Kanada, Montreal Dil Okulu İzlenimlerim

26-09-2012

Kanada'nın en büyük 2. Şehri olan Montreal , İngiliz ve Fransız kültürünü aynı anda içinde barındırmasıyla dünyanın en cazibeli şehirlerinden biri haline gelmiştir.Sokakların tamamen Avrupa şehirlerinin dokusunu taşıdığı şehirde ; hem Fransızca hemde İngilizce olmak üzere 2 ana dil kullanılmaktadır.Kültür , sanat ve tarihin birleştiği Montreal , aynı zamanda her yıl milyonlarca turistin ziyaret merkezidir.Her köşe başında bulunan tarihi kiliseleri , dünyanın en güzel botanik bahçeleri ve muhteşem jazz ve film festivalleri ile şehir her daim canlı bir atmosfere sahiptir.

Kentin merkezinde bulunan gökdelenlerin yanı sıra , sokaklar 2 – 3 katlı otantik tuğla evlerle donatılmıştır.Tamamen Avrupa havasına sahip şehir , Paris'den sonra Fransızca'nın en çok konuşulduğu yer olmasına rağmen , canayakın Montreal halkı kesinlikle İngilizce konuşmaktanda rahatsızlık duymaz.

Farklı kültürlerin buluştuğu Montreal ‘de diğer Kanada şehirlerinde de olduğu gibi çok düzenli işleyen bir sisteme sahiptir ; dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biri seçilmesinin bir diğer nedeni ise bu düzenli işleyen sistem ve güvenli bir bölge olmasıdır.

Montreal şehrinde ulaşım , şehrin altını tamamen kuşatan metro sistemiyle sağlanmaktadır.Aynı zamanda her metro durağında bulunan otobüs durakları ise alternatif olarak kullanılmaktadır.

Kanada'nın en iyi dil okullarının başında gelen ; EC Montreal Dil Okulu , şehrin merkezindeki konumuyla öğrencilere hem İngilizce hemde Fransızca eğitim seçenekleri sunar.Okul aynı zamanda Montreal'in alışveriş caddesi olarak da bilinen St.Catherine Street'de metro ve otobus durağına yürüme mesafesinde konumlanmıştır.Okul 290 kişilik kapasitesiyle; 23 tane modern sınıf , 20 adet bilgisayar ve öğrencilerin çalışması ve ders saatleri dışında vakit geçirmesi için öğrenci salonlarına sahip büyük bir okuldur.

EC Montreal Dil Okulu , öğrencilere aile yanı konaklamaların yanı sıra , paylaşımlı apart konaklamala alternatifleri de sunar.Paylaşımlı apartlar öğrencilere spor imkanı sağlayan ortak kullanımda bir spor salonu da dahil olmak üzere son derece lüksdür.Geniş , modern ve yeni dizayn edilmiş apartlar aynı zamanda her katta çamaşır makinesi ve kurutma makinesine sahiptir.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim