Avustralya'da Çalışma İzni

18-08-2014

Avustralya dil eğitimi ve üniversite eğitimi anlamında özellikle son 5 yılda öne çıkan ülkeler arasında yer almaktadır. Avustralya özellikle Sidney başta olmak üzere Melbourne, Brisbane, Perth, Gold Coast ve Surfer's Paradise gibi pek farklı şehirlerde dil okulu seçeneklerine sahip bir ülkedir.

İngilizcenin ana dil olduğu bambaşka bir coğrafyada, iklimde ve kültürde eğitim almak isteyen kişiler için Avustralya oldukça cazip bir ülke seçeneğidir. Avustralya dil okulları Amerika ve İngiltere ile mukayese ettiğiniz zaman daha ekonomik fiyatlar sunmaktadır. Ancak sadece ekonomik olması değil gerek dil eğitiminde gerek üniversite eğitimde öğrencilere çalışma izni sunuyor olması Avustralya'yı cazip kılan faktörlerin başında gelmektedir. Avustralya öğrencilere eğitim dönemleri süresince part time çalışma izni vermektedir. Avustralya'da 6 ay ve daha üzeri kalacak olan tüm öğrenciler bu çalışma iznine sahip olacaklardır. Elbette iş bulma süreniz ve olanaklarınız İngilizce dil bilginize, gittiğiniz şehre ve sizin girişimci ruhunuza göre değişiklik gösterir. Ancak özellikle büyük şehirlerde öğrencilerin part time iş bulmaları zor değildir.

Avustralya part time çalışma izni her iki haftada bir 40 saat olacak şekildedir. Eğitim zamanları haricinde ise full time çalışılması mümkündür. Avustralya'da lisans ve yüksek lisans eğitimine giden öğrenciler ise diplomalarını aldıktan sonra post study work dediğimiz mezuniyet sonrası çalışma izni için başvuru yapabilirler. Post study work permit süresi lisans ve master öğrencileri için 2 yıl, doktora öğrencileri içn 4 yıldır. Avurtalya'daki akademik eğitim süresinin en az 16 ay olması gerekmektedir.

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
5
Gözde Pekcevik
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim