri ...
Dil öğrenmek isteyen kişilerin pek çoğu anadilinin konuşulduğu bölgedeki dil okullarına ve ...

Programlarımız

Karya International bünyesinden alabileceğiniz başlıca hizmetlerimiz

Yurtdışında dil öğrenmek, özellikle de yurtdışı İngilizce kursu arayan öğrencilerimiz için sunduğumuz başlangıç düzeyi, ileri düzey ve sınav hazırlık gibi dil kurslarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Yurtdışında eğitim almak istediğiniz, ülke, şehir ve okula göre listelenmiş şekilde sunulmaktadır.
Yurtdışına dil öğrenmek amacıyla gitmek isteyen ve dilini özellikle mesleki İngilizce, mesleki Almanca gibi alanlarda geliştirmek isteyenler için sunduğumuz programlara bu bölümden ulaşabilirsiniz. Aşçılık, Hemşirelik, Hukuk, Turizm ve Pazarlama gibi alanlara yönelik mesleki dil eğitim programlarımız bulunmaktadır.
3 - 17 Yaş arası çocuk ve gençler için sunduğumuz, tek başına, aile eşliğinde ya da gruplar ile katılabilen Yurtdışı yaz okulu programlarımıza bu bölümden ulaşabilirsiniz. Yurtdışı yaz kampı olarak bilinen programların genellikle İngilizce dil eğitimi temeli ile birleştirilerek çocuk ve gençlerin yaz boyunca hem iyi vakit geçirdiği hem de yabancı dillerini geliştirdiği programlardır.
Lise eğitimini tamamlamış ve lisans düzeyinde eğitimine yurtdışında devam etmek isteyen öğrencilerimiz için yurtdışı üniversite programlarımızı bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışı Üniversite arayan öğrencilerimiz bölüm arama motorumuza Tıp, mühendislik gibi popüler bölümlerin adını yazarak ülke ve üniversite bazında arama yapabilir.
Lisans eğitimini tamamlamış öğrencilerimiz için yurtdışında master, yurtdışı MBA, yurtdışında doktora programları konusunda detaylı bilgiler sunan bölümümüz yurtdışında üniversite ve kabul şartları ile ilgili detaylı bilgiler içermektedir. Bölüm arama motorumuz lisans yanında yüksek lisans ve doktora programları için de arama yapabilmektedir.
İlk öğretimini tamamlamış öğrencilerimiz için; Amerika, İngiltere, Kanada lise seçeneklerimizi bu bölümde bulabilirsiniz. Yurtdışında lisans eğitimi düşünen öğrenciler için önemli olan kaliteli lise eğitimini farklı konaklama seçenekleri dahil olarak alabilirsiniz. Amerika Lise, İngiltere Lise, Kanada Lise programı düşünen öğrencilerimiz için pek çok önde gelen yurtdışı lise ile anlaşmalı olarak hizmet vermekteyiz.
Yurtdışında bulunurken çeşitli alanlarda yetkinliğinizi kanıtlayabileceğiniz sertifika programları sunmaktayız. Bu programlardan bazılarında kurs süresi boyunca yasal çalışma hakkınız bulunmakta ve masraflarınızı çıkarmanızda destek olabilmektedir.Dijital Pazarlamadan, Siber Güvenlik, Hukuk, Film Making, İşletme Yönetimi gibi çok geniş alanlarda farklı süre ve içeriklerde yurtdışı sertifika ve yurtdışı diploma programlarına katılmanız konusunda hizmet veriyoruz.
Yurtdışına çıkarken tamamlanması gereken evraklar, konsolosluklara teslim edilmesi gereken formlar, çeviriler ve diğer tüm işlemler konusunda uzman vize danışmanlığı sağlamaktayız. Konusunda yetkin personelimiz ile vize sürecinizin hatasız, hızlı ve zahmetsiz olarak tarafımızdan yürütülmektedir.

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim