İngiltere'de dil eğitimi almak ama nasıl

28-11-2012

İngilizce öğrenmek için en doğru seçeneklerden biri İngiltere'dir. Coğrafi bölge olarak Türkiye'ye yakınlığından öğrencilerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır.
İngiltere'de yüzyıllardır süre gelen eğitim geleneği İngiltere'de eğitimin dünya çapında lider olmasını ve saygınlık kazanmasını sağlamıştır.
İngiltere'de yüzlerce dil okulu öğrencilerin istekleri, beklentileri ve bütçeleri doğrultusunda hizmet vermektedir.
Bu kadar köklü ve geniş eğitim organizasyonu bazı denetleme ve düzenlemeler gerektirdiğinden İngiltere'de dil okulları British Council ve English UK tarafından denetlenmektedir. Bu denetleme ve düzenlemeler İngilizce öğrenmek için bu ülkeyi seçen öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları sağlamaktadır.

İngiltere'nin hemen hemen her bölgesinde çok sayıda dil okulu bulunmaktadır. İngilizce eğitim için seçilen belli başlı şehirler Londra ve çevresi, Oxford ,Cambridge, Brightongibi şehirler İngilizce dil eğitimi almak için idealdir.

Unutmayın İngiltere'de dünyada en pahalı ülkeler araştırmasında ilk sıralardadır , dil eğitimi almak isteyen öğrenciler okul ve konaklama maliyetinin dışında yaşam masrafları konusunda da dikkat etmeleri gerekir.
Buna rağmen yapılan istatistikler İngiltere'de dil eğitiminin popularitesini hiç azalmamıştır. bu dili hiç bilmiyor olun, ister mevcut seviyenizi geliştirmek isteyin yada bir dil yeterlilik sınavına hazırlanın ;
size uygun bir dil okulu mutlaka vardır.İngiltere'de dil okullarımızda İngilizce kurslarımıza ek olarak ,yaz kampları, İş İngilizcesi ve akademik programlarımız mevcuttur. Daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim