Yurtdışında Dil Okulu

16-08-2014

Yabancı bir dili anavatanı olan ülkesinde öğrenmenin pek çok avantajı bulunmaktadır. Dil okulları yabancı dil eğitimi konusunda uzmanlaşmış, bünyesinde yabancı dili öğretme konusunda uzman öğretmenler çalıştıran profesyonel kuruluşlardır.
Dil okulları yılın her zamanı eğitim olanakları sunmaktadır. İngilizce başta olmak üzere, Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Kore dili ve Arapça dillerinde eğitim alma imkanınız vardır Bu diller arasında en ön planda olan dil okulları İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca olanlarıdır.
Dil okullarında tüm seviyeleri yönelik kurslar düzenlemektedir. Dil okuluna gitmek isteyen kişi mevcut dil seviyesinde ve ihtiyaçlarına göre kurs tipini ve süresini belirler. Genel ve Yoğun programların yanı sıra, sınavlara hazırlık kursları, mesleki dil kursları, iş için yabancı dil ve akademik yabancı dil gibi pek çok farklı program türü bulmanız mümkündür.
Dil okullarında maliyetler gideceğiniz ülkeye, seçtiğiniz kurs türüne ve süresine göre değişiklik gösterir. Dil okuluna eğitim için ödenecek ücretlerin haricinde gittiğiniz ülkeye ve hatta şehre göre yaşam maliyetleriniz değişiklik gösterecektir. Dil okulu için tercih edeceğiniz ülkeye ve şehre göre eğitim ücreti, konaklama ücreti, uçak bileti, vize masrafı ve cep harçlığı kalemleri olacak şekilde bütçenizi hesaplamanız gerekmektedir.Yurtdışında dil okuluna gitmeyi sadece dil öğrenimi olarak görmemeliyiz. Dil okuluna gidip yabancı öğrencilerden oluşan uluslararası bir ortamda olmamızı sağlayacağı için pratiğimizi geliştirmenin yanı sıra farklı kültürleri tanıma ve o kültürler ile etkileşim içinde olmamız açısından önemlidir.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
6
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim