Malta'da Dil Eğitimi

18-08-2014

Malta son zamanlarda İngilizce dil eğitimi açısından Avrupa'da en çok tercih edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Gerek Türkiye'ye yakınlığı gerek ekonomik kurs seçenekleri ve Akdeniz iklimine sahip olması açıcından hem kısa dönem hem uzun dönem dil eğitimi almak isteyen pek çok öğrenci Malta'yı tercih etmektedir.

400.000 nüfusa sahip küçük bir ada ülkesi olan Malta'da İngilizce resmi dildir. Ada'da konuşulan Maltiz yerel dili olmasına rağmen ülkede 4 yaş itibariyle herkes İngilizce eğitimi almaktadır. Bu yüzden İngilizce pratik yapma anlamında Malta'ya giden öğrenciler hiçbir zorlukla karşılaşmamaktadır.

Malta İngilizce dil okulları açısında oldukça zengindir. Uluslararası zincir okulların yanı sıra Malta'da lokal İngilizce dil okulları da vardır. Malta ekonomik dil okulları ve özellikle uzun dönem kurslardaki promosyonları ile dikkat çeker. Malta dil okulları yıl tüm zamanları tüm seviyelere yönelik öğrenci kabulü yapmaktadır. Genel ve Yoğun İngilizce programlarının yanı sıra İş İngilizcesi, sınavlara hazırlık İngilizcesi, Akademik İngilizce gibi pek çok kurs türü vardır. Malta dil okullarında eğitim süresi minimum 1 haftadan başlar ve 48 haftaya kadar gider. Malta dil okullarının büyük bir kısmı ana merkez olan St Julians, Paceville bölgesinde toplanmıştır. Ancak Gzira, Sliema ve Valetta'da olan dil okulları da mevcuttur. Malta dil okulları öğrencilere eğitim olanaklarının yanı sıra konaklama, havaalanı transfer ve sosyal aktivite programları da sunmaktadır. Malta dil okullarının sunduğu konaklama seçenekleri genellikle aile yanı, yurt, paylaşımlı apart veya paylaşımlı öğrenci evi şeklindedir. Malta'daki dil okullarının merkezleri ile konaklama arasındaki mesafeler 5 dakika yürüyüş mesafesi ile otobüsle 15 dakika mesafede değişiklik gösterir.

Malta dil okulları 16 yaş ve üzeri tüm yetişkinlere dil programları sunar. Ayrıca yaz aylarında 8 yaş itibariyle yaz okulu programları ve aile yaz kampları da mevcuttur. Çocuklarınıza güzel bir yaz tatili hediye etme isterseniz İngilizce dil eğitimi ve eğlencenin bir arada olduğu Malta yaz okulu programlarını tavsiye ederiz.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
6
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim