Malta Dil Okulu İzlenimlerim

28-09-2011

Karya International Eğitim Danışmanı olarak sizin için Malta'yı gezdim ve bu sıcak ve çekici ülkeden çok etkilendim. Eğer siz de bir yandan yabancı dilinizi geliştirirken, bir yandan da Akdeniz güneşinde rahatlamak istiyorsanız Malta sizin için harika bir tercih olacaktır. Yıllar boyunca İngiliz sömürgesi altında kalmış, İngiliz kültürünü de içinde barındıran 7000 yıllık tarihiyle Malta tarihseverler için de Ada'nın gizemlerini keşfetme fırsatı sunuyor.

Ada ünlü sarı taşından yapılmış binalarıyla ortaçağdan kalma havasını hala korumaktadır. Muhteşem Mdina'da Fenikeliler tarafından Ünlü St. John Şövalyelerinden korunmak için duvarlarla kaplanmış bir tarih hazinesiyle karşılaşacak, başkent Valletta ‘nın ise artistik mimarisine hayran kalacaksınız. Gozo adasındaki tapınaklarda yeryüzünün en eski eserlerini görebilirsiniz.

Malta sahip olduğu tarih hazinesinin yanı sıra pek çok kumsal, koy ve limanlarıyla sıcak Akdeniz ikliminde eğlenceli bir yerde dillerini geliştirmek isteyen öğrenciler için mükemmel bir ülkedir.

Malta ekonomisinin büyük bir kısmını turizm oluşturuyor. Nüfus özellikle yaz aylarında Avrupalı turistler ve öğrencilerle birlikte bir kaç katına çıkıyor. Dünyanın dört bir yanından her mevsim ve her yaştan dil eğitimi için gelen öğrenciler bu turizm temel kaynağını oluşturuyor. Ülke'de çok fazla dil okulu var ama benim dikkatimi en fazla çeken Malta'nın en güzel şehri St Julians'daki konumu, modern bina ve konforlu konaklama seçenekleri, yüksek kalitedeki eğitimi ve profesyonel eğitim kadrosuyla ESE DIL OKULU oldu. ESE, bir dil okulunun sunabileceği herşeyi en yüksek kalitede öğrencilere sunuyor. Okul binası, Malta'nın en güzel yerinde ve en güzel binalardan birisi. Merkezi konumu sayesinde istediğiniz heryere kolayca erişebiliyorsunuz.

Malta hesaplı yaşam koşulları, heryere kolay ulaşımın olduğu, kaliteli eğitim ve eğlenceli atmosferi bir arada bulabileceğiniz nadir ülkelerdendir. Eğitim kalitesi, tarihi ve tursitik dokusu ve diğer ülkelere göre ekonomik eğitimiyle Avrupa'nın gözde ingilizce eğitim merkezlerinden biri haline gelmiştir. Burada eğitim almaya karar verdiğiniz takdirde bu güzel ve çekici Ada'ya hayran kalmaktan kendinizi alamayacaksınız. Bir Eğitim Danışmanı olarak bu deneyimi yaşamanızı tavsiye ediyorum.

maltada eğitim | malta dil okulları | malta dil okulu

Konu ile ilgili sorularınızı danışmanlarımıza sorabilirsiniz.
3
Cansu Akkaya
Yurtdışı Eğitim Danışmanı

Copyright © 1994 - 2019 Karya International Yurtdışı Eğitim