EC Bristol İzlenimlerim

01-11-2013

Ec Bristol , Bristol şehir merkezindeki Queen Square 'de bulunmaktadır.Okulun hemen yanında öğrencilerin dinlenip eğlenebilecekleri çoki büyük bir park bulunmaktadır.

Okul 3 katlı büyük bir binada bulunur ve hemen giriş katında çok büyük bir pub bulunmaktadır.

Bu pub'ın hemen önünde Bristol için oldukça ünlü olan Gromit çizgi film kahramanının heykeli bulunmaktadır.Bu nedenle okulun önü genelde turistlerle doludur.

Okul şehrin ortasından geçen ve üzerinde bot turları dzüenlenen ve etrafı kafeler ve restaurantlarla çevrili olan nehre 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Bristolda ulaşım oldukça kolaydır.EC dil okulunun hemen önünde bir otobüs duragı bulunmakta ve buradan istenilen heryere ulaşım sağlanabilmektedir.

EC Bristolda 27 sınıf bulunmaktadır ve sınıfların ortalama kapasitesi 12 kişiliktir.Bu nun dışında okulun genel kapasitesi ortalama 250 öğrenciliktir.

Okulun içi oldukça aydınlık ve moderndir.Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için okulda geniş salonlar vardır ve bu salonlarda 24 tane bilgisayar ve yiyecek

içecek makineleri mevcuttur.Okulda ücretsiz olarak internet bağlantısı sağlanmaktadır.

EC dil okullarının arasında en fazla sosyal aktivitenin yapıldığı ve en faal facebook,instagram ve foursquare 'in kullanıldığı şube Bristoldır.

Okulda birkaç tane aktivite sınıfı mevcut olup boş zamanlarda okulun çalışanları ile bu sınıflarda pratiği güçlendirmek için film izlenmekte ve çeşitli tiyatro çalışmaları yapılmaktadır.

Bunun dışında media , film making , Professional career days gibi çeşitli aktivitelerde yapılmaktadır.

Okulda Türk öğrenci sayısı 2013 yılı süresince genel olarak % 6 larda kalmıştır ve genel olarak okulun öğrenci kitlesi Güney Amerika ve Avrupa ülkelerinden gelen öğrencilerden oluşmaktadır.

Okulda neredeyse hiç Uzakdoğulu öğrenci yoktu.Buna dikkat eden öğrencilere önerilebilir.EC Bristol'ın Kings Square yurduna mesafesi otobüs ile 15 dakika kadardır.

Yurdun önünden geçen ve her yrım saatte bir olan otobüslerle ulaşım oldukça kolay sağlanabilir. .

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim