İngiltere'de Eğitim Seçenekleri

27-11-2012

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin öncelikli tercihi İngiltere dil okullarından yana olur. İngiltere'de dil eğitimi almak; hem dilinizi hem de vizyonunuzu geliştirmenize faydalı olur. İngiltere'deki dil kurslarında dil eğitimi almak için öncelikli olarak British Council ve English UK'den onaylı olmalıdır.

İngiltere'deki dil okulu fiyatları diğer ülkelerine oranla biraz daha yüksek olsa da İngiltere'de alacağınız dil eğitiminin farkıyla ayrıcalıklı öğrencilerden olacaksınız. Londra; İngiltere'de dil eğitimi için en pahalı şehir olması sebebiyle; Brighton'da dil okulları Londra'ya güzel bir alternatif oluşturur.

Yaşı 18'den küçük olan öğrenciler için ise paket yaz okulu adı altında paket programlar mevcuttur. İngiltere'de yaz okulu programları paket halinde eğitim, konaklama ve aktivitelerden oluşur. İngiltere'de dil okullarından farkı ise öğrencilerin öğretmenlerin gözetimleri altında olması ve gün içi ile haftasonlarının daha çok aktiviteyle dolu olmasıdır.

İngiltere'de alacağınız dil eğitiminin ardından dilerseniz kendinizi akademik alanda geliştirebilir ve İngiltere'de üniversite eğitimine adımınızı atabilirsiniz ya da üniversite mezunuysanız İngiltere'de yüksek lisans programlarına göz atabilirsiniz.

İngiltere Dil Okulları sayfamızda detayları bulabilirsiniz.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim