İngiltere Dil Okulları 2015

18-09-2014

İngiltere dil okulları kaliteli dil eğitimi almak isteyen ve İngiliz kültürünü yaşamak isteyen öğrenciler için oldukça uygundur. İngiltere dil okulu seçimi yapmak oldukça zordur. İngiltere dil okulları şehir ve program çeşitliliği açısından çok zengindir.

İngiltere dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler yılın her zamanı başlayan ve tüm seviyelere uygun program seçenekleri bulabilirler. Londra başta olmak üzere Oxford,Cambridge, Brighton, Bournemouth ,Bristol, Manchester, Liverpool ve İskoçya'da Edinburgh, Glasgow dil okullarının yoğun olarak bulunduğu şehirlerdir.

İngiltere dil okulları eğitim kalitelerinin yanı sıra konaklama seçenekleri ve sundukları sosyal aktivite programları ile öğrencilere maksimum fayda sağlayabilecekleri imkanları sunarlar. İngiltere dil okulları British Council başta olmak üzere pek çok kurum tarafından akreditasyona sahiptirler.

İNGİLTERE DİL OKULU PROGRAM SEÇENEKLERİ:

  • Genel İngilizce programları: Haftada 15-20 ders İngilizce eğitimi alabileceğiniz programlardır. Gramer, okuma , yazma, konuşma, dinleme ve kelime bilgisi eğitimi verilir. Tüm seviyelere yöneliktir.
  • Yoğun İngilizce programları: Haftada 28-30 ders alabileceğiniz programlardır. Genel İngilizce'nin yanı sıra seçmeli ders olarak ihtiyacınıza göre İş İngilizcesi, sınavlara hazırlık, konuşma, sunum teknikleri gibi pek çok alternatif vardır
  • İş İngilizcesi: Genellikle haftada 28-30 derslik programlardır. Genel İngilizce ile kombine edilmiş olanları veya sadece iş İngilizcesi üzerine olanları vardır. Sunum, mülakat teknikleri, toplantı, not tutma, telefon görüşmesi gibi genel alanların haricinde meslek gruplarına göre İngilizce ve finans, insan kaynakları, bankacılık, havacılık, tıp gibi özel kurslarda bulunur. İş İngilizcesi için genelde minimum orta seviyede İngilizce aranır
  • Sınavlara hazırlık İngilizcesi: Kariyer veya akademik programlar için sınavlara girecek öğrenciler için uygun programlardır. Haftada 28-30 ders seçenekleri vardır. Yılın her zamanı başlayan programlardır ve katılım için genellikle minimum orta düzeyde İngilizce bilgisi gerekir. IELTS, TOEFL başta olmak üzere Cambridge sınavlarına hazırlık kursları da mevcuttur.
  • Bire bir kurslar: İngilizce eğitiminde özel ihtiyaçlarınıza yönelik kişi bazında öğretmen ile baş başa eğitim alabileceğiniz programlardır. Kısa süreliğine gidecek olan kişilerin daha çok tercih ettiği programlar olup genel ve yoğun İngilizce kursları ile de kombine edilebilir.
  • İş Adamlarına Yönelik Programlar: 4-6 kişilik kapalı ya da açık gruplar halinde iş hayatında olan kişilere yönelik özel dizayn edilmiş programlardır. Bireylerin kişisel ihtiyaçlarının program öncesinde incelendiği ve buna göre içeriğin belirlendiği bir programdır. Özellikle orta ve üst düzey yöneticiler için uygundur. Haftalık yoğunlukları 20-25-30-35 ders olarak değişebileceği gibi bire bir dersler ile de kombine edilebilir.
  • Mesleki İngilizce programları: İngilizce seviyesi orta veya üzeri düzeyde genelde profesyonellere veya yeni mezun öğrencilere yönelik belirli meslek grupları için tasarlanmış özel ve kısa süreli programlardır. Mesleki İngilizce kurslarını, tıp, hukuk, havacılık, yönetim, finans, pazarlama gibi alanlarda bulmak mümkündür.

Detaylı bilgiler için tıklayın

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
7
Zuhal Doğancı
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim