Yaz Dil Okulları

29-11-2012

18 yaşının altında eğitim almak isteyen genç lise ve orta öğrenim öğrencileri için yaz döneminde haziran ve eylül ayları arasında Amerika, Kanada İngiltere ve Malta gibi ana dili ingilizce olan ülkelerde Kampüs içerisinde maksimum 15 kişilik grupların başlarında grup liderleri eşliğinde son derece güvenli bir şekilde eğitim alabilirler.

Yaz dil okullarının hedeflediği öğrenim biçimi sadece derste gösterilen yetenekleri ve becerileri geliştirmeyi hedeflemekle kalmaz, konaklamasından öğrencilerin katılacağı aktivite programlarına kadar okul tarafından tayin edilir. Elbette bu aktiviteler arasında öğrencilerin arzu ve isteklerine yönelik programlar oluşturulur, ve gündüz derste görülen konuların sosyal hayat içerisine entegre edilerek geliştirilmesi hedeflenir.

Yaz okulları konusunda sınırlı kontenjan olması ve sadece senenin belirli bir döneminde açılan gruplar olması gereğiyle yer dolması son derece mümkündür. Yaz okullarına katılım sağlamak isteyen öğrencileri en son dakika kararlar alarak program kayıtları yaptırmaktansa, muhakkak Ocak ve şubat aylarından itibaren kararlarını verip yerlerini tutmalarını şiddetle tavsiye ederim.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
1
Aslı Eren
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim